Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pakujac - Aquilegia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pakujac - Aquilegia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
Korisnik
Poruka
Fanika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fanika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 13:23
Dado, hvala na odgovoru, sijem ja njih idući tjedan u grijani plastenik, pa kako bude, jednom će procvijetati, baš sam zakomplicirala zato što bih ja sve na brzinu, ali otkako čitam forum vidim da to ne može baš tako, mi se bavimo proizvodnjom povrća u plastenicima, i sad mi se čini da je lakše uzgajati povrće nego cvijeće
Let the sunshine, let the sunshine in...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 17:54
Originalno poslano od člana Fanika Fanika napisao:

sad mi se čini da je lakše uzgajati povrće nego cvijeće


ima istine u tome :) jer mnogo ukrasnih biljaka ima dosta kompliciran zivotni ciklus pa su tako i komplicirane za uzgojiti pogotovo kad se krece od sjemena (neke treba uzgajati i par godina da bi bile dovoljno velike za prodaju).
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 00:06
...neka se šareniSmile

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 00:31
Neka se šareni, lijepo se šareni
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 00:35
Oni ti se kod mene šire kao korov. Baš danas gledam na stotine malih biljčica rasijanih po cijelom dvorištu. Ovih roza ima i u susjednim vrtovimaLOLLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 00:47
Da i kod mene se šire svuda, samo još ću morati sačekati dok ne krenu cvjetati. Ja ih jako volim, izazivaju nostalgiju.......
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 00:49
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Da i kod mene se šire svuda, samo još ću morati sačekati dok ne krenu cvjetati. Ja ih jako volim, izazivaju nostalgiju.......
..bude sjećanje na bakin vrtsmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 06:09
kod mene je ovaj prvi krenuo





belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 07:45
belice prelijep je, takvog još nisam vidjela - bijele latice sa plavkastim prelijevom  i zelenim vrhom

i moji su krenuli, najprije roza, plavi... žuti, sad čekam crvenobijelog...

a uzela sam i 2 nova na nedavnom sajmu

nadam se da će mi poživjeti duže nego oni koje je ekipa lani uzela na sajmu

ne razumijem kako pakujac, biljka koja je trajnica, ima korjen iz kojeg se obnavlja, može propasti nakon cvjetanja
i to na način da u tegli ne ostane ništa, niti komadić tog korjena... kao da je jednogodišnja

pa nije nora barlow sezonska biljka?!

a moji koji se sami rasijavaju, vadim ih u svako doba godine, izgube list i za neko vrijeme se oporave kao da ništa nije ni bilo
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 10:20
krasni su belice baš je poseban
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 05:53
Natalija kod mene je baš ovaj krenuo prvi. Neznam zašto vam propadaju ? Ja sam lani kupila na placu neki niski koji mi je bio baš zgodan jer je nizak, a i cvate istovremeno u plavoj, roza i ljubičastoj boji. Iskreno skroz sam ga zaboravila, kad ono jučer gledam, a on jadan  cvate.
A za ove po vrtu, baš kao što kažeš, i ja ih i čupam ali uvijek su tu.
belica,zagreb
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2013 u 21:42
i ja ih volim,bas su lijepi ,cak i kad prođe cvijet ostaje lijepi listovi koji kod mene budu zeleni cijelu godinu
%20photo%20S5007827_zpsd0372d82.jpg


%20photo%20S5007825_zpsc67fcd0d.jpg
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 21:02
Prekrasni su vam pakujci.
Moj je ove godine izrastao nebu pod oblake...

Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 08:41
Svi su predivni, ali ovaj plavi kamenjar, spremi sjeme
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 16:14
evo i jedan maleni, niski  kojeg sam skroz i zaboravila , pa me iznenadio




Kamenjar i meni je ovaj plavi prekrasan
belica,zagreb
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 21:38
Baš je zgodan, ma svi su lijepi, ali moja boja je plava, pa mi je onaj zapeo za oko.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:29
Ovaj je u punom cvatu, a druge još čekam

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:50
Wow, bebolina, kamenjar, FLORAMYE, kako su divni, pogotovo dupli.
Triša, tvoj je prekrasan, Jel to bijelo-roskasti? smile64
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 11:23

Triša, prekrasan je...Uvijek kažem da me njegov cvijet podsjeća na male baletne haljinice...

Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 00:39

Crimson Star

 
 
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.