Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prkos - Portulaca grandiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prkos - Portulaca grandiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 09:48
prekrasni suClap
milice, zato se i zovu prkosiLOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 13:01
Meni su moji baš prkosili sve ove godine. Slijedećeg proljeća ću posijati na ovo mjesto gdje je sada taj  jedan sam ponikao , bez sijanja....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 22:25
dijana i mirjam predivni prkosi smile93
imam ih na vikendici u Zagorju i super su se raširili,samo nisam fotkala dok su bili u punom cvatu...
baš su svi predivni
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 20:52
prkos mi najbolje uspijeva na lođi zapadna strana gdje prži sunce, obično mi sam nikne
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 07:44
 
 
smile120jedva čekam proljeće,da dali ću se diviti tom čudu.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 13:44
Moji su definitivno pravi prkosi. Prvu godinu sam ih sijala i lijepo su niknuli i svi su bili dupli. Al od onda nicu svuda samo ne gdje ja hocu. Sad ih imam u tegli vanni i naravno sami su niknuli LOL
Ovoga nemam vise,neznam mu ime al meni se cini isto neki prkos



Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 11:48
Imam jedno pitanjce ,ja prkos uzgajam u onim duguljastim teglama vec 3 god ,tokom zime ih drzim vani ,i na proljece samo pocupam suhe grancice ,a on cim zatopli pocne klijati ,i sad kako su vec dugo u istoj tegli i zemlji ,polako zemlje nestaje ,jel moguce povrsni dio izvaditi (di su sjemenke i mlade biljcice) ,i na dno nadodati nove zemlje ...Bojim se da ih ne izgubim a tako ljepo cvatu svake godine samo sto su sve vise i vise na dnu ,pa postaju male i krzljave .
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 13:20
Uzgajam ih kao i ti  godinama. Svako proljeće kad maknem suhe grančice lagano ih "posolim" sa malo svježe zemlje. Kad istjeraju i budu cc oko 5cm opet im između stabljičica pomalo zemlje. Ako su ti pregusti raščupaj ih malo da one jače biljčice mogu bolje rasti.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 19:41
ja isto tako radim ako niknu gusto čak ih i presađujem lako se prime 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 13:41
bas su lijepi ovako u teglama ..ja sam ih planirala posijat direkt u vrt kad malo otopli,al sad se omisljam jer su mi ovako u teglici bas lijepi ..nekako imam osjecaj da bi se u vrtu izgubili u mnostu sarenila,a ovako u teglici su uocljiviji 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 13:48
kamenjar ja sam ih par puta sijala u vrt i nikad mi ništa nije izniklo, a čula sam više istih iskustava - kao što je moje

mislim da bi bilo dobro da ih posiješ u neku posudu, bar dok niknu i budu dovoljno jaki za presađivanje
ili da na proljeće uzmeš par sadnica pa ih posadiš u vrt
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 14:09
a znaci tako..onda idu u teglicu pa cu kad malo porastu presađivat ih tj izvadit višak a jedan dio ostavit u tegli ..
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 21:41
Ja sam bila tako uvjerena da ću od dvije kupljene sadnice dobiti puno malih prkosića jer će se sjeme samo rasijati. Kad tamo - ništa. Iz prkosa niti jedan prkos nije niknuo. Možda sam i ja kriva jer sam na tom mjestu prekopavala zemlju pa sam ih možda i sama uništila. Ove godine primjenjujem nučeno.
Sutra je novi dan.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 08:20
ja sam ih par puta sijala i nikad niti jedne biljke, mislim da ću ove godine uzeti par sadnica u proljeće, čisto da vidim kako će im biti kod mene,

a možda se zato i zovu prkosi, osim što prkose suncu, prkose i nama pa rastu i rasijavaju baš tamo gdje oni hoće LOL
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 10:54
većina kupljenih sadnica prkosa je sterilna, pa nema teorije da sljedeće godine od njenog sjemena očekujete nove biljke. Eventualno, ako uspijete od neke bakice na tržnici kupiti onako, kako kažemo, domaću biljku, koja se zasijava iz godine u godinu.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 11:29
ozbiljno?!!
vidiš, nisam to znala, ali, kako sa sjemenom nemam sriće, morati će biti sadnica, makar i sterilna Wink
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 19:24
a, domaće je domaćeWink!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 23:40
Hvala Sara, u proljeće idem na plac. Nekak mi se čini da bakica ima najviše na trešnjevačkom. Tam sam kupila dosta biljčica iz domaćih vrtova.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 11:25
pravo imate kod nas u Brodu na pijaci ima jedan stariji čovjek koji sam pelca biljke što god sam kupila od njega prezadovoljna sam cijene su mu umjerene doduše biljke nisu blistave kao od ovih iz plastenika ali su zdrave i izdržljive 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 21:53
Eto, sad je i meni jasno zašto mi moji prkosi prkose. 
Sutra je novi dan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.