Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prkos - Portulaca grandiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prkos - Portulaca grandiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 09:56



Moon može li se onda od takvih prkosa skupiti sjeme i posijati ih ili ne? Znaš li?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 09:59
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

a



smile211 Mislila sam da u mom vrtu nitko neće vidjeti pitanje pa sam ga postavila i ovdje Smile još jednom hvala na brzom odgovoru  smile78
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 10:00
Ma nemaš brige Ksan,sve 5!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 22:23

monestra, nisam obratila pažnju, gotov cvijet je jeftin pa nisam planirala sijati

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 22:46
Kod nas ga nisam baš vidila,zato sam mislila da si ga možda probala sijati...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 22:57
ovo ljeto sam ga prvi puta kupila u mbm-u, cvijet ne traje cijeli dan, već u rano poslijepodne sezatvori, šteta, no bar ima zanimljivu boju listića
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 23:00
Kod mene ga ima za kupiti koliko hočeš još sam se i sam pitao kakav je to novi cvjet i navodno da je trajnica tako su mi rekli prodavači te biljkice tj.prkosa.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 23:02
Moon nema veze što ne traje cijeli dan,baš je lijep bez obzira što kratko cvate!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 23:17

Neke forumašice s mog područja imaju a već godinama, no uvijek kupe novu biljku, rekle su mi da nije trajnica, a sd kad bi sespremila da li bi preživjela, to ne znam i neću niti probati, jer nemam baš mjesta za sklanjanje biljki preko zime

Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 12:55
evo mog ovogodišnjeg......cvate cijelo ljeto i još će.....svaki dan novi cvjetići, pčele uživaju......




Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 06:51
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Trud se isplatio, nisam odustala. Posadila sam ih na južnu stranu kuće, dobili su obilato jutarnje sunce, koje traje do 14 sati. Mojoj radosti nema kraja:

Ma vidi ti tu ljepotuClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 13:30
Fala svima !!!

Belina, ovaj tvoj "obični" je predivan !!!
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 10:32
obozavam ove cvjetice....a vasi su prekrasni!
Na vrh
munja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje munja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 19:45
Ja sam ga imala prošle godine bio je prekrasan. Na zalost nisam ga slikala. Ove godine cu ga sijati. Jeli rano ili da sačekam još malo?
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 22:43
još je rano  i za sijat u sandučić , čekaj kraj veljačeSmile
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 22:57
upravo tako kako kaže aralija još je rano
prkos brzo raste i bilo bi prerano za sjetvu sada iako nije kasno za krenuti sa pripremama i sve osigurati na vrijeme
Na vrh
munja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje munja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 08:03
hvala na savjetu i hvala na svim predivnim slikama i zanimljivostima koje vec danima citam na forumu
Na vrh
Desiree View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Dalmacija
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Desiree Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 13:16

Prvi put sam kupila sjeme prkosa i posadila ga početkom travnja. Nakon desetak dana je (napokon!) niklo i sad je pregusto. Hvala svima na zanimljivim savjetima, mislim da ću pokušati sa prijedlogom Nine22 i prepikirati nekoliko biljčica zajedno u malene crne čašice (iz plastenika) dok ne ojačaju. Jedino me zbunilo ovo nezalijevanje i gotovo nikakva prihrana????

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 14:16
Desiree ...a što te tu zbunjuje, biljka je takvih karakteristika, po obliku lista već se vidi da joj ne treba puno vode, a sve biljke baš i ne vole prihranjivanje, neke baš obožavaju škrtu zemlju.
Na vrh
Desiree View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Dalmacija
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Desiree Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 10:59
Sorry, bez ljutnje, kad mi je balkon na suncu veći dio dana (Dalmacija!!) gotovo sve što je u žardinjerama traži PUUUNO vode svaki dan. Razumijem da prkos ima mesnate listove ali temperatura zna biti nepodnošljiva. Ma, uostalom, kako su neki forumaši već primijetili "promatraš biljku pa po njenom izgledu i postupaš".
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.