Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naprstak - Digitalis purpurea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naprstak - Digitalis purpurea

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Naprstak - Digitalis purpurea
    Objavljeno: 14 Lipanj 2016 u 21:49
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 08:24
evo počelo je sramežljivo...



a ovaj se pupoljak čeka ...


belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 08:15
uskoro, još da vrijeme nije ovako očajno...


belica,zagreb
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2014 u 22:42
Imala sam digitalise već nekoliko puta. Nisam ih još sijala, uvijek bi kupila sadnicu. Još nikad mi se nažalost nije pojavio iduće godine...Unhappy Jučer sam od BB donesla 3 sadnice. Nadam se da će mi lijepo rasti i cvjetati...Smile
sutra je novi dan
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2014 u 09:02
Pozdrav svima,kupila sam sjeme Naprstka i posijala prije 10-tak dana.Još ništa ne niče.Ovo mi je prvi put da ga sijem pa ne znam koliko treba sjemenu da nikne ili sam posijala ćorak.
Josipovac,Osijek
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2014 u 18:54
Pravi li iko narodni lijek za srce od digitalisa?Big smile

Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 21:39
kod mene se svaki put osusio skroz , samo prvu godinu mi opstane neznam zasto probat cu ga malčirat na jesen smile160 mozda onda opstane, sijo ga jesam ali evo ljetos se skroz ukinio , e sad opet cu hvatat sjeme
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 21:03
Meni se osuši svake jeseni ali u proljeće potera nanovo. Bar je tako bilo do sad, ove godine za sada nema još ni jednog.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 20:05
Meni je višegodišnja biljka, ali mi prve godine ima najljepše cvjetove, pa ga zbog toga stalno pomlađujem. A s obzirom da ima puuunoooo sjemena, sa podmlatkom nema problema. Panda da li ti se potpuno osuši ? Jer djeluje tako na proljeće, ali iz sredine krenu mladi listovi, pa one stare osušene odstranim.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 17:32
meni se ponašao kao trajnica, ali bio je malčiran korijen zimi, tako da nisam imala ama baš nikakvih problema s njime...
belica,zagreb
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 10:18
evo mojih digitalisa ima ih u baumaxu po 7,99 ja kupio 3 , samo me zanima kako ga odrzat do iduce godine, vec je treci put da ga kupujem i uvijek mi se preko zime osusi ili smrzne ! jel on trajnica ili dvogodišnjak ???
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 10:37
Leona, hvala na pomoći.... Vjerujem da se  kod mene samo posijalo jer su neke čahurice otpale, vidjela sam da su neke grane gole a po zemlji ostaci čahirica od sjemena.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 08:16
LOL jeste Milice to je seme ..jako jako sitno,ja sam vec posejala za sledecu godinuWink
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 20:37
Odrezala sam suhe grančice gdje je bio cvijet i stavila u papirnatu kutiju. Vidim da se istreslo nešto malo krupnije od prašine. Tko će mi reći, da li je to sjeme? Ne znam kako izgleda sjeme.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 17:42
Originalno poslano od člana acer69 acer69 napisao:

Nisu mi svi isti.Mislim da nije mutacija, već je takva sorta.Sijala sam tri različita sjemena pod nazivom Digitalis pa sam dobila i ovakve.Sjeme je poklon i samo je pisalo Digitalis.


Ma sta da je,zaista mi se svidja kako je na vrhu lepo rascvetan,ali priznajem nisam takav do sad videla.Wink
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 14:31
Točno, nije mutacija.
Na vrh
acer69 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje acer69 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 13:42
Nisu mi svi isti.Mislim da nije mutacija, već je takva sorta.Sijala sam tri različita sjemena pod nazivom Digitalis pa sam dobila i ovakve.Sjeme je poklon i samo je pisalo Digitalis.
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 07:11
Da to sad vidim,i ovaj na vrhu,jel to neka mutacija biljke ili su bas sve kod tebe takve,jer kod mene se prosle godine desavalo sa Delfiniumom,jednogodisnjim,da je ceo plav samo jedan cvetic beo.Tako da mi deluje vrlo nteresantno.Big smileBig smile
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
acer69 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje acer69 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 10:35
Leona31, imam ih više i kod svakog je cvijet na vrhu veći, a donji cvjetovi su manji.
Evo rozog mada je počeo ocvjetavati:
 
http://s1189.photobucket.com/user/acer1969/media/CAM00120_zpscac66df4.jpg. -
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 06:35




Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.