Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Japanska šumarica - Anemone japonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Japanska šumarica - Anemone japonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 13:15
Ne znam koja mi je ljepša, bijela ili roza :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2015 u 15:31
Gledala sam ponudu Anemone japonica u katalogu Vrtlarije Kalići i Decore Buzet, imaju veliki izbor, pa me zanima jel netko kupovao anemone kod njih i ako jeste koje ste kupili? smile149
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2015 u 16:48
ja tek na proljeće možda budem nešto uzimala od njih pa ti sad ne bi znala ništa pametnog reći.
jedino ti mogu priznati da me smeta što nekim biljkama ne mogu doći do sjemena, a kad želim kupiti sadnice ispada da trebam čekati treći i deveti mjesec jer nitko ne želi biljku isporučit jer je 'vruće'.
sve je to u redu, jer ti rasadnici su daleko od mene, a i ljeti je sezona;)
no, kad se stvari iskompliciraju da dobiješ sjeme/sadnicu onda radije uživaš u onom cvijeću koje imaš nego da se živciraš oko nedostižnog.

Ja uživam u onim dvogodišnjim anemonama čije sjeme mogu nabavit normano i
mogu ti reći da su bojama puno zanimljivije od japonice.
A kad se zaželim nedostižnih anemona  prošećem se gredicama u botaničkom vrtu i onda produžim doma.

Ako se ohrabriš i kupiš ih ovu jesen, molim te da staviš slike kad procvjetaju da se mogu diviti:D
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2015 u 08:23
Evo zvjezdice, nadam se da nije kasno za odgovor, ja sam svoje tri anemone kupila u Decori i jako sam zadovoljna, kupila sam " Praecox", " Rosenschale" i "Splendens", no rado bi nabavila još... evo slika od Anemone " Splendens"...



Ovo je " Rosenschale" ...



Treću nažalost nisam slikala, a ona mi je i najljepša ( iako ih sve obožavam ) jer je nešto niža od ove dvije pa joj cvijetne stapke stoje uspravno i ima najviše cvjetića...


Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2015 u 08:30
Vila2, jako su ti lijepe anemone, baš su posebne, jednostavne a opet elegantne. Clap  Koliko im treba vremena da dosegnu pravu visinu i procvatu? Jer vjerujem kad si ih kupila da su bile malene?
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2015 u 09:24
Ja ih trenutno skupljam gdje stignem . Predivne su . smile64
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2015 u 09:40
Kupila sam ih na jesen pa su mi stigle sa cvjetićem, jesu bile male ali su već iduće godine bile poprilično velike... Dvije sam prve dvije godine dosta seljakala pa mi nisu cvale, ali rekla bih da im treba godina do dvije na stalnom mjestu da bi se lijepo razbujale, poprilično brzo se šire tako da ću na godinu već imati podmladak... Ma, šta da kažem osim da su mi predivne i svaki vrt bi ih trebao imati Heart
AdrijanaM, ako smijem pitati, gdje skupljaš? Ja sam vidjela neki veći izbor samo u Decori...


Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2015 u 18:21
Gdje ih vidim u dvorištu zaletim se pitati za korjen. Da i u Decori ih imaju , poslala sam upit dali ih još šalju . I dolaze mi od dobrih duša sa foruma . SlavujVk mi ih šalje . Meni su bijele draže.
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2015 u 22:29
vila2 - možete pogledati ponudu u Vrtlariji Kalići,imaju 10 vrsta japanskih anemona
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2015 u 08:48
Upravo moje bijele Anemone stigle iz Vinkovaca.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2015 u 22:10
muhlenbergia- hvala Vam na info, bacit ću oko Smile

AdrijanaM - divne su meni i bijele i roze, i proljetne i jesenjske i...

Lijepe su mi i nakon cvatnje Smile






Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2015 u 11:50
Vila2, ja sam dobila od  prijateljice ovakvo sjeme kao sa tvojih slika. Ona kaže da je to od rozih anemona s više latica. Ima li tko iskustva s sijanjem sjemena anemone japonice (roze). Pretpostavljam da to stavljam u zemlju na proljeće tek.

Dala mi je i neke zelene kvržice kao to mi je skinula s bijelih anemoma...ali pak to neizgleda kao sjeme. Počinjem misliti da ta bijela anemona honorine jobert i nema sjeme...možda se samo korjenjem dijeli. Prijateljica je to donijela meni odnekud, tako da mi ona ne može pomoći s ovim što me zanima.
Kako se sadi, koliko dugo raste ( iz sjemena), zna li tko?
Ja uvijek se spremam psihički za najgore pa sam već sad rekla da je okay ako ništa ne nikne;) samo eto da pokušam pravilno posadit.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2015 u 13:11
Pošto se one i same vrlo lako zasijavaju, mislim da bi bilo dobro da dio sjemena posiješ sada ( vjerovatno sjemenkama treba i hladni period za klijanje ), a dio ostavi za na proljeće pa ćeš vidjeti koje će ti bolje niknuti... Mislim da su se i kod mene same zasijale jer sam primjetila ove godine dosta malih biljčica oko matične... Na godinu ću takve malecke rasaditi...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2015 u 14:07
Hvala ti puno na odgovoru:D

I na lijepim slikama. Posebice ovoj zadnjoj. Nisam ni bila sigurna kako izgleda sjeme anemona, kad sam dobila ovo čupavo s crnim točkicama od prijateljice pomislila sam 'što je ovo bože mili, ko neka mini artičoka LOL'

Slažem se, sjeme isto veličanstveno izgleda pogotovo kad je na stapki još uvijek.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2015 u 09:46
Nema na čemu! Neka ti sve proklija i što prije procvjeta!
Evo još jedna slika, nije neka, ali nemam bolju... Anemone "Praecox"...



Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 00:32
predivna je, nadam se da će i moja roza ove godine pokazat cvijetić pa da se pohvalim slikom:D
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2017 u 07:56



Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2017 u 14:16
predivne su, i formom i sadržajem
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2017 u 00:11
Kod mene se ovakva roza rasijava ko luda a bijela ništa .Iz godine u godinu jedan busen, čak se i ne širi dovoljno.Nemam mnogo mjesta u hladu inače bi je premjestila davno .
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2017 u 09:09
 Imaš pravo .... i kod mene se roze brže šire vriježama nego bijele
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,152 sekundi.