Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Alyssum...ili...kako ga pobrkati sa iberisom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Alyssum...ili...kako ga pobrkati sa iberisom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 22:31
evo ja preimenovala temu Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 22:10
Vanja, nema problema! Pošalji mi adresu i na jesen kad sazrije sjeme, šaljem ti!
Andrea01- od ove tri sličice ona žuta je mni najljepša - trajnica - kamenita trava!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 12:00
A kako se zove biljčica koja ima cvijet kao ovaj na slici - bijeli, ali cvate sada u zimi i trajnica je?  
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 21:17
Misliš na ovaj cvijet, sada  je procvao i cvast će skoro cijelu zimu. Ja ga imam od jedne stare tete i sad ima sigurno 20 godina. Mi ga zovemo njevica, ali neznam kamo ga svrstati, ima debele vodenaste listove. To je bio cvijet naših nona.


život je more
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 23:08
moj Alyssum maritimum, koji se sam rasijava, a još uvijek cvijeta.
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2008 u 19:44
  Lantana ovo predivno izgleda! Prvi put vidim ali...ljubav na prvi pogled! smile71   Postoji li mogucnost da dobijem sjeme ili se mogu nabaviti sadnice ako znas mozda...? Svarno prekrasno, tim vise sto, kako kazes cvjeta zimi kad naši vrtovi oskudjevaju vedrinom koju daju cvijetovi!
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2008 u 20:02
Dali je moguće da to sada cvjeta, pa to bi bio pravi ukras u mom vrtu. Ma dobila sam ja sjeme, možda i sadnicu ne znam više, ali nisam znala da cvjeta zimi-baš super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2008 u 21:21
Originalno poslano od člana mrvica mrvica napisao:

  Lantana ovo predivno izgleda! Prvi put vidim ali...ljubav na prvi pogled! smile71   Postoji li mogucnost da dobijem sjeme ili se mogu nabaviti sadnice ako znas mozda...? Svarno prekrasno, tim vise sto, kako kazes cvjeta zimi kad naši vrtovi oskudjevaju vedrinom koju daju cvijetovi!


Pogledat ću da li ima mladih, ili ću otkinuti i staviti da se zakorijeni pa ću ti poslati, a ako ne uspije uvijek ima sjemenja kad ocvate. Pošalji pp.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 16:32
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Dali je moguće da to sada cvjeta, pa to bi bio pravi ukras u mom vrtu. Ma dobila sam ja sjeme, možda i sadnicu ne znam više, ali nisam znala da cvjeta zimi-baš super.
 
Možda je Lantana nešto južnije i na toplijem. Kod nas ti je to Triša tek u rano proljeće. Kad dođeš do mene uzmi koliko ti treba!!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 12:00
cvjetati ce i po zimi ako je toplo i suncano... ali kod nas u hladnijim krajevima cvvijeta proljeće-ljeto i ponesto u jesen ovisno o temperaturi
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 12:02
a sto predivno mirisi po medu....
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 15:06
Ja imam onda neku vrstu koja nema mirisa. Ili ja nisam nikada osjetila,
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 15:09
Evo ovako izgleda danas snimljeno u 13,44 h
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 15:11
Svaka čast, sad ću ja slikati moje u Rijeci - meni nije jasno!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 17:04
...biljka koju je lantana stavila   sa debljim listovima i kod nas cvjeta cijelu zimu i zato ga zovu snijeg...to je starinski cvijet i ima ga svaki stari vrt u dbk.....cvijeće naših nona......nisam ga obadala ali kad sam vidila u tetke okrugle bijele grmove koji sad krase ulaz u kuću, ispričavam se biljčici i mislim je nabaviti....stvarno su u ove zimske dane predivan ukras!!smile42
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 17:06
Evo kakva je bila u travnju:
 
 
Evo kakva je sada:
 
 
 
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 17:16
.....ova naša  tj.  iz  mog   kraja,   ima mesnatije listove i drvenastije grane.... mislim da je naša iberis....
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 18:16
Ova moja se prodaje u proljeće kao sezonsko cvijeće. Ima i ljubičasta. Može u tegle ili u zemlju. Uglavnom je puzajuća, odnosno izraste u veliki grm koji se objesi i izgleda kao ove moje. Kupila sam prije par godina 5-6 sadnica i od onda se same rasijavaju. U ovim teglama su cijelo ljeto bile pelargonije zonalke, a početkom jeseni kada su one već pomalo posustale pojavili se Alyssumi i to u svakoj tegli po jedan. I evo kakvi su sada.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 18:24
Ono što si ti  Hoya slikala to nije ovo na mojoj slici. Ja imam taj cvijet kao ti, ali to cvjeta u proljeće, a ovo je baš zimski cvijet i kako je Manči rekla ima mesnate listove i drvensto deblo, jako miriše i moj je danas bio pun pčela. Dugo traje i u vazi. Kad ocvate onda ima zelene bobice i to je valjda sjeme. Teško se zakorijeni, ali kad se ulovi onda je vječna, ni suša ni bura joj ne mogu ništa. Interesantan cvijet, ali još neznamo gdje ga svrstati. 
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 18:30

Lantana, možeš li mi spremiti koju reznicu?

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.