Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Istarski blues
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Istarski blues

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 40>
Korisnik
Poruka
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 19:37
Ovome sam mjesecima gledala u kapsule sa sjemenom kad će se otvoriti. Jedno jutro ih nađem otvorene, a sjeme Bog te pita gdje.

Sad ponovo cvjeta. Cvijet je lijep, dok ga ne pomirišete.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 19:40
Ovome, koji je btw najvrijedniji primjerak koji imam, počela truliti podloga na koju je cijepljen. Ja odrezala do zdravog i ostavila par dana da se suši "rana". A on procvjetao.



Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 20:55
Cvijet je jednostavno smile227
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 21:47
Ovo je u počast Božikovinama


Jučer je počelo stražarenje



Danas nastavilo








Da bi se dama konačno pojavila u 21.30



Tek sam na slici vidjela da je čisto bijela. Sam miris je nadoknadio svo čekanje. Puna je pupoljaka, nadam se da će se neki otvoriti po danu, ai njena sestra također.

Skupit ći sjeme obavezno, ne bojte se neću žvaknuti.smile191
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 22:14
Vera4, dature i dan nikako neidu zajedno. Jedino ako je datura u sjeni cvijet može izdržati dio jutra.
Da ti se pohvalimo, dobili smo orbeu. Još je mala ali bit će mažena i pažena pa nek i nama zasmrdi.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 23:09
Ja sam malo pretjerala. Ne smrdi baš tako jako. Treba zabost nos u cvijet da osjetiš. Muhe bit će imaju finije čulo mirisa od nas.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 10:17
Pa i ne mirise(nekad sam ga imala),ali zato je prelep i neobican!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 20:40
Vera, dature predivne, ali onaj prvi cvijet kaktusa kao da si uzela hakalj (haklicu, kačkalicu) u ruke i sheklala ga, baš nešto posebno.,
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 11:24
Ovo je br. 2. Svake noći iskoči jedan cvijet. Baš sam sretna. Noćas je cvjetala sestra. Baš su mi prekrasne.


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 11:25
Ovo je zadnja tura. Ima još jedan pupoljak i onda je kraj za ovu godinu.


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 11:26
Konačno je i terasa dobila izgled da ju mogu slikati.


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 12:04
vera prekrasno cvijeće, stvarno ne znam što da izdvojim smile94
pa ću otprilike "sreda"
kaktusi su ti stvarno zaslužili da ih pokazuješ jer su neumorni u cvjetanju
nadam se da će i mene njihovi potomci dogodine obradovati

orbea je toliko lijepa da ćemo miris zanemariti

dature su baš anđeoske...

a bome je i terasu vrijedilo čekatismile227
je li to slikano sada krajem ili još početkom ljeta
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 12:45
Slikano jučer ujutro. Cijelo ljeto sam se borila da mi neke stvari prežive. Uz sve tone vode hranjiva i brige sve je životarilo. Onda sam ja digla ruke, ali su temperature pale i sad sve raste. Ove petunije su prije cca. 3 tjedna jedva malo virile preko ruba sandučića.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 12:47
P.S. orbein miris nije toliko jak da bi mi smetao. Jednostavno ne uvučem nos u cvijet kao npr. u daturu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 12:49
Vera predivno je sve, dature su super, nadam se da će dogodine i brugmansije biti ovako lijepe.
Petunije su čudo, uopće mi jnisu ostale u sjećanju.
Kaktusi naravno tvoji ljubimci prekrasni, ali njihovi - možda ne baš od tih - rastu pomalo i kod mene.smile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 20:06

Uz kakturse, Istrijanka ima jako, jako lijepu terasu!

Surfinije su cool!smile57
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 00:01
Surfinije su cool zadnjih par tjedana. Cijelo ljeto su životarile. Vidiš da ih Triša nije ni vidila. Zalivala sam, prihranjivala pričala i psovala. Ništa. Kad su pale temperature evo njih.

Jedan lokalnirasadnik sam popljuvala da su mi prodali bulesnu surfiniju million bells. To su one sa puni sitnih cvjetića. Kao, lopovi dok je kod njih sve ok a malo poslije što kupiš propada. Sreća da sam samo sebi brundala a ne njima. Eno je krenula i ona, kao nova.

A najviše mrzim kad MM samozadovoljno kaže vidiš kako su krenule kad si ih pošteno zalila. Kao dosad sam ih bit će fenom sušila.Angry
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 08:05
Noćna ptico, kad svijet spava ti haračiš po forumu. Kod mene u Skradniku sivo sivilo, ali još nije hladno, no ako ovako nastavi večeras će pucketati vatrica.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 09:01
Ja nemoram imati kaktuse jer dolazim na tvoje fotkice pasti oči! Zbilja su prekrasni cvjetovi.
A terasa je prekrasna! Bolje ikad nego nikad!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 14:20
Vera, mislim da mi trebaš kao mentorica.....moji uvjeti na otoku su najsličniji tvojima.....pa za početak    -   koje kaktuse mogu posaditi u zemlju a da podnesu našu zimu? Opuncije već imam.smile178
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.