Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Punica granatum var. nana - Ukrasni šipak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Punica granatum var. nana - Ukrasni šipak

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Punica granatum var. nana - Ukrasni šipak
    Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 22:59
zna li netko kako se razmnožava ukrasni šipak (mogranj, nar)'
grm je skoro isti kao i običan šipak koji rađa voće,
razlika je što iz šarenog cvijeta ukrasnog šipka ne nastaje plod, već on služi "samo" za ukras

evo slike

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 00:47
Upravo sam Andreji poslala i nesto tog sjemenja. dakle koliko ja znam razmnozava se sjemenjem.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 08:28
stvarno???
pa otkud sjeme kad nema plod? tako sam bar cula - da ovi cvjetovi jednostavno prođu, uvenu i ne ostave nikakav plod (pa ni nejestiv) za sobom

ajde, baš dobro
morati ću ih imati "na oku"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 10:32
Natalija ja sam kupila prošle godine šipak,vjerojatno taj ukrasni jer nije ploda bilo.Ostavi mi na PP adresu pa ti pošaljem nekoliko grančica,probaj ih zakorjeniti.Možda da uzmeš hormon za zakorjenjivanje(za drvenasto bilje).Još nisam probala no ne vidim zašto se nebi moglo granom zakorjeniti.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 19:31
Natalija ne znam za plodove (niti mi je ta biljka bas poznata( ali ja sam razmjenom dobila sjemenje ujkrasnog nara .
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 21:50
shasha hvala na ponuđenoj pomoći, ali imam gdje užicati grančicu smile73
samo me zanimalo kako se to može napraviti

ovaj sa slike ima ovaj šareni, crveno-bijeli, bogati cvijet
a onaj što rađa plodove ima jednobojan - crveni i ne tako raskošan

ako ti lani nije rodio, možda će ove godine

čula sam da oni trebaju još jedno stablo u blizini da bi mogli roditi
... znate onu priču o pčelama i cvijeću Wink

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2008 u 21:53
Znači,moram još jedan šipak nabaviti.
Ok,sretno sa pelcanjem.Kako sem rekla,uzmi hormon za zakorjenjivanje,ako ga nemaš ja to samo piknem u zemlju i nekad poklopim staklenkom.Ma jedan se bude primioWink
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 17:25

Reznice nara treba uzimati sada u 6. mjesecu, staviti u mješavinu treseta i pjeska te pod stakleni pokrov (mini staklenik) na temp. 18-20 stupnjeva do zime. Inače, spada u biljke koje se jako teško ukorjenjuju, meni u dva pokušaja nije uspjelo razmnožiti ovaj moj sa slike, a probao sam i razne supstrate i sa prahom za ukorjenjivanje i bez ... premda sam to uvijek radio krivo krajem ljeta pa možda zato ...

Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2014 u 19:27
Originalno poslano od člana Nickless Nickless napisao:

Reznice nara treba uzimati sada u 6. mjesecu, staviti u mješavinu treseta i pjeska te pod stakleni pokrov (mini staklenik) na temp. 18-20 stupnjeva do zime. Inače, spada u biljke koje se jako teško ukorjenjuju, meni u dva pokušaja nije uspjelo razmnožiti ovaj moj sa slike, a probao sam i razne supstrate i sa prahom za ukorjenjivanje i bez ... premda sam to uvijek radio krivo krajem ljeta pa možda zato ...

bas sam htjela pitati jdnu dvije grancice kad budes orezivao...ja sam odusevljena ovim sipkom ilismile82 ruzom sta i je vec....
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2014 u 22:07
I ja se moram pohvaliti da mi je konačno uspjelo zakorijeniti reznicu ukrasnog nara...sreči nema kraja...nakon pune tri godine pokušavanja i bezbroj reznica uzetih u sva doba godine, uspjela mi je samo jedna mala grančica od 5 cm...i to uzeta u 11.mj.prošle godine, do sada je biljčica dosegla visinu 30 cm i lijepo napreduje u vrtu...stvarno treba biti jako uporan, ali obzirom na ljepotu ove biljke isplati se pokušati i više puta!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 15:36
Kada se treba zakorijeniti ukrasni nar? Temzi, pomagaj...
Rijeka

Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 15:52
Draga Miro, evo kako sam i napisala nakon bezbroj pokušaja, uspjelo mi je s reznicom uzetom u 11.mj., zemlja mora biti stalno vlažna, i teglicu sam držala vani na balkonu cijelu zimu, a kada su bile temp.u minusu sa ostalim reznicama u kutiji od stiropora...želim ti puno sreće!!!
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2014 u 07:53
da li tako mogu i ja ...kad su su stanju mirovanja reznice staviti..kod mene u firmi nema kakvih nema....a šta mi je to jedan dan uzeti reznicu od svake...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 12:28
Termzi hvala na savjetu.Thumbs Up
Rijeka

Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 12:40
Mira K, jako bi mi bilo drago ako sam ti pomogla i želim ti puno sreće u ožiljavanju ove ljepotice...
 
JosipaNu, meni se to pokazalo najbolje vrijeme za ukorijenjivanje drvenastih reznica...samo da te ne zbuni kutija od stiropora, ja je koristim, jer živim u stanu i nemam hladne prostorije za reznice, pa sam se onda tako snašla...bitno je da reznice imaju konstantnu vlagu i da su u hladnoj prostoriji gdje ne smrzava...
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 19:06
Originalno poslano od člana temzi temzi napisao:

Mira K, jako bi mi bilo drago ako sam ti pomogla i želim ti puno sreće u ožiljavanju ove ljepotice...
 
JosipaNu, meni se to pokazalo najbolje vrijeme za ukorijenjivanje drvenastih reznica...samo da te ne zbuni kutija od stiropora, ja je koristim, jer živim u stanu i nemam hladne prostorije za reznice, pa sam se onda tako snašla...bitno je da reznice imaju konstantnu vlagu i da su u hladnoj prostoriji gdje ne smrzava...
znam gdje ga ima...kod jedne kolegice pa cu pokusati...hvala na savjetu...puuuno...Clap
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 21:04
Ovo je moj ukrasni nar - punica granatum nana.  Sam se rasijava, cvijet mu je jednostruki, a plod mu malen i jestiv, no nikad ga nisam probala jer mi se čini da je kisel... Gmići  su visoki cca pola metra. Preko zime ostanu bez lišća, a plodove uklanjam tek na proljeće prije listanja.




Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 21:25
Prvi cvjetići 06/14


Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.