Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lijek protiv gljiivca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lijek protiv gljiivca

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 16:20
...za duboko ukorjenjene treba nešto vremena i truda ali sigurno se mogu izlječiti no važno i tretirati SVU obuću koju je osoba nosila.....

...zaista mnoga et ulja pomau i lječe ih ( uništavaju) .... palmarosa je isto vrlo dobar izbor :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 17:48

Lavandablue, znam ja da jabučni ocat ne liječi, ali sam čula da je preporučljivo namakati oboljela mjesta razblaženim jabučnim octom, a zatim tretirati lijekovitim pomadama.

Nisam se u to uvjerila nego sam samo o tome slušala.


 

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 17:50

Ja sama radim ulje od lavade (zna griva1978). Pokušat ćemo.

Hvala ti Lavandablue!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 18:26
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Ja sama radim ulje od lavade (zna griva1978). Pokušat ćemo.

Hvala ti Lavandablue!



hhmmmmm..... u biti ne znam... znam da radite nešto od neke vrste lavande..... ali to je najvjerojatnije lavandin a ne lavanda .... lavandin ( = hvar, istra i sl što mi zovemo lavandom) a prava lavanda je tek pred par god zasađena kod nas, sadnice je  teško nabaviti ( frnac. ) i vjerujte mi da imate pravu lavandu znali biste.... a lavandin vam nema isti sastav kao lavanda... no to je ako da uspoređujete jabuku i krušku.... oboje su voće, oboje rastu na stablu, približno slične boje, proibližno sličnih vrsta vitamina ali ne i sastava....
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 18:39
A joooj, griva1978, taman mislim da nešto znam i eto tebe... Šalim se.
Imam lavandu koju imaju svi u Dalmaciji.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 23:22
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Ja sama radim ulje od lavade (zna griva1978). Pokušat ćemo.

Hvala ti Lavandablue!
 
hoya,
 
Nema na cemu. Mom bratu je najvise pomoglo tea tree ulje, imao je gljivice na noktu jedne noge, a kreme koje su mu lekari preporucivali mu nisu pomagale (daktanol, obytin i ostali antimikotici), jednostavno prodje pa se vrati.
Kada sam mu preporucila da koristi tea tree ulje, nestale su, i vise nema problema sa njima. Takodje je na drugu preporuku koristio i cisto etericno ulje eukaluiptusa, i to mu je pomoglo.
 
A ja imam  jednu knjigu 'Prirodno lecenje bolesti i tegoba', i u njoj pise da se protiv glivica koriste ta tri pomenuta etarska ulja - tea tree (čajevac), lavanda ili eukaliptus, jer su odlicni antiseptici.
 
Zato iz pozitivnog iskustva preporucujem tea tree ulje. Ono je odlican antiseptik, i jos nesto - odlicno deluje i protiv bubuljica (bakterijskog porekla), ekcema, dobro je i za manje posekotine, ranice na kozi i sluzokozi, a takodje nezamenljivo je i protiv herpesa na usnama (sto je virusno obolenje).
 
Da ne bi ispalo da reklamiram, reci cu samo da pomenuto tea tree ulje ima da se poruci preko kataloske kozmetike jedne evropske kozmeticke kuce, i kosta kada je na akcijskom snizenju oko 4-5 eura (10ml).
Ja ga naravno ne prodajem, ali od kada sam ga otkrila, ne zaboravljam ga u svojoj kucnoj apoteci, sto i drugima naravno preporucujem.
Smile
 
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 01:01
Evo jos malo o lecenju gljivica:
 
Iz knjige  "PRIRODNO LECENJE BOLESTI I TEGOBA" (izdavac – Mladinska knjiga), pise sledece:
 

Gljivicna infekcija stopala (atletsko stopalo – Tinea pedis) i tela (Tinea corporis), primeri su infekcije koze izazvane grupom organizama slicnim gljivicama. Ove infekcije su veoma zarazne i mogu se dobiti od drugih ljudi, zivotinja, sa tla, vlaznih mesta, (kao sto su tusevi ili bazeni) i predmeta u domacinstvu. Obicno ne prolaze bez lecenja.

 

Neke vrste tinee, gljivice koja izaziva gljivicne infekcije stopala, koze ili temena, najbolje se  razmnozavaju na toplim vlaznim mestima kao sto je koza medju noznim prstima, ispod grudi i u stidnoj oblasti.

 

Jedan od simptoma je crven osip koji svrbi. Zahvacena koza se zatim ljusti i postane veoma bolna. Spore gljivica sire se kontaktom sa zarazenim zivotinjama i ljudima.

Candida albicans, gljivica slicna kvascu, moze da zahvati kozu, a izaziva ljustenje temena koje se naziva perut.

 
Prevencija:

Gljivicne infekcije najcesce nastaju u vlaznim i toplim uslovima, zato dobro obrisite kozu posle kupanja, narocito kad je vrucina. Da biste sprecili sirenje ovih infekcija, neka svaki clan porodice koristi poseban peskir koji se cesto pere, a oni koji su zarazeni neka svakako operu ruke posle dodirivanja zahvacenih mesta.

 
Kod gljivicne infekcije stopala (atletsko stopalo):
  • svakodnevno menjajte carape i cipele
  • neka se obuca dobro provetri pre nego sto je ponovo obujete
  • koristite puder za stopala kako biste upili znoj
  • Uvek hodajte obuveni oko bazena, u javnim svlacionicama i na svakom drugom mestu gde ljudi koji mozda imaju gljivicnu infekciju stopala hodaju bosi.
  • nosite carape od prirodnih vlakana koja upijaju vlagu ili onih koja odvlace vlagu od stopala
  • dozvolite stopalima da disu takosto cete odabrati obucu od koze ili nekog drugog prirodnog materijala.
  • Cesto usisavajte tepihe i namestaj ako imate kucne ljubimce, kako biste smanjili rizik zaraze od inficiranih zivotinja. Kucnog ljubimca koji se cesto cese odvedite veterinaru, kako biste proverili da li ima gljivicnu infekciju. Mozda je zarazu prenela zivotinja pa i nju treba leciti.

Lecenje:

 

AROMATERAPIJA:

·        Kod gljivicne infekcije stopala – uvece pre spavanja potopite stopala desetak minuta u lavor sa toplom vodom kojoj ste dodali po 2 kapi ulja čajevca, lavandinog i nevenovog ulja, ili stavite na oba stopala topao oblog umocen u takvu mesavinu, obavijte medicinskom lepljivom trakom i obujte carape kako bi oblozi  preko noci ostali na mestu. Ujutro pomesajte ista ulja s pola kasicice nevenovog ulja i nanesite izmedju prstiju

·        Kod gljivicne infekcije stopala ili koze glave – razredite 3 kapi eukaliptusovog ulja u 2 kasicice jojobinog ulja i nanesite na zahvacenu kozu.

 

LEKOVITO BILJE:

·        Jednom ili dva puta dnevno popijte solju caja od mesavine ehinacee, koprive, maslackovog korena, cicka i nane. Time jacate imunitet i suzbijate infekciju.

·        Tinkture i kreme od nevena i kamilice mogu da pomognu u suzbijanju gljivicne infekcije stopala, tela ili koze glave.

 

HRANA PROTIV KANDIDE:

·         u ishranu ukljucite namirnice koje negativno deluju na kandidu: kao sto su jogurt sa zivom kulturom (Lactobacillus acidophilus), lisnato zeleno povrce, beli luk (pojedite po 2 zdrobljena ili sitno iseckana cena belog luka, mozda u prelivu za salatu ili supi ukoliko se stave pred kraj kuvanja, ili uzimajte beli luk u kapsulama) i maslinovo ulje.

·         Izbacite ili barem ogranicite uzimanje namirnica koje sadrze dodatak secera i rafinisanih ugljenih hidrata.

·         Smanjite uzimanje hrane koja sadrzi prirodne secere kao sto su mleko, voce i vino.

·         Ne pijte vise od tri solje caja, kafe ili napitaka na bazi kole, koji sadrze kofein.

·         Uzimajte vise hrane koja sadrzi vitamine grupe B, narocito biotin, vitamin B6 i B12.

·         Jedite zdravu hrtanu bogatu gvozdjem, magnezijumom, selenom, flavonoidima i vitaminima A, C i E.

 

Infekciju kandidom moze da izazove sve sto remeti ravnotezu mikroorganizama u organizmu – na primer lose opste zdravlje, stres, uzimanje antibiotika. Drugi moguci uzroci su neleceni dijabetes, smanjeno lucenje zeludacne kiseline i ishrana bogata kvascem, rafinisanim ugljenim hidratima kao sto su secer i belo brasno.

------------------------------------------------------------

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 09:21
..gljivica je gljivica...biti će na stopalu i narpraviti kaos ako se ne reagira a imunitet je slab.... zavisno od vrste gljivica ( ima ih puno različitih vrsta koje napadaju stopala) se teže ili lakše nje riješiti..... et. ulje čajevca možete direktno stavljati na kožu kao i lavandu i kao i 90% drugih komercijalno dostupnih ali je ipak potrebno neko znanje aromakemije da se upušta u druge vrste experimentiranja....ili to rađe prepustite profs. aromaterapeutima........
...ono što se kod  nas isplati kupovati jer je jedino istinito spram deklaracija i analiza je ono što je provjereno, ima detaljne kemijske analize koje svaki kupac može dobiti na uvid ali je prosječnom čojeku nerazumljivo gledati u kus stranica sa sitnim tablicama i indexima gdje su izmjereni svi parametri koje et. ulje čini tim et.uljem...od kemijske picajzlasto detaljne izmjere do raznih indexa loma svijetlosti i raznih drugih detalja... dakle, hrpica papira zanima samo profesionalne aromaterapeute.... što se u Hr jedino isplati kupiti: oshadhi, pranarom i florihana Smile te neki provjereni proizvođači iz Hr koji imaju takve stvari da bukvalno graniče sa čudesnim a u prvom redu se to odnosi na Nadu Bucić i njen Herbarom... a onda i plamus sa Hvara, Kučići, ..svijet bilja i neki drugi...

...obratila bih i pažnju na Primaveru koja je komercionalno kvalitetna ali ipak bez potrebne kemotipizacije i mogućnosti dobivanja na uvid GC analiza ( koliko ja znam!!) ...ali ima daaaleko najjači ( čitaj ; najskuplji) marketing na ovim prostorima pa time i dobru zastupjenost i pokrivenost tržišta...ali svejedno će kvaliteta isplivati ( tj, već je isplivala :))...
.. no da, obratite pažnju na to da je recimo Primavera ( koja je ok ali ipak manje kvalitetna i bez kemijskih odredica - što je često od esencijalne važnosti djelovanja ulja) više nego duplo skuplja od oshadhija, pranaroma i ostalih naših ( dajmo uvijek prednost našim proizvođačima! :))... jer bočica koja jednako velika fizički u ruci - a piše na njoj - zapravo je od 5 ml ( primavera) a ovi drugi u pravilu pakiraju kvalitetnije a iste biljke ulje u 10 ml...i tih 10 ml je ponekad jeftinije od onih 5... a ako nije onda je definitivno jeftinije od 5+5.......

..a evo... možete baciti i pogleda na najkvalitetniju školu u Hr
http://www.centarcedrus.hr/hrv/index.asp?cat=aromaterapija&page=kvaliteta-etericnih-ulja


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 12:22
Danas sam dobila zaista dobre smjernice.
Hvala vamsmile58
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
erasmus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje erasmus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 16:06
Gljivice su svuda oko nas, ali će napasti one koji imaju slab imunitet.
Istina, možemo se čuvati na način da nosimo suhu i čistu obuću.
Nije isti gljvice među prstima i one koje napadaju nokat. Ovih posljednjih se najteže riješiti. Postoje tablete i reklamiraju se kao bezopasne, ali nije tako. Lako vam može stradati jetra, a to je puno gore nego nokat.
Od bilja možda rosopas i neven, nemam iskustvo. Neven možda kao prevencija.
Za uspješno izlječenje gljivicama napadnutog nokta može se koristiti pćelinji otrov.
Nevjerojatna ljekovitost za mnoge bolesti, pa tako i za tvrdokorna gljivična oboljenja, je ubod pćele. Samo ne jedan ili nekoliko. Postoji razrađena terapija pćelinjim otrovom.
1. Trebate se testirati na pćelinji otrov, tako da primite jedan ubod. Ako je reakcija tako jaka da se pojave flekovi po tijelu, imate ubrzani puls itd... definitivno niste za takvu vrstu apiterapije.
2. Ako samo koža netekne tamo gdije ste primili ubod, onda možete početi s terapijom, jer ćete ujedno steči potpuni imunitet na pćelijie ubode, premda bol uvijek ostane od uboda.
3. Terapija se sastoji od svakodnevnog izlaganja pćelinjim ubodima. Počinje se sa jednim ubodom pa se svaki dan povečava za jedan ubod. 18 do 20 uboda će biti za početnika dovljno, onda se nesmije odjednom prekinuti nego se svaki dan smanjuje za jedan ubod. Ako bi se nekome nakon, recimo, 12 uboda pojavile alergijske reakcije, onda nesmije više povečavati, nego neka počinje smanjivati ubode.
4. Tretman je djelotvoran u vrijeme aktivnosti pćela,a to je ljeti kada izljeću na pašu. Zimi je njihov otrov slab kao lijek.
5. Pćela se uhvati pincetom ili ljepljivom trakom na štapiću i stavi na tijelo.
Za neke bolesti je najdjelotvornije kada se daju ubodi po akupunkturnim točkama.
6.Kod gljivičnog oboljenja nokta ubod se daje u oboljeli prst svaki treći dan, jer se nikada ne daje ubod na isto mjesto, tek kad splasne oteklina. Za to vrijeme se može ubadati susjedne prste, ili noga.  Treba znati da pćelinji otrov kruži po cijelom tijelu!
7. Kada je u pitanju gljivično oboljenje nokta onda to ne će ići tako brzo. Nakog jedne terapije koja traje oko 40 dana, treba uzeti pauzu od 7 do 10 dana i ponoviti. da biste postigli pun  uspjeh trebalo bi barem tri ciklusa. Najbolje u proljeće, pa ljeti i završiti u jesen.
 
Postoji literatura o tome, i dobro se prije informirati, jer postoji niz oboljenja koja se na taj načim mogu izliječiti ili barem popraviti, a jedan od toga je svakako jačanje imuniteta.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 20:07
Ovo sa pcelama sam gledala na njem. telev. Lijece i najgore oblike autoimunih oboljenja u  Juznoj Americi ,ubodima pcelaThumbs%20Up. Samo naravno mora se testirati prije u badanja i imati hrabrost za toWink. Lijecnik kod njih ima u tegli pcele i jednu po jednu bocka, ne drzi zalac dugo u kozi.
Ja bi to pokusala, ali kod strucnjaka ili pcelara, blizu hitne pomoci.Tongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
marija1970 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija1970 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 00:17
kako i čime liječiti candidu?
pozz svima, ja sam nova na forumu..imam candidu..znam da se liječi hranom  ali mora postojati nešto i od ljekovitog bilja...možete li mi pomoći savjetima? hvala unaprijedClap
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 16:28
izbaciti secere industrijske iz ishrane, i industrijsku hranu - suhomesnato-parizeri, salame..., pastete, konzerviranu hranu, svu hranu sa dodatim secerom.
dozvoljeno samo voce i med u umerenim kolicinama.
izbaciti iz ishrane mleko, moze samo probioticki jogurt-svaki dan bar 2 puta dnevno.
 
ne jesti beli hleb i jela od belog brasna i testenine od belog brasna, samo integralne. jesti beskvasni hleb.
izbaciti iz upotrebe kvasce.
jesti iskljucivo pirinac integralni. jesti integralne zitarice-pahuljice. 
 
povrce se podrazumeva.
maslinovo ulje dozvoljeno.
 
 
lecenje kandide je dugotrajno i nije dovoljno samo uzeti jednu biljku u vidu caja i sl, vec se cela ishran mora korigovati.
 
obavezno izbaciti iz upotrebe antibiotike na svoju ruku, a ako su prepisani od lekara pod nadzorom pridrzavati se uputstva (ne praviti pauzu ili ne zaboraviti popiti lek, vec piti na tacan broj sati koliko treba, i popiti do kraja celu terapiju), i obavezno uz njih koristiti dodatne-vece kolicine probiotika (ima u apotekama u vidu kapsula, tableta...).
 
nastavak sledi...
 
 
Na vrh
knezijaboy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje knezijaboy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 22:00
Da, ja znam da jabučni ocat izliječi gljivice na nogama.
Namakao sam nekih 20 dana ujutro i navečer noge u otopini 1/2 l vode 1/2 litre jabučnog octa 20-25 minuta.

Efekt:
- Pojačani miris jabučnog octa preko dana dolazi iz kože stopala kroz čarape.
- Nakon nekoliko dana uočit ćete kako se glivične nakupine (krastasta koža) povlači ili bježi iznad razine octene kupke u kojoj su noge umočene. To je jako zanimljivo. One zaista bježe i traže pogodniju okolinu.
- Na kraju su su potpuno povukle. Koža između prstiju se potuno obnovila.
- Slijedećih godinu i pol nisam imao nikakvih problema.

Posljedice:
- Kod povratka gljivica sada su se zarazila obadva stopala.

Zaključak:
- Nije mi poznati iz kojeg razloga su se vratile gljivice. Mogu biti dva razloga: Nisam dovoljno dugo radio kupku pa ih zato nisam potpuno istrijebio.
a drugi je mogući razlog povratka gljivica da sam se zarazio oblačeći staru obuću koju dugnisam nosio.

Odluka:
-Pripremam se opet namakati noge u kupki jabučnog octa u dužem periodu od 20-25 dana.
- kada gljivice nestanu, još 10 dana na način da noge budu dublje uronjene.

Razmišljanje:
- Razmišljao sam kupiti jeftine gumene čizme za kišu i u njima namakati noge jer bi tako octena kupka dosezala daleko više od ispod gležnja stopala u lavorčiću.
Odluka:Zaključak:Posljedice:Efekt:Razmišljanje:
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.