Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prkos - Portulaca grandiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prkos - Portulaca grandiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 21:37
ja planiram ovih dana posijat prkos al citajuci ove postove izgubila sam svaku nadu ..kupila sam sjeme duplog i vec sad vidim da ce mi bit trud uzaludan
ps..zasto se ne spoje dvi teme ima prkos na vrtnom i na balkonskom cvijecu
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 22:18
Jedne godine sam sijala dupli prkos,niklo je čini mi se svako zrno,bilo je pregusto.Nakon toga mi svake godine sam niče,ali su se većinom izgubili dupli cvijetovi.
Kad budeš sijala malo sjemenki baci u par pitara s drugim cvijećem,negdje će niknuti,pa ga lako presadiš.
Meni je kod prkosa lijepo što ima puno boja.Zavisi koji cvijeta imate različite kombinacije svaki dan..Ovo su moji od prošle godine,nemam bolju sliku,ovdje nije otvorio puno cvijetova.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 22:24
prekrasan je nina,ja bi posto poto htjela imat ga ..prvenstvo ga planiram posijat u teglice gdje su mi clemetisi ,da mi stite "nogice" od clemetisa ..a posijat cu ih u par teglica pa cu vidit..hvala ti nina ,ovo mi je bila bas utjeha,znaci ima nade 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 22:32
Ne brini,kad ti jednom nikne on će se slijedeće godine sam sijat.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 22:40
pokrivas li sjeme sa zemljom kad sijes il samo ga lagano utisnes u zemlju ?
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 23:08
Pošto je sjeme sitno ja sam ga posula i tanko pokrila zemljom.Kako u onoj kesici ima puno sjemena,ostatak sam samo posula u par pitara bez pokrivanja.Javi kad krene nicat.
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 08:33
Nina 22, prekrasni prkosi....brava !!!Thumbs%20Up
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 08:49

Najjednostavniji način ako vam ne uspjeva sijanje otići u bilo koji rasadnik cvijeća i kupiti sadnice prkosa koji ih ima među prvim sadnicama i to u izobilju boja i veličina a i cijena je uglavnom prihvatljiva.smile113

*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 13:06
mirjam u potpunosti se slažem s tobomClap
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:19
Ja sam valjda jedina osoba kojoj prkos nikako ne uspijeva. Sijala sam ga, presađivala izrasle biljke, tetošila, prenosala iz jednog dijela vrta u drugi....ali kod mene prkos neće, pa neće.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:34

Sanja, prkos baš i ne voli da ga se puno tetoši.

Posadi ga na sunčana mjesta gdje je tlo siromašno, pjeskovito i dobro drenažno. Ukoliko se odlučiš posaditi ga u posude tada osiguraj dobru odvodnju i postavi na dno komadiće cigli i kamenčiće s pijeskom i na vrh ide zemlje. Zalijevati treba rijetko gotovo pa nikada, eventualno preko ljeta za vrijeme velikih vrućina. Što se tiče prihranjivanja isto tako nije potrebno ali može doći tijekom cvjetnog razdoblja. Upravo zbog ovih karakteristika prkosa jako mi odgovara u vrtu. Jedini problem koji se meni javlja je taj što se sam ne rasijava pa ga moram svake godine nanovo saditi. Radije kupim male sadnice koje su stvarno jeftine.

Sutra je novi dan.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:40
danas sam posijala prkos,stavila sam ga na vise mjesta iskreno se nadam da ce bar negdje niknut...citala sam i ja da prkos voli siromasno tlo..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:40
Hvala na savjetu. Ja bi bila presretna da se hoće sam rasijavati. Kod mene ima mjesta da se širi gdje god hoće. Sadila sam ga ja i na sunčana, i na sjenovita mjesta, pa čak i u kamenjar. Samo više da se primi. A on neće, pa neće. Sve drugo mi uspijeva osim prkosa kojeg svi imaju i previše. Ne zalijevam ga jer ga imam u vikendici gdje imam samo malu cisternu i veoma sam ograničena vodom. Nisam ga nikada gnojila jer znam da on voli škrta područja. Pokušat ću staviti kamenčiće i pijesak.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:43
E, ne zove se uzalud prkos. 
Sutra je novi dan.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:44
E stvarno mi moj prkosi, Lucy.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:54
Ne prevrći zemlju gdje je prkos i potjerat će. Ako neće dođi k meni po njega pa znaš da izbija iz svake fuge. I nedaj kumu ni blizu kosilicomWink
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:57
Kum do njih ne može doći kosilicom. Za to sam se pobrinila.Stavim ih tamo gdje on ne može kositi, a da pri tome ne ošteti kosilicu. Uzimala sam već i od tebe, i od maminih sujeda, i....hmmm...u šetnji...onako slučajno. Ona tvoja mi se drži jedna jedina, ali nikako da se proširi. U kamenjaru definitivno ništa ne kopam, tamo samo uklonim viškove kada ih ima. Pa bar bi tamo trebao izrasti.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:04
Pokušavam naći neku sliku mojih koji se već godinama sami rasijavaju al uspjela sam nači samo ovu sa poćetka cvatnje. Do kraja ljeta zavladaju cijelim dvorištem


Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:06
Šmrc....čekaj...pokušat ću ja naći neku svoje male tuge da se požalim, ali bi to moglo potrajati dok je nađem među svim onim slikama.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:15
Evo tu su se već ugurale gdje im nije mjesto


Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.