Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Istarski blues
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Istarski blues

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 40>
Korisnik
Poruka
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 13:33
hvala vera, ovakav kaktus imam, upravo cvijeta. Doći ću ja po nesšto drugo! Samo nek malo zahladi!Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 18:36
triša ovo je brugmansia koju sam dobila od tebe. Slika nije ki zna ča aš puše. Da bi imala sliku o veličini, ovaj grm je otprilike do tvojeg ramena. Još nema pupoljaka, ali će biti.


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 18:45
Ova kerria i callistemon su malo zagubili kalendar pa opet cvjetali



Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 18:49
Vjerujem da sam već dosadna s kaktusima, ali kad već cvjetaju toliko puta, da ih mama pohvali.





a sad se pravim pametna. Ova dvojica su bliski rođaci božićne zvijezde




Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 18:50
Moji plodovi zemlje. Ukrasne tikvice sam pustila da poslije dulje traju.

Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 18:51
Evo i ukrasnih tikvica.


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 18:54
Kad su pale temperature, neke stvari su krenule opet, bez dodatne njege. Ovu surfiniju nisam bacila iz čiste lijenosti, a vodeniku je spasilo lijepo lišće




Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 18:57
Bit će veselja sa daturama. Hvala Božikovine.smile79




Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 19:11
Thumbs%20Up a ca rec Clap
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 19:21
Vera4, bravo za svaku biljčicu i za trud koji si uložila.   
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 19:28
Hvala!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 20:14
Vera tvoje su trublje očito na super mjestu kad su tako velike- ma ne to je zato što su ti darovane od srce.
Već vidim tamo nešto što ću se ogrepsti kad dođem, a kaktusi su super, a one tikvice na volančiće spremi za sjemenke.
smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 20:40
Ja neznam zašto moj kaktus ne cvjeta. Imam ga oko 9 godina . Do prije 4 godine bio je mali kržljavi borac, ali uvjek isti. To ljeto sam otišla van grada na 3 mjeseca, susjeda se brinula o mom kaktusu i stavila svoj pored mog da si prave društvo(on je tata mom). Kad sam se vratila nisam mogla vjerovat što sam vidjela. Kaktus se razrastao u pravog ljepotana, pun novih glavica. Kad sam svoj vratila kući, susjedin se osušio, a moj nastavio rasti. Ali nikad ni pupoljka, neki je tvrdoglav. Žao mi je da nemam sliku, nisam opskrbljena foto aparatom kao vi . Imam još onaj iz praistorije star 13godina. Slike što sam stavila na temu o mom vrtu su sa cd-a iz foto radnje,bar to sada ima kod razvijanja filma. Dolazi mi brat pa ću vidjeti njegov mobitel možda šta napravi.  Jednog dana možda  i onsmile64.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 20:42
Lijepa kolekcija vera! Ja odlučila iduće godine opet malo više vodenika staviti jer su mi ljepše cvale nego ostići. Baš mi je predivna tvoja!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 21:48
vera ne mozes nikad dosaditi sa slikama kaktusa ili drugog cveca
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 22:07
Vera - vidim da druge godine dolazim s veeelikom košarom, poludila do kraja za tvojim cvjetajućim kaktusima. Moram vidjeti mogu li dobro poskenirati neke stare fotkice, moji kinci mali kraj velikih cvijetova kaktusa... sad nemam niti malih klinaca niti velikih cvijetova katusa, samo Veru pa sam opet sretna, kaj ne!smile78
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 22:40
Nije te bilo dugo, ali ovo što si nam sada pokazala vrijedilo je čekati!
Čudim se kako calistemon opstaje kod tebe?!
Ili ga možda nekako ipak zaštitiš preko zime?
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 00:23
Samo ti Triša dođi pa nosi a sjemenke tikvica ću skupiti.

Smrčko ako imaš mogućnosti stavi tvoj kaktus po zimi na hladno da se odmori. Ako je temperatura ispod 10C ne zalijevaj do proljeća. Ne boj se neće sasušiti. Ako je na cca 10C zalivaj ga jednom mjesečno. tek u martu počni sa normalnim zalijevanjem. Moji su bili stari preko 10 god. kad sam ih dobila i stavila na takav režim. Odmah su procvjetali a do onda ni makac.

Andrea to je trik koji sam naučila od Talijanki. U jednu teglu stave više istih biljaka i rezultat je raskošan. A ja se tukla po glavi što moje cvijeće tako ne napreduje. Ovo što vidiš su tri vodenike.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 00:24
Samo ti dođi Franjica. Ponesi veeeliku košaru i deeeebele rukavice.Clap
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 00:27
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Nije te bilo dugo, ali ovo što si nam sada pokazala vrijedilo je čekati!
Čudim se kako calistemon opstaje kod tebe?!
Ili ga možda nekako ipak zaštitiš preko zime?


Nisam ga ničim zaštitila. Lani sam ga kupila u vrtnom centru Viškovo i bio je tako rahitičan da mi se nije ni dalo štiti ga i pokrivati. Kao, kupit ći drugog, ali ni zima nije bila baš neka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.