Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prkos - Portulaca grandiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prkos - Portulaca grandiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
Korisnik
Poruka
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:16
Ja onu moju jadu malu tražim po slikama, ali je ni povečalom ne uspijevam naći. I da je nađem, na umanjenoj slici je sigurno ne biste vidjeli.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:29
e curke, svama vam čast na vašim predivnim prkosima. Očito je da imate sjeme koje nije sterilno, pa se zato tako lijepo zasijava, čak i tamo gdje ga ne želite.
Čuvajte si sjeme poput zlataSmile!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Vijavica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vijavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 18:31
Pozdrav, hodala sam malo po ducanima u potrazi za 'šarenim' prkosom, ali sam našla samo rozi od jednog proizvođača i žuti od drugog, jel ih smijem zajedno zasijati da dobijem barem malo šarenila? I mogu li sama dobiti one krasne šatirane primjerke? Bacam se i dalje u potragu za šarenim paketićem...

P.S. Rado ću kupiti/udomiti ako netko ima viška šarenog sjemena :D
Preko trnja do zvijezda...
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 19:04
Ma smiješ ih posijati zajedno no da li će se međusobno križati neznam.

Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 19:57
Do sada nisam skupljala sjeme prkosa jer se kod mene sam sije.Ove godine mogu skupiti ako nekome bude trebalo.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 22:16
đžabe sjeme od prkosa kad nece da nikne ,ja ga bas puno posijala i nema ni naznake da nice,jedino u jednoj maloj teglici vidim da ima par sjemenki niklo a u vrtu nema ga 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 06:55
Mislim da je još rano da nikne u vrtu,bar kod mene.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 08:06
jutro cure... ove sam godine prvi put sijala prkos.. ne da je niklo nego imam tisuće i tisuće sitnih klijanaca. ma nešto poput dlakavog tepiha, to je nemoguće prorijediti pa sam odlučila jednostavno male čupove rasaditi. a ostatak cu popikati po vrtu pa cemo vidjeti. kakva su vaša iskustva s tim prorijeđivanjem? bude li kaj od toga?
belica,zagreb
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 08:13
Belica,ja isto imam problem s puno prkosa na jednom mjestu ,u tegli mi se rasiju pa ih imam previse ,svake godine cim se malo biljkice zdebljaju i postanu crvenkaste ,uzmem cackalicu i vadim po 4-5 kom i sadim ih okolo.I uvijek mi se sve prime .
Velika gorica
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 08:30
E da tak sam i ja nekak napravila.. nije skupo kupiti gotove, ali nekak sam prvi put ove godine odlučila i sijati. Sijala sam alyssum, verbene, prkos, stolisnik, vlasac, majčinu dušicu, mix ljetnica, sve je niklo ko ludo i većina je već prepikirana i napreduje. Sijala i lychnis chalcedonica ali još ništa.
a o tom cvijetu nažalost ovdje nemogu ništa ni naći pa da vidim tuđa iskustva.

belica,zagreb
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 14:25
Evo i moji počeli nicati u jednom pitaru što sam ga zalijevala.Trebalo bi ga biti još po vrtu,ali mu je valjda suho.Gusto nikne i kod mene,pa ih sadim po nekoliko skupa.Ima više boja pa uvijek bude šareno.
Belica ovdje će se sigurno naći netko tko zna o tom cvijetku.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 14:43
dali je rano posadit prkos na kontinentu?
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 16:07
Javljam da sam ja svoje čupove dlačica prepikirala okolo po vrtu, valjda ce se negdje i primiti jer je toga bilo zaista puno.
Mislim da nije rano za sadnju na kontinentu, vrijeme je ok.
belica,zagreb
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 16:32
Ne želi vas plašiti,ali kod nas na kontinentu se lako dogodi da još bude dobroga mraza!!!Sad je lijepo vrijeme,ali.....!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 16:39
na balkonu koji je uvucen meni mraz ne smeta a i ako bude hladno prekrit cu prkos agroteksitlom Wink
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 23:05
Ja sam sijala prkos ponovo i ove godine ali neće, pa neće. Zaista nikako na zelenu granu s tom biljkom. Sijala sam u lončiće, sada ću još pokušati u vrt na stalno mjsto gdje ga želim imati pa ću vidjeti što će biti od toga.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 07:05
milice7 jesi li ga sijala duboko?
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 08:25
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Ja sam sijala prkos ponovo i ove godine ali neće, pa neće. Zaista nikako na zelenu granu s tom biljkom. Sijala sam u lončiće, sada ću još pokušati u vrt na stalno mjsto gdje ga želim imati pa ću vidjeti što će biti od toga.
Milice,žao mi je što se toliko mučiš sa prkosom jer on je zaista naša jako raširena biljčica koja kad je imaš jedamput praktično je se ne možeš riješiti.Pokušaj u vrt sijati sjeme izmješano sa finim pjeskom da lakše kontroliraš sjetvu a tlo neka bude dobro usitnjeno i posij samo širom po lijehi da ne bude duboko.Za koji dan u rasadnicima će biti sadnica prkosa koje su među prvima i nisu skupe pa pokušaj nekoliko kupiti i posaditi jer od njih će drugu sezonu (ma već i ovo ljeto)biti podosta novih samoposijanih.Oprosti što se petljam i pametujem ali vidjet ćeš da uspjeh neće izostati a treba se oboružati strpljenjem obzirom da je to sitno sjeme koje sporo niče.Thumbs%20Upsmile65
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 08:37
Mirjam, hvala ti što mi želiš pomoći.  To da se ne povjeruje. Svake godine , već nekoliko godina kupim vrećicu sjemena i posijem i ništa. Kupim svakog proljeća  gotove biljčice i posadim. Svaki normalni prkos raspe sjeme i slijedeće godine ga opet imaš ali kod mene nije tako. Jednu godinu traju te kupljene biljke i to je kraj. U sušnom periodu ih zalijevam.  Što bih ja rekla "plešu samo jedno ljeto". Nisam sijala duboko, posijala sjeme u čašice, malo pritisnula i polila  . Pokušavala sam i da pokrijem prozirnom folijom i bez nje ali uvijek isto. Velika 0 (nula).
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 19:09
Danas sam opet posijala 1 vrećicu sjemena. Nešto u čašicu a ostalo na stalno mjesto u vrt(dvorište). Baš ću vidjeti da li će nešto biti od toga.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.