Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Alyssum...ili...kako ga pobrkati sa iberisom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Alyssum...ili...kako ga pobrkati sa iberisom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 21:01
jučer sam kupila bijeli po 4,00 kn , a danas popodne mm i ja bili u B. Brodu i tamo po 2,00 kn nisam odolila pogledajte te boje


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 23:43
Joj kako su lijepi. da sam bliže........
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 08:22
Originalno poslano od člana emka emka napisao:

Trebam pomoć, da li netko zna nešto o iberis snow white. Tako piše na etiketi, nemam naziv na hrvatskom pa mi je teško naći upute. Na par mjesta sam našla da bi to mogao biti iberis semprevivus ili tako nešto. Hvala.


po guglu to i je trajnica, sad upravo cvjeta i pošto je imam već koju godinu formirala se u prekrasan bijeli oblak

kod mene je cijelu godinu vani, čak i zimi ne gubi list pa se bar nešto zeleni kad ogole ruže, šipak i ostalo oko nje

lako se pelca - grančicom

trpi znači zimu, a bez problema i ljeta sa povremenim, neredovnim zalijevanjem
odlična i lijepa biljkaSmile
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 08:23
e. nona prekrasni su
hoćeš ih kombinirati sa bijelim?
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 10:36
natalija neznam bijeli sam već posadila u kamenjar mislila sam i njih , imam par starih buradi u kojima su mi velike biljke oleandar, palma, banana pa u podnožje sadim niske biljke ispod banane još nisam ništa posadila pa možda posadim njih  , ja ti inače ne planiram puno odluka bude stvar trenutka što ponekad i nije dobro ali takva sam ...
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 10:41
ja za sebe znam reći da sadim stihijski - kako mi dođe LOL pa znam o čemu govoriš

mislim da će biti super, gdje god ih posadiš
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 09:28
Krasni su i ja sam si kupila ljubičaste i bijele, a žuti od lani izlazi, ali puževim korakom
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 19:09
a ja sam sijala ove godine, tak da sam ih sada popikala po vrtu, podijelila susjedama i evo počeli su stidljivo cvjetati. Nisu tak super ko ovi kupovni ali bit će, ima vremena.
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 19:45
evo ga


By belicasmelica at 2012-04-28
belica,zagreb
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 15:23
Šareni! Savršeno!

Ovog proljeća kupila sam jednu vrećicu sjemena na kojoj je pisalo da je sjeme niskih trajnica. Dosta toga je poniklo, ali meni niti jedna od ovih biljčica nije poznata. Ova, koja je na slici, a danas je počela cvjetati podsjetila ne na iberis ili Alyssum maritima kako piše u vašim postovima. molim za pomoć ako tko raspoznaje biljčicu. Trenutno je jedino ova bijela otvorila cvjetić, a čini mi se po pupoljcima da ih ima u različitim boljama.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 15:25
Iz iste vrećice izrasle su i ove biljčice. Kako ne znam gdje da postavim pitanje o njima, molim one koji ih raspoznaju da mi kažu što je to:

Ova biljčica ima tamnije zelene listove s crvenim obrubima koji su ujedno i neravni (čipkasti), glatki.



Ova biljka ima deblje, odnosno mesnatije, dlačicama pokrivene listove.





Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 12:18


Pogledajte kako je alyssum krasan u visećoj košari



A i ova frizura nije loša.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
munja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje munja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 08:41
ja sam ga kombinirala sa jadranskom ljepoticom u dugačkom drvenom pitaru još ima po koji cvjetic
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 07:27
ne znam iz kojeg razloga meni ova biljcica nikada ne uspije, odnosno posusi se nakon cvatnje......da nema mozda nesto slicno jednogodisnje?

pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 14:09
Monna, ovaj se i meni posuši, al u proljeće nikne iz sjemenja koje mu je popadalo natrag!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 16:13
Ova biljka je ljetnica ,zato ne opstaje do sledeće sezone.Postoji puno vrsta Allysuma,među njima i Allysum saxatille,koja je trajnica. Alyssum (Lobularia maritima),to je ljetnica.Cvjet miriše na med i privlači pčele.Boje cvjetića su bijele,roze ili lila boje.Dok je saxatille žute boje..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Dalmatinka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmatinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 23:05

Zna se dogoditi da nakon cvijetanja propadne. Ali ne propadne do kraja, nego se nakon nekog vremena obnovi.

Meni se to dogodilo i gledam kako bi ih trebala počupati i baciti ća.
Ali bila ljena pa ostavila za kasnije, kad se oni odjednom oporavili
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 17:30
iberisi su se baš lijepo rascvijetali
 

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
DENISVŽ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Rujan 2013
Lokacija: varaždin
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DENISVŽ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 19:00

napokona sam saznao kako se zove ova biljka.IBERIS....Clap!imam je puno dvorište,ali samo u sniježno bijeloj boji. inače,sviđaju mi se ove tamne nijanse.

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 17:01
da denis iberis umbrellata
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.