Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prkos - Portulaca grandiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prkos - Portulaca grandiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 12:26
Desiree .... pitati te što te tu zbunjuje nije ljutnja nego pitanje koje traži pojašnjenje tvoje zbunjenosti vezane uz karakteristike biljke, dakle ništa osobno.
Većinu mojih biljaka također prži cjelodnevno primorsko sunce, tako da su mi biljke poput prkosa, seduma, sukulenata, kaktusa i sl. prava blagodat, jer osim što ih volim, mogu preživjeti i sunce i dane bez vode
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 10:25
evo kako se moj sam rasije, kad malo poraste pikiram ga i sadim na sve strane


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 17:04



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 18:24
Evo kako se kod mene prkos sam rasijava. Niknuo je jedan jedini  i to na betonskoj stazi. Dalje nije niknula niti jedna biljčica....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 18:32
milica7...eto kako prkos tjera svoj inat. Vjerojatno mu je tu najšktrije, ako to možemo nazvati tlom, tlo, baš je simpa
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 15:25
Kako se lijepo raširio, današnja slika


Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 15:33
moon,koliko je star,ovo je praznik za oci,gde ti stoji,msm jel na suncu ili,pa ovo je neverovatno koliki je i kako lepo izgledaClap
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 15:40
Leona31...baš se lijepo razrastao, to je ovaj jednogodišnji, puzajući prkos. Kupila sam ga proljetos. Prije par dana premjestila sam ga na drugu poziciju, ali također jednako sunčanu - cjelodnevno sunce. Premjestila sam ga samo zato da mi manje nereda stvara, jer cvijet kratko traje i stalno moram mesti, a na ovoj poziciji uopće ne moram mesti Možda je velik zato što je posađen u veliki cvijetnjak (tri sadnice zajedno) u sredini je dipandenija koja se penje po juki
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 20:45
moon,znaci on ne moze ostati za sledecu godinu,ako je tako jer sam tako razumela pa kako ga onda proizvode jer semenke nigde nema?????
Ovaj je tako lep i razrastao iako imaju tri u jednom bas je veliki,a Dipladenija ti je isto lepa obzirom da je na celodnevnom, suncu ja sam moje sakrila pod carsav LOLLOLLOL,jer skroz izgorose,vise ni boju im ne mogu raspoznati
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 22:16
Leona31, hm...sad si mi dala za misliti, kako se onda razmnožava za iduću sezonu? Ma negdje bi moralo biti sjeme? No taj cvjet tako kratko traje i ja ništa ne vidim...
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 23:16
Eh sad... da ne ispadne da pametujem, ali provjerite kako izgledaju stabljike-grane koje su tik uz zemlju. Ako imaju one mini korjenčiće, onda je to odgovor. 
Znači da ćete na jesen imati posao višeLOL
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 23:24
dadinina samo ti reci, nije to pametovanje, tu smo da saznama što više

E da, zaboravila sam napisati da sam svoj prošlogodišnji bila ostavila da vidim hoće li preživjeti za ovu sezonu - nije preživio, ali moram reći da se niti nisam baš trudila da ga održim.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 23:38
E baš ste me zaintrigirale! Malo sam zato cunjala i ....
Ovo vaše bi trebalo biti portulaca umbraticola, perena je koja prezimljava kao i sukulenti (negdje navode do -17', ali zaštićen od vjetrova, izravne hladnoće i vlage)
I kažu da u postojbini ima sjeme, da se samorasijava.... dakle, naše pčelice još nisu shvatile da i tu imaju posla!
Hm, da... i može i reznicama. Kao što rekoh, na jesen posao višeWink
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 23:47
Super dadinica, hvala na info. No moram pohvaliti naše pčelice, skuže one i najmanji cvijetak, svraćaju one rado i na taj prkos, očito je veći razlog u meni jer nisam dobro gledala gdje su sjemenke
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2013 u 22:14
Ja sam danas sa uvecalom-lupom trazila semenke nema,pronasla sam par cahurica sa pincetom otvorila posto su zelene,unutra nista,mislila da sacekam da sazru pa vidim da imaju neke otvorene u kojima nema nista,tako da mislim da semena nema.
A kako se razmnoze???????LOL
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 00:33
Moja kupljenim sadnicama
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2016 u 07:57
Raste gotovo iz ničega ... iz pukotine u betonskoj stazi u dvorištu Tongue

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2016 u 12:52
Tako krasan...izaziva divljenje jer upravo tjera inat svojom ljepotom,nicanjem i rastom "iz ničega".
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2017 u 12:58
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2017 u 13:01
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.