Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naprstak - Digitalis purpurea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naprstak - Digitalis purpurea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 18:41
Hvala, kat.rea
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 15:34
Vidim da ste poslije ovih katastrofičnih predviđanja svi ostali bez teksta i odustali od digitalisa, da ga rehabilitiram vraćam se na temu. Prepikirala D. obscura i D. thapsi, a D. lanata i D. x mertonensis unatoč hladnoći lijepo niče. D. ferruginea dobro podnio zimu, zeleni se kao salata, dok se D. ambigua (žuta) pokazala za tešku ilovastu zemlju loš izbor, iako sam ga priželjkivala i odgađala jedno desetljeće. Eto toliko od mene na ovu temu.
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 17:27
Čini mi se da mnogi u ZG i okolici imaju problem s uzgojem digitalisa. Rijetko ih vidim u vrtovima... iako nisam baš mjerodavna, no u Botaničkom vrtu lani je pred ulaznim vratima Upravne zgrade bila postavljena prekrasna okrugla žardinjera s digitalisima. Na glavnoj šetnici u lijehi, ponovo digitalisi - prekrasni. Grmovi su bili visoko preko metra, široki isto toliko, a cvatovi su bili nevjerojatno lijepi, bogati i... naravno prepuni zujavih gostiju...
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 18:25
Ne sa svima, Perla. Isprobavala sam godinama, vrlo su lijepi i zahvalni. Bilo je i prekrasnih hibridnih visine čovjeka. Ja sam eksperimentirala sa žutima, možda sam ga trebala posaditi u propusnu zemlju na sunce. To ću probati ove godine.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 21:29
Dobila sam sadnicu digitalisa od Andree, znam gdje je bila u vrtu, ali je sada nema, dali on nestane po zimi, pa će se probuditi, ili je nestao zauvijek.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 22:26
ovo bi usitinu vrijedilo nabaviti za vrt!smile91
Prekrasno izgleda!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 02:50
Nažalost, Triša, gotov je. Lišće ostaje preko zime, malo ga nekad ošteti mraz, ali ne nestaje. Ove godine unatoč jakoj zimi na kontinentu ostale su sočno zelene rozete iz kojih kasnije potjera cvjetna stapka. poz..
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 03:00
Bergenija vrijedi probati. Iako se digitalisi ubrajaju u biljke sjene i djelomične sjene, meni je posve dobro uspijevao D. x mertonensis na suncu, samo je tlo bilo nešto vlažnije. Volim isprobavati, pa imam nekoliko vrsta digitalisa, ovaj mi je jedan od posebnijih, lišće je tamnije, niži od običnih, raste kao grm s puno stapki, a pojedinačni cvjetovi su krupniji. poz,
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 09:34
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Nažalost, Triša, gotov je. Lišće ostaje preko zime, malo ga nekad ošteti mraz, ali ne nestaje. Ove godine unatoč jakoj zimi na kontinentu ostale su sočno zelene rozete iz kojih kasnije potjera cvjetna stapka. poz..
 
Dobro, dobro, hvala ti, mislim da ću k tebi morat doć s kamionom i prikolicom. MM je biti jako "sretan".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 09:50
Triša, a kaj mu fali? S tobom mu bar nije dosadno. Osim toga gdje god dođe i na moru i u planini svagdje okružen cvjetićima.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 10:02
Baka bea baš sam krenula u brbljaonicu staviti poruku s mog kalendara, a ta je:
"U braku je od logike mnogo više potrebno strpljenje"
Naprstak je predivna biljka i moram je imati( ovo da nismo van teme).
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 11:56
moram ovo nabaviti pod obavezno Clap kud svi tud i ja...nema druge nego se u proljeće došetati do tebe,baka bea LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 12:52
Osim po cvjetkice dobrodošle i na cvjetne razgovore, a može i radionica, neće biti 'Kod Ane', nego kod BB'. Radni naslov 'Trajnice', kako i kada sijati, pikirati, saditi što ide s čim i gdje, teme su neiscrpne. Kažu da ima 60.000, a po nekima 70.000 ukrasnih biljaka, u mojoj enciklopediji samo 15.000. A što ćemo s M... možda se i koji M preobrati u cvjetoljupca... poz..
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 21:23

ja sam jesenas povrtnjak preuredila u trajnjičnjak i ružičnjak ..jel me primate u trajnoškolu?

Sad ozbiljno,bilo bi to vjerujem prekrasno provedeno vrijeme i ja sam za čim prije.

Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 21:25
E a zaboravila digitalis,imam par grmova onih najobičnijih neznam lat.naziv i lijepo su prezimili za sada..
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 21:44
Cvetlin, dobrodošla u školicu, vidim da si i ti gotova, trajničarka. Digitalisi (naprstak, pustikara, pazi molim te! ne jedan nego dva naša naziva) su stvarno zahvalne biljke za sjenovita i rubna mjesta u vrtu. Tko ih jednom upozna, uvijek im se vraća. Ima ih dosta vrsta, vidjet ćeš.

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 12:34
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Osim po cvjetkice dobrodošle i na cvjetne razgovore, a može i radionica, neće biti 'Kod Ane', nego kod BB'. Radni naslov 'Trajnice', kako i kada sijati, pikirati, saditi što ide s čim i gdje, teme su neiscrpne. Kažu da ima 60.000, a po nekima 70.000 ukrasnih biljaka, u mojoj enciklopediji samo 15.000. A što ćemo s M... možda se i koji M preobrati u cvjetoljupca... poz..


ideja za 5! Thumbs%20Up

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 15:59
jel da ga ne sijem prije lipnja? kako je napisala andrea na početku,ili ga mogu isto sad posijati? može u teglice ili je bolje direktno u zemlju? (hrpa pitanja Sleepy)
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 16:11
...imam ista pitanja...posijala sam malo sjemenaka sada u čašice i pokrila....kupila sam kartelu sjemenaka.....nešto bi provala direktno u zemlju, ali mi je loše iskustvo još od lupinusa.....niđe ni jednog, biće ga pojele bubice.....kad sijati u Dalmaciji??
Na vrh
maryann View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 246
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maryann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 17:11
Ma cure ja vam se divim koliko strpljenja i znanja vi imate pa ja o cvjecu nista neznam bar dok ne pocme nicati a svake godine ga sijem i sadim sve vise i vise...MM ce me se odreci jednog dana...Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.