Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stolisnici - Achillea sp
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stolisnici - Achillea sp

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
bambus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bambus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 17:57
Divne su vam slike stolisnika,kad se sadi?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 19:22
Sad, a može i veći dio godine, osim kad je tlo smrznuto.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 21:03
ja sam sijala kao što sam već rekla, ali sam danas malo bila i ziheraš pa sam ga lijepo i kupila ( sadnicu, žutog ). naletila na dolcu na sadnice po 12 kn i nisam odolila naravno. Pa ako moji klijanci uspiju bit će ih i za dijeljenje.
belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 06:08
belice, koliko sam shvatila dolaziš prema zd ovaj tjedan, javi se pa možeš navratiti i čupnem ti par rozih
niži su od žutog, ali se šire ko ludi
Na vrh
bambus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bambus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 15:21
Hvala na informacijama
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 16:21
ništa bambus neka takva blic informacija uvijek dobro dođe.
belica,zagreb
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 10:49
da malo osvježim temu i ovaj tmurn idan osvježim sličicama , ja imam ovaj "nana compakta"

ovo je divlji iz mog vrta koji je ljekovit

i žuti koji ima duge stapke pa ga osušim za suhe aranžmane


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 13:44
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

imam i ja 
 
 
Kad je već tema oživljena... iako nije sada vrijeme za stolisnik :o)
 
Ovo je predivno.... Mali kaktus svaka čast
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 08:10
Pozdravljam oživljavanje ove teme! Volim stolisnike, u vrtu imam žuti, roza i perle.Ako netko zna neka mi odgovori jesu li i oni ljekoviti kao bijeli koji raste na livadama-u mome kraju smo ga zvali kunica
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 10:57
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Pozdravljam oživljavanje ove teme! Volim stolisnike, u vrtu imam žuti, roza i perle.Ako netko zna neka mi odgovori jesu li i oni ljekoviti kao bijeli koji raste na livadama-u mome kraju smo ga zvali kunica



Pozdrav i tebi!I ja volim stolisnike imam ih raznih boja.Nisu ljekoviti ti hibridi u boji.Čak ni za bjelog hibridnog ne mogu tvrditi da je ljekovit,sem onoga što raste divlje po našim livadama..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 11:23
Alisa hvala!Neznam koliko znaš o ljekovitim biljkama jer bih postavila isto pitanje vezano za kultivare kadulje.Možda bih trebala preseliti na forum o ljekovitom bilju???
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 12:03
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Alisa hvala!Neznam koliko znaš o ljekovitim biljkama jer bih postavila isto pitanje vezano za kultivare kadulje.Možda bih trebala preseliti na forum o ljekovitom bilju???


Ne znam baš puno o ljekovitim biljkama.Ovo što znam znam od moje mame,koja se bavi hobistički,ljekobiljem.Ipak,preseli pitanja u forum o ljekobilju..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 18:08
nisu lekoviti ali im se dekorativnost ne moze osporiti



Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 16:41
mimar ovi tvoji stolisnici su predivni....ja sam moj rozi stolisnik posadila na krivo mjesto,sad se pravo rasirio a ja bi ga rado presadila na drugo mjesto,dali mi je bolje cekat dok jos malo poraste ,lakse bi mi bilo izvadit ga sa busenom zemlje ili da to ucinim sad ...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 04:35
kamenjar, milim da ga možeš slobodno presaditi
ili sa busenom ili čupkati i kidati pojedinačno
(busen sa zemljom je svakako lakše)

kad mu odgovara mjesto - puno sunca i škrto, pjeskovito tlo, širi se ko lud

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 07:01
stolisnik možeš presađivati tokom cijele godine, ništa mu ne smeta.
nije on neka osjetljiva biljka.roza stolisnik je najsličnij svojim divljim rođacima.
ako ga sada presađuješ bilo bi dobro da mu podjeliš busen-imati ćeš na ljeto više biljaka i cvijetova a i pomladiti ćeš ga.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 07:05
...achillea je jedna od zaista rijetkih biljaka koja se čak i u mojem senjskom vrtu, u presuhoj zemlji,  vrlo brzo širi...naravno, da mu to ne zamjeram, samo me smeta što se sav izvitoperi od vjetrova, polegne čak i po zemlji pa djeluje neprivlačno...čak i zavezivanjem uz oslonac djeluje mi neurednoLOL...zato sam nabavila dvije niske vrste, A.ageratifolia i A.tomentosa GoldieBig%20smile...pa bumo videliLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 16:27
Meni je stolisnik jedna od najdražih trajnica, zaista mi je Heart. I nek se širi, kaj nam smeta, lako čupnemo .
belica,zagreb
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 18:31
tako je belica, lakše stolisnik nego korov.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 19:17
ovaj crveni stolisnik sam dobila prosle godine od mk. Imam i bijeli, "Perle", on mi se "razbjezao" po gredici.
 
 
 
 
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.