Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Grčki oleander - Asclepias currasavica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Grčki oleander - Asclepias currasavica

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Grčki oleander - Asclepias currasavica
    Objavljeno: 22 Lipanj 2016 u 14:59
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2016 u 08:41
Imam grčki oleander star tri godine. Matična grana je podlegnula malim žutim nekim ušima, ali potjerala je paralelno s matičnom i druga grana koju sad vidite na slici. U među vremenu ta druga grana je formirala grmić grana.
Sve bi bilo idealno da nisam iznijela sredinom trećeg mjeseca oleander ( u pupvima) iz podruma da bude malo 'na zraku' ipsred ulaznim vrata( koja su natkrivena krovom).
Ujutro  sam vidjela ( nije bilo toliko hladno ni mraz niti išta) da su pupovi posivili kao i te vršice na kojima su. Kako se počeo sušit idućeg dana odsjekla sam škarama te vršice do dijela gdje su grane još uvijek bile zelene.


Sad je oleander u ovakvom stanju i ja bi vas molila predviđanja, hoće li preživjetiili je ovo njeov kraj?

Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2014 u 14:27

mali grk
Na vrh
NIKI View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NIKI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 09:26
Da li netko ima sjemenke za poslati?
Moj je propao.
Pokušala bih ponovo ali ovaj put u pitaru jer u vrtu nije išlo.

Ovom postu tu nije mjesto. Po temema je zabranjeno žicanje. pročitaj Pravila foruma i pridržavaj ih se.
Čudi me da nakon toliko godina provedenih na forumu nisi primijetila temu Oglasa.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 09:10

Nakon pinciranja lijepo se počeo granati. Divna biljka!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 17:02
Moj oleander je previše izrastao u visinu. Visok je oko 40 cm i uopće nije razgranat a željela bih od njega napraviti grmić. Prezimio je sa nekoliko listova pri vrhu a ostali su otpali. Sada vidim da pri dnu rastu bočne grančice i novi listovi. Dakle, živ je ali nema oblik koji želim. Jasno mi je da ga moram odrezati pa me zanima na koju visinu da ga odrežem i koje je najbolje vrijeme za toQuestion Odrezani vrh ću pokušati zakorjeniti. 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 21:26
kamenjar, i moj je cvjetao cijelo vrijeme i svo ovo vrijeme je vani, bez ikakve zaštite. Ja sam ga prošli mjesec orezala, bez veze se iscrpljuje. Radije neka se malo odmori i potom neka krene još bujniji smile172
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 19:53
moj grcki oleander cvjeta,cc sad ne znam sto cu s njim..mislim,zao mi rezat cvjetice a opet necu da mi u ljeto bude kržljav ...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 23:29
Fiki, hvala.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 23:19
Da Smile
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 09:20
Da li može rasti cijelu godinu vani na jugu Jadrana?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 00:10
Jesu vam cvitali ove godine,dal miriši cvat ?...nažalost ja i dalje bez njega,,Smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 16:13
mimar...to je sijanac tvojih sjemenki
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 13:08
Ako pustiš semenke da se razlete po bašti imaćeš sledeće godine čitavu šumicu mladih.
Moon, presadi ga u veću saksiju. Moj je bio u najvećoj koju sam našla i narastao je oko 2m. Pred zimu ga možeš orezati radi lakšeg spremanja za zimu.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
erutrina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje erutrina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 12:57
sejanac od prosle godine, zimus sacuvan u kucu, kad su prestale opasnosti od mraza presadjen u bastu - istovremeno sam otkinula jednu granu i stavila na oziljavanje, bez tegle, primila se a kako volim da eksperimentisem uradila sam isto i pre nedelju dana, cisto da vidim hoce li uvak da se primi, sudeci po izgledu- hoce - obozavam ovu cvecku http://www.zaslike.com/ -
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2013 u 20:40
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 23:15
Procvjetao
Na vrh
NIKI View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NIKI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 08:33
Bog svima!
Evo nakon nekoliko godina (iako redovno pratim prepisku o grčkom oleanderu) odlučila sam ponovo pokušati uzgojiti ovu lijepu biljku. Prošla mi je propala.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 14:17
Moj je orezan već treći put, a izbijaju i odozdola nove grančice. Prvi put sam ga pinicirala kad je imao par listića nakon sijanja, potom prilikom presađivanja u vrt je orezan na drugi pup lista, a ovaj puta na prvoj trećini visine grane jer je dosta razvijen grm odozdola upravo zbog prethodnih orezivanja. Sad sam ga "knjiški" orezala pa neka se konačno grana u pravi grm
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 08:01
i moj je u tegli, jer mora radi klime.. lani ga nisam imala srca orezati, ali ove godine ipak jesam, ali još i kraće nego ti svog Moon. sad već ima pupoljčiće u pripremi.
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.