Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Grčki oleander - Asclepias currasavica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Grčki oleander - Asclepias currasavica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2012 u 09:46
moj je krcat bubama....još je vani u pitaru....mogu li ga orezati i spremiti u svijetlu,negrijanu sobu???
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2012 u 22:02
i mog redovno napadnu te bube, stavljala sam slike na bolesti i štetočine, mislim da ih niko nije identificirao

ali, nikad nisam primjetila da su prešle na druge biljke
pa čak ni da grku smetaju...

ružo, ja ga ne bi sad orezivala, ja to obavim u kasnu zimu ili proljeće, prije nego počne pupati ili čim vidim da kreću novi listovi

ako se ipak bojiš za druge biljke, pospi ga malo neopitrodiom ili nečim sličnim
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2012 u 22:04
fala Natalija....staviti ću ga u sobu ka počnu padati temp... za sada ne smeta nikomu....rižen u proliće
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 04:10
Lijepi su vam oleandri drage moje. Moon tvoj je poseban jer je razgranat...Morati ću ja mojeg porezati da se malo raširi...Još ima zelenih mahuna pa neću još ...Čitam da ga    treba pospremiti, što ću i napraviti..Moon tvoj je u vrtu, zar ćeš ga ostaviti tamo?
Skupila sam nešto sjemena,pa Belina javi se...

sutra je novi dan
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 18:18
jagoda, presadila sam ga u cvijetnjak i sad je na terasi, evo slike
 
 
 
Htijela bih ga ostaviti vani preko zime, ovako u cvijetnjaku na terasi, zaklonjenog od kiše i bure. Naime čitala sam da podnosi temperature i do -9°C čak na nekim mjestima piše i do -12°C, sad ne znam koliko je to istina???
 
11111...kao što ti je Natalija rekla, slobodno ga napraši neopitroidom, ništa mu neće biti, a bube nestaju. Grčki oleander se orezuje u ožujku.
 
Ja sam svoga tretirala crvenim uljem kad i ruže i nije mi imao nikakvih buba ove godine, a oleander  - nerium (njih nisam tretirala crvenim uljem), jedan je imao te žute bubice i otišle su jednim prašenjem neopitroidom.
 
Otok...ako navratiš na temu, baš me zanima da li je tebi preživio u vrtu ostavljen grčki oleander, jer, sječam se da si rekla da ćeš jednoga od svojih ostaviti u vrtu da vidiš da li će preživjeti
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 19:36
Predivne su Vam cvecke.sve do sada bila sam uverena da je grcki oleander jadnogodisnja biljka.mnogo se radujem sto nije tako....imam semenke toj biljke i zanjima me da li je pametno posijati je sada?zelela bih imati u proljece njegov cvet.da li je to moguce da ce izdrzati preko zime u kucnim uslovima i hoce li cvetati iducu sezonu.ako neko moze dati savet bicu zahvalna.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 19:48
martab....ja sam svoj sijala, a cvjetao mi je iduću sezonu, to bi bilo nešto uobičajeno. Znači seje se kad je negdje temp. 15°C , a cvijet možeš očekivati iduću sezonu. Klijavost je jako dobra.
 
Neki su pisali o tome i da su sjali u proljeće i da im je cvjetao istu godinu, mislim da je o tome Fee pisala.
 
Ništa te ne košta da probaš par sjemenki posijati i sad, sigurno imaš više sjemenki pa eksperimentiraj.
Pitaš da li može izdržati kućne uvijete - mže, odnosno pošo si s kontinenta, ti i trebaš biljci za prezimljavanje osigurati kućni smještaj, inaće bi ti se smrzla.
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 20:35
Hvala Moon,imas pravo ,nista mi ne znaci zrtvovati par semenki....sutra setva.
Pozdrav.
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 20:38
Hvala Moon,imas pravo ,nista mi ne znaci zrtvovati par semenki....sutra setva.
Pozdrav.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 21:01
i meni su prošle godine neke žute uši napale grka u vrijeme zimovanja...pun ih je bio...i pošpricala sam neopitroidom i dobro je bilo
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 21:12

 
Otok...ako navratiš na temu, baš me zanima da li je tebi preživio u vrtu ostavljen grčki oleander, jer, sječam se da si rekla da ćeš jednoga od svojih ostaviti u vrtu da vidiš da li će preživjeti
[/QUOTE]

Tako je, ostao je u vrtu i preživio je zimu. Smetao mi je tamo gdje je rastao, pa sam ga presadila i onda je poginuo.
Nisam sijala nove ove godine, ali je samo izniklo nekoliko biljčica, ali dosta kasno. Upravo sada su procvali.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 21:24
Otok....super, evo to me je ohrabrilo i ja ću svoga ostaviti na terasi.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 07:00
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:


 
Otok...ako navratiš na temu, baš me zanima da li je tebi preživio u vrtu ostavljen grčki oleander, jer, sječam se da si rekla da ćeš jednoga od svojih ostaviti u vrtu da vidiš da li će preživjeti


Tako je, ostao je u vrtu i preživio je zimu. Smetao mi je tamo gdje je rastao, pa sam ga presadila i onda je poginuo.
Nisam sijala nove ove godine, ali je samo izniklo nekoliko biljčica, ali dosta kasno. Upravo sada su procvali.
[/QUOTE]
 
bas sinoc dok sam zaspivala palo mi na um kako su mi grcki oleanderi teski za presađivanje.naime ,proslog proljeca sam zapiknula dvije grancice onako usput da ne bacam,obadvije su mi se primile i kad su malo odrasle izvadila sam ih i presadila,obadvije su propale...drugi put cu ih presadit sa dosza zemlje ,valjda nece propast
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 07:28
Nemam ja sreće sa sijanjem grčkog oleandra....
Pokušati ću opet,pa tako do neizmoglosti,ili on ili ja

Moon,tvoj je prekrasan.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 09:40
...curke, on odlično podnosi proljetno orezivanje a tako dobivene reznice grčkog oleandera se vrlo lako ožiljavaju u vodi pa se onda i vrlo lagano prime nakon sadnje u zemlju...isprobano već nekoliko putaWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
erutrina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje erutrina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 10:43
Neki su pisali o tome i da su sjali u proljeće i da im je cvjetao istu godinu, mislim da je o tome Fee pisala.
 ---- Ja mogu da potvrdim ovo,  prosle godine sam prvi put sejala i od nekoliko semenki isklijale samo 3 a opstala samo jedna zato sto s njom nisam eksperimentisala  Tongue    Wink. Posadjen je u moj stari busni lonac od 7l.Thumbs%20Down i prezimeo u hodniku , otpali mu svi listovi pa je sad cosav al grane su mu zelene i nadam se da je ziv.curke, on odlično podnosi proljetno orezivanje a tako dobivene reznice grčkog oleandera se vrlo lako ožiljavaju u vodi pa se onda i vrlo lagano prime nakon sadnje u zemlju...isprobano već nekoliko putaWink...  ----R. Sara moze malo opis  toga, msm postupak ( sta se desava sa onim mlekom sto ispusta- )
ako
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 23:59
Ovo je moj sijanac od 2011.g. (ima slika na 2 str.) Prošlu godinu je cvjetao, a i ovu će
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 00:12
Meni se prošle godine sam rasijao u zemlju, cvao je cijelo ljeto i narasao je veći od matične biljke koja je u pitaru. 
život je more
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 00:18
Lantana, netko je pisao, mislim Otok, da je puno veći ako je u vrt. Ja sam svoga sijanca prošlo proljeće posadila u vrt i stvarno je bujao i cvjetao, a onda sam ga stavila u pitar radi prezimljavanja. Sad mislim da ću ga i ostaviti u pitaru, lijep je i snažnih grana tako da će vjerojatno ostati u pitaru.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 08:01
i moj je u tegli, jer mora radi klime.. lani ga nisam imala srca orezati, ali ove godine ipak jesam, ali još i kraće nego ti svog Moon. sad već ima pupoljčiće u pripremi.
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.