Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Topiari umjetnost oblikovanja živih skulptura
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Topiari umjetnost oblikovanja živih skulptura

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 01:34
Gardeland, Italija
 
 
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 16:51
Ja bih voljela imati ovo, samo moja nana gracilis je sad možda 10 cm velika...Cry


Tena 28.3.2010
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 16:52
Originalno poslano od člana Kreos Kreos napisao:

Ne znam da li  i ovo spada pod temu!
Grm se razlio po travnjaku tijekom godina pa smo ga malo 'pošišali'
 
 


Ovo mi je fenomenalno!!!ClapClapClap
Tena 28.3.2010
Na vrh
poznanovec View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje poznanovec Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 08:28
molim vas, prije desetak dana posadio sam nekoliko arizonskih čempresa koji su formirani u obliku pom pona i nekoliko čempresa mislim da se zovu zlatni stup ili tak nekaj formiranih u obliku spirale. visine su dva metra i do sadnje su bili u teglama, iskopao sam veće rupe i dodao poprilićno humusa, rdovito ih zaljevao i lijepo su krenuli. mislim da nju godinu niso orezavani.
dal bi bio preveliki šok za njih(s obzrom na nedavnu sadnju), da ih sad malo pošišam.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 08:48
Poznanovec, budi strpljiv i daj vremena biljkama da se dobro zakorjene. Ove godine niš ne rezuckaj.
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 15:51
Evo jedan ošišan Pinus sylvestris iz moga okoliša.



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 21:27
sequoiadendron,za naše prilike zbilja krasan primjerak niwakia. Ispred kuće i ispred mojih „velikih“ borova rastu dva Pinus sylvestris bora. Želja mi je da i oni jednog dana izgledaju kao ovaj sylvestris sa tvoje slike. E sada to je želja a što će od toga biti tko zna .... ?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 21:42
Da li netko zna čime se namažu  dijelovi sa kojih su skinute grane da više na tome mjestu ne rastu nove grane.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 22:44
Pinuse, to je onaj sa Ptuja, što sam ti jedno rekao. Čovjek mu samo picira na prolječe one mlade izbojke.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 21:28
Pretpostavljam da je ovaj sa slike stari oko 15 god. Možda ga je kupio već oblikovanog a zatim nastavio samo uzdržavati pinciranjem novih svijeća ?
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 03:17
Čovjek je rekao, da je isčupao iz šume taj bor, sigurno prije više od 10 godina i sam ga je oblikovao do tog stupnja.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 12:46
A dobro kako se oblikuje taj bor?

Na koju visinu se prikrati, zakidaju li se grane na vrhovima da se zguste?

I jeli to bor koji raste na višim nadmorski visinama?Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 22:54
Nakon dugo vremena vratila sam se na ovu temu i nanovo uživala u svakoj slici
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.