Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pakujac - Aquilegia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pakujac - Aquilegia

 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pakujac - Aquilegia
    Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 21:37
 
 
Latinski naziv:Aquilegia
 
Narodni naziv:Pakujac
 
Sadnja:
 
Visina: zavisno od sorte...od 20-90 cm
 
Oblik:
 
Cvjetanje: 5-7 mjeseca
 
Boje:
 
Razmnožavanje: sjemenom u proljeće
 
Prihrana i zaštita:
 
Položaj: najviše voli polusjenu ali nije prezahtjevna
 
Temperatura:
 
Vrt ili posuda: vrt
 
Ostalo:  
 
a sad me nadopunite Tongue
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 21:44
Ma kakav prekrasan pakujac si nam predočila!!!
Jedna od mojih omiljenih nijansi koju na žalost nemam.
Ali imam čitavi splet drugih boja, ponajviše plavih varijeteta, ružičastih i boje burgundca...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 21:49
Vidila sam u jednom đardinu, sjanovitom, modri pakujac....To me jako veseli jer znači da može i na jugu rasti, pa se oštrim za slijedeću sezonu....
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 23:02
[Moje iskustvo je da traje i 4-5 godina, ali se tako lako sam zasije da u proljeće treba paziti kako se plijevi. Tako se uvijek ima koji. Meni su oni jako dragi.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 23:04
Nije rečeno da će ličiti na mamu. Ja imam svijetlo lila sa žutim, potomak je sav tamno plavThumbs%20Up
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 01:03
Iris, čestitke za temu...

Eto, da ja onda prešaltam svoje pitanje ovdje.

Može li mi tko reći kada da posadim sjemenčice što sam dobio?
Sada, u jesen ili?
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 07:06
TILJO, sjemenke pakujca možeš posijati sada, jer i u vrtu se prirodnim putem upravo sada razmnožava na taj način - sam se rasijava - i iz rasijanih sjemenki niču mnogobrojni mali pakujci.
Moj savjet je da ga posiješ, obilježiš mjesto sijanja, a ako će to možda biti negdje u vrtu pored ostalog cvijeća, savjetovala bih sjenovitije područje.
Kada vremenski uvjeti budu povoljni možeš očekivati podmladak od dobivenih kultivara u raznolikim bojama i nijansama.
Za vrijeme velikih vrućina novoizniknule biljčice neodgodivo zalijevati, a do jeseni će već biti živahne male sadnice koje možeš, ako želiš, pikirati i presaditi na mjesta po opredjeljenju i želji.
Na drugo proljeće možda te već pokoji snažniji malac obraduje svojim ljupkim cvatom Tongue
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 11:47
Hvala na ovako opsežnom odgovoru.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 21:40
Imam crveni sa zutim, prelijep je, i daje na tone sjemena, ali apsolutno nikad nisam vidjela da se sam rasijava, iako je oko njega lijepo okopana zemlja, dakle svi uvjeti su tu.  A njega sam dobila sjemenom koje je relativno lako niklo...Zasto se ne rasijava, tko zna?
 
Ja bih zeljela nabaviti plavi, moze i razmjena za moj crveno-zuti.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 22:03
Ja imam neki i bas fino raste a jos nije procvjetao i ne znam koje je boje.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 19:06
Danas sam kupila niski pakujac.Veli žena da ne naraste viši nego što je sad.Nisam znala da ima i niski!?
 
Ima li ga netko ili znate šta o njemu?Vjerojatno mu isti uvjeti trebaju!?
 
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 19:28
Ja imam malo višlji od tvojeg. Toliko malo da bi i tvoj mogao toliko narasti. Drim ga po gornjim savjetima: polusjena(duboka mu ne odgovara) i brdo vode.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 20:37
Ja sam istog takovg nabavila lani. Baš je sladak.
Za sada, moj  tek niče i vidjet ćemo što će biti s njim!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 23:53
Hvala cure,u polusjenu ga sutra sadimWink
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 11:14
Shasha baš je krasan!
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 18:06
i mene ste zarazili s ovim divnim cvjetićima....uskoro bi ih trebala dobiti i nadam se da će biti ovako medeni smile213
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 08:00
negdje već ima ova slika, ali evo stavljam i tu sliku plavog pakujca



slikana prije 2 godine

kad prođe kiša i ako jugo nije napravilo previše štete slikam i ovogodišnje cvjetove
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 08:23
Natalija ovo izgleda super,sviđa mi se biljka i još moja omiljena boja.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2009 u 21:46
....ovog proljeća   sam posijala pakujac, ne znam koji, lijepo je niknuo, ostao mali i nije cvjetao....što će s  njim biti do drugog proljeća?????
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 12:31
Cvjetat će. Treba mu malo više vodice u proljeće
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.