Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Japanska šumarica - Anemone japonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Japanska šumarica - Anemone japonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
jurica =) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jurica =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 18:08
Hvala  Baka Bea na savjetu i na dobrodošlici,odmah imam više volje!Znači ne preostaje mi drugo nego ih preseliti.Da ih premjestim sad ili u proljeće?Malo ću promozgati,jer mi je gužva u vrtu.Sviđaju mi se u kombinacijama s dr biljkama(naravno vidjela sam u časopisu)no u praksi je to teže složiti.Kod mene pogotovo jer je vrt sami kamen,pa trebe dodavati zemlju.Ne odustajem pa ću javit što sam napravila.Smijem poslati sliku gdje rastu(samo da skužim kako poslati)?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jurica =) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jurica =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 18:47
Na vrh
jurica =) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jurica =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 18:54
Evo slika Anemone posađene u proljeće.Trava pokraj je narasla visoka preko metar i zvjezdani su se raširili.Raste li zaista preblizu njih(ruža penjačica je mlada,ali i ona će se raširiti)?
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 01:40
danas sam kupila na rasprodaji nekoliko trajnica, pojma nemam kak se zovu,čini mi se da je jedna od njih anemona,jel bolje da pričekaju proljeće za sadnju naotvorenom?
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 08:08
Mari, mislim da je najbolje da je odmah posadiš, kad ti je već doma.
U pravilu je, kažu, svejedno da li se sadi u proljeće ili jesen, ali nema smisla da u teglici (vazi, pitaru...) čeka proljeće. Ovako će se prilagoditi tijekom zime na svoje mjesto i u proljeće lijepo krenuti s rastom (bez šokova presađivanja).
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 20:48
Vidim da je bilo nedoumica u vezi sa vrstama anemona - pa evo obrazloženja:

Postoje 3 vrste anemona:

1. PROLJETNE (A. Nemorosa, Blanda...)
Šumske, niske, cvatu od 3. mj., sitnih cvijetova bijele, plave, roza boje. Žute cvijetove ima A. ranunculoides. Imaju gomolje.

2. LJETNE (A. Coronaria)
Krupnih jednostrukih ili punih cvijetova roza, crvene, ljubičaste ili plave boje. Imaju gomolje.
Slabo podnose kontinentalnu zimu pa ih u jesen treba izvaditi iz zemlje i u proljeće ponovo posaditi.

3. JESENSKE (A. Japonica, Hupehensis...)
Cvatu od kraja 8. mj. do 10. mj., cvijetovi jednostavni ili puni, bijele ili roza boje. Bijele izrastu do 1 m., roza do 70 cm.
Imaju korjen koji je osjetljiv na hladnoću i trulenje pa treba dobro drenirano (ali vlažno) tlo i poželjna je zimska zaštita. Zbog toga se preporuča u proljeće presađivati.

Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 14:32
da dodamo i ruzicastu




Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 01:14
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Nisam ni znala da imamo ovu temu. Prekrasan cvijet, a zahvaljujući korijenku, mislim da će se puno forumaša diviti s ovom krasnom biljkom.
Evo danas na kavici i meni je Korijenko obećala pa ću i ja biti sretna vlasnica!
Hvala Korjenko!
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 22:34
Molim Vas da mi pomognete u sadnji gomolja ( ili što je već posrijedi )anemona. Koji dio ide prema dolje a koji gore, meni to sve izgleda isto. ?
Znalci pomagajte!      
         smile143
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 17:11
A zahvaljujući Korjenčici isto imam roza anemonu!!! Lani nije cvala iako je imala jedan pupić ali zato sljedeće godine......tj ove godine.smile99!!!!
Korjenčice, veliko ti hvala!!!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 22:19
Treba li anemone obrezivati? 
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 22:26
Andina pa ne treba, samo suho lišće odstraniti, njima zeleni dio preko zime uvene, a na proljeće se obnavljaju iz korjena
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 22:29

Kasno u jesen kada se sve lišće osuši ja orežem stabljike i lišće ali sve to ostavim rahlo raspoređeno i još dodam malo slame ili drugog suhog lišća. Pazim da sve bude rahlo jer je korjen osjetljiv i ne smije biti stalno mokar, a osjetljiv je malo i na zimu pa ga stoga i zaštićavam stabljikama i lišćem.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 23:38
Nisam donedavno ni vidjela anemonu u vrtu, a ova koju sam nedavno posadila (i lijepo se primila) izgleda kao da želi da je orežem. Eto, da nisam pitala, uplašila bih se da ugiba kad bih primijetila da joj se listovi i stabljike suše. Jooooj, koliko ja još moram učiti! A na netu baš i nema puno podataka o uzgoju anemona! Stern%20Smile
Puno hvala na odgovorima!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 00:13
Andina, anemone su stvarno krasne trajnice, a i nema baš puno brige oko njih. Ja ih čak ne orezujem sada, nego tek na proljeće - još uvijek su zeleni listovi. Inače se lako i brzo rasijavaju, samo im treba ostaviti sjeme, pa budeš brzo imala i puno podmlatka.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 00:25
Da malo oživimo temu
 
 
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 15:54

Bravo Moon, prekrasna je!

Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 21:29





''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 14:40
ksan ova lijepa biljka uvijek razveseli svojim nježnim cvjetovima potkraj ljeta..a cvate do kasne jeseni
moja je zbog suše malo zaostala ali cvjetne stapke ima, sad se nadam i cvatnji
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 09:16
Dali spada i moja u vaše društvo,roza?
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.