Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prkos - Portulaca grandiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prkos - Portulaca grandiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
Korisnik
Poruka
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 09:57
Drage moje cvjećarice, neznam jeli i kod vas non-stop kiša kao kod mene u Kaštelima, a ako jest, teško da će vam se prkos primiti. Moj kupljen i krupan ne miče se, on je vodenasta biljka i mislim da mu kiša smeta. Probajte kad bude suho vrijeme, valjda će uskoro........!?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 22:37
Danas sam kupila gotove biljčice i posadila na razna mjesta. Vjerujem da će se makar nešto primiti i da ću ove godine ipak imati prkos. Onaj što sam zadnji sijala još nije iznikao (  sijala sam u posudu).
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
samira View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 17:45
pa malo je neobično ali je jako lijepo.... pozzzz

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 22:31
iako mi je niklo dosta prkosa još su mali pa sam na sajmu kupila dva ovakva sa duplim cvjetovima


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 05:32
i ja se pridružujem onima što su kupili, puno niklo , od toga niš, a sad gledam zemlju koju sam bacila površinski u teglu s ficusom- opet niču- ja ih ne fermam pol posto, kak im bog da, pa možda i bude što od njih.
belica,zagreb
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 13:01
evo ga procvjetao


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 14:44
bravo,baš je uranio
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 18:07
Krasno, moj također !

smile71
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 18:27
Zaista, tako mali a tako lijep, prekrasan, da ne kažem raskošan. Ja sam jedne godine posadila u žardinjere umjesto visećih biljaka, samo prkos i to je bilo fenomenalno.Poslije sam ga pokušavala posijati u dvorište pokraj vikendice, ali nikada ništa nije niklo. Obično bih dopustila da mi svo cvijeće zastravi isčekujući da nikne prkos. Tada sam odustala, a ove godnie ponovo posijala u male posudece. Trenutno su veličine nekih 2 cm. Planiram ih presaditi u vrt na razmak od 10-15 cm i to dužinom svih gredica koje imam. Znam da će tako cvatnja malo zakasniti, ali nema veze samo nek procvjetaju.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 19:09
Moji prkosi posijani u posudu polako izviruju i kojim tempom raste vjerujem da će, možda, nekada na zimu procvjetati a tada će biti zima i opet ništa......baš prkose...
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 19:26
Ako su ti pregusti onda sigurno jako sporo rastu, kao i moji. ja sam iz posudice izvadila desetak prkosa i posadila ih pojedinačno. Ovi presadjeni duplo su veći od ovih u skupini. valjda imaju prostora i za list i za korijen.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 19:27
Sada su otprilike pola cm...to ne možeš skoro ni vidjeti a ne presađivati......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 20:32
Ne uzrujavaj se i moji su oko 1cm ali za mjesec dana bit će oni veliki i gusti kao i svake godine


Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 21:00
Slažem se s dijanom7566, ali se razrijediti mora. U suprotnom, bar po mom iskustvu, izrastu zbijeni i ne formiraju cvijetni busenčić. Ja ću moje, kad zatopli presađivati, a to nije ni važno njima za cvjetanje treba puno sunca i toplote,a to bude konac 6. i početak 7. mjeseca kada su i najljepši. do tada će narasti.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 09:31
obavezno rašćupati,ako su premali čačkalicom ili pincetom.što prije raščupaš prije će narasti
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 10:03
potpuno se slažem ja sam i malo prije mojih dosta rasadila, oni nekidan rasađeni već tvore grmiće 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 22:03

ovo je viseći prkos

 
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 22:13
tako nježan i prekrasan cvijetić,još ljepših bojasmile120
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 22:25
Konačno imam i ja prkos ali moj koji sam sijala je premalen a ovaj sam kupila gotove biljčice i sada cvjeta....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 23:12
 Odmah mi je lakše kad pročitam da su još nečiji prkosi maleni.
Moji su maleni ali su nedavno zasebno  zasađeni u vrt pa se nadam da će uskoro krenuti.

Do jeseni možda i procvatu smile40
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,233 sekundi.