Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naprstak - Digitalis purpurea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naprstak - Digitalis purpurea

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 11:38
Posijala sam Digitalis prije 2 tj.(u kući).Niknulo je nešto malo minijaturno.Sad čekam !Pročitala sam ako se posadi ranije možda će cvijetati još ove god.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:04
Baš sam sretna, upravo mi je Andrea javila da ipak imam digitalis ( kako mi ga je ona poslala jesenas, mogao bi možda procvjetati.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 15:05
Budući ga baš preveć ne volim, ja se borim da ga smanjim. Vidim da oko prošlogodišnjih hrpa malih biljkica niče. Ako netko želi da ga sačuvam nek se javi na pp!
Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 18:37
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Budući ga baš preveć ne volim, ja se borim da ga smanjim. Vidim da oko prošlogodišnjih hrpa malih biljkica niče. Ako netko želi da ga sačuvam nek se javi na pp!
JA ga obozavam,ja bi htjela ali kako doći do digitalisa?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2009 u 22:46
Originalno poslano od člana vesna277 vesna277 napisao:

JA ga obozavam,ja bi htjela ali kako doći do digitalisa?

Meni se to čini jako lagano!!! LOL A tebi?

Ovih dana planiram malo rjeđenje, pa će biti i za tebe!!!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2009 u 23:27
....andrea, ako ti ostane koji digitalis provala bi da vidim kako se kod nas drži.....mislila sam da imam sjemenke, ali nemam....
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 14:23
Naravno, manči!!!
Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 20:48
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Originalno poslano od člana vesna277 vesna277 napisao:

JA ga obozavam,ja bi htjela ali kako doći do digitalisa?

Meni se to čini jako lagano!!! LOL A tebi?

Ovih dana planiram malo rjeđenje, pa će biti i za tebe!!!
super,veselim se dobit ću digitalis,neću hvalit.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 22:48
Ja sam digitalis puno puta smile93sijala i nikada mi nije niknuo.S obzirom da sam puno cvjeća do sada sijala i uvjek mi je niklo,ne znam u čemu je kvaka,pa ako mi možete opisati  kako ga sijete bila bih zahvalna.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 08:41
ja sam ga kupila prošle godine za male novčeke u Plod. nisam znala kako če se kod mene ponašati ali ove godine su krasni ,male sadnice bijelog i rozog su narasle  podijelila sam korijenčiće i stavila na dve suprotne strane jedne u veču hadovinu a jedne na sunčko ,naravno ovi na suncu sad več otvaaraju cvijetove Big%20smile,mislila sam da budu kod mene odapeli tokom ljeta zbog vrućine a i sadnice su bile malo jadne ali eto nije možda tako raskošan ko na kontinentu ali me vesli 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 11:40
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Ja sam digitalis puno puta smile93sijala i nikada mi nije niknuo.S obzirom da sam puno cvjeća do sada sijala i uvjek mi je niklo,ne znam u čemu je kvaka,pa ako mi možete opisati  kako ga sijete bila bih zahvalna.

Ja sam ga sijala i prosle i ove godine.Od proslogodisnjih čekam cvjet,a sjeme sam dobila od jedne drage dušice sa foruma..
Kad siješ sjeme nesmiješ duboko utiskivati u  zemlju.Ono se samo tankim slojem humusa prekrije..Sije se u posudice pa kada ojača prebacuje se u vrt..Kad staviš sjeme ,po njemu pospeš humusa kao da soliš jelo..LOL
Meni svaka sjemenčica nikne..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 22:05
meni su isto nikle,sijala ovog proljeća,samo mi je žao što neće ccvjetati ove godine,ili bi ipak mogao?
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 22:33
Alisa ja isto tako sijem ali ni jedan nisam do sada prepoznala da je nikao ,samo neka trava i korov.Confused.Dudo,ali Ti si kupila sadnice jel da,a mene muči sijanje.smile157
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 08:32
je kupila sam sadnice i bile su po par kuna sad mi ej ža da nisam još uzela al bojala sam se da neče preživjet moju saharu u vrtu ljeti...no baci oko na mojoj temi baš sam ih jučer stavila
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 11:31
Flover nema šanse da procvjeta ove godine,ali  nikad ne reci nikad...U svom iskustvu sa biljkama imala sam puno čudnih sitacija pa tako...
Ali po pravilo neće cvjetati  iste godine  kada je i sijan..

Silvestra,jesi sigurna da je to samo korov?Klijanac digitalisa može da podsjeća na korov.Izgleda baš onako...Provjeri ti dobro,da to nije digitalis umjesto korova..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 23:51
Alisa ja taj korov zaljevam jer ako su to sve digitalisi onda juhuuuuu...ali kad bi mi neko uslikao mali digitalis ja bi vidla ,pa korov išćupala.smile93Confused
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 10:30
Silvestra, ovako izgleda mali digitalis!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 21:49
Antonija,puno hvala kaj si mi ih slikala ,sutra u jutro odmah digitalisi idu na vizitu i koji ne prođe pregled odmah ide van,javim Ti rezultat,bokić.smile192
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 10:48
Digitalisi pregledani i uspoređeni sa slikom i mislim da jesu ipak oni ,a ne korov.smile95
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 13:31
kako napreduju digitalisi, Silvestra?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.