Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mravi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mravi

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
tratinčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tratinčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mravi
    Objavljeno: 26 Svibanj 2007 u 21:33
Prošle godine je susjed srušio svoju staru drvenu ogradu u kojoj je bilo na tone mrava i onda su se oni, ostavši bez kuće, svi preselili kod nas u vrt. To su bile crne pruge mrava, široke po par centimetara koje su krenule u raznim pravcima, ali većina pema nama. Probali smo sve, od lovora, cimeta, češnjaka pa do Biokilla i Neopitroida. Ništa od prirodnog nije pomoglo, a imam osjećajćić da su se već i na kemiju priviknuli. Ova zima ih nije potamanila i ja imam opsadno stanje. Najviše me smeta što si uzgajaju biljne uši, a vole i raskopati oko novoposađenih biljaka, pogotovo kad u zemlju stavim svoj kompost. Što da radim? Ima li tko kakvih iskustava i savjeta?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2007 u 11:35
pokusaj sa kuhinjskom soli napraviti kao ogradicu barem sam se ja tako rijesila kucnih mrava
Na vrh
tratinčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tratinčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2007 u 21:45
Zar sol neće škoditi biljkama?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2007 u 22:09
Rado bi ti pomogla no nemam problema sa mravima  pa ne znamUnhappy.
Povremeno nađem koji mravinjak ali je mali i ne šteti mi cvijeću.
Iz mog iskustva sol bi mogla naškoditi biljkama,barem kod mene je jer ja sa solju tamanim puževe.Jesi pitala u poljoprivrednoj ljekarni,mislim da bi trebali oni znati?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2007 u 10:45
Kineska kreda je dobra za mrave u zatvorenim prostorijama, a za vani neki insekticid, u poljoprivrednim apotekama imaju čitave lepeze takvih proizvoda.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
tratinčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tratinčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 20:05
Htjela sam izbjeći puno kemije jer potamanim dosta toga što ne bih htjela...
Na vrh
RMaria View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje RMaria Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2007 u 23:46
nadam se da si se do sada vec rijesila tih mrava... ako nisi evo probaj sa carlijem ili kojim drugim deterdzentom za sudje. to sam slucajno otkrila. naime, kraj vikse imam stari natruli orah koji bi trebalo srusiti (to samo ovdje priznajem), jer su ga izmedju ostalog i mravi izjeli. kad sam prala salice kantu s vodom sam dva dana za redom bacala prema mravima uz orah i treci dan su nestali...
Na vrh
tratinčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tratinčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2007 u 22:08
Možda si ih utopila!Dead 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 23:09
Ako imate problema s mravima u kući, odbija ih prašak za pecivo, naspe se u pokotine kud dolaze.
U vrtu je dobro posvud posaditi začinsko bilje, pogotovo lavandu, ona ih navodno odbija.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 19:03
Čula sam da je najbolje za mrave u jesen im razvaliti mravinjake, to ih natjera na pakiranje kofera. Sada bi se to moglo primjeniti, treba pokušati.Thumbs%20Up Možda po tome zaliti i vrelom vodom.Shocked
Za u kuću najbolji mi se pokazao neopitroid, najvažnije je pronaći kuda izlaze i tu naprašiti.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 22:56
Ovo sam upravo pročitala

SAPUN TJERA MRAVE
Neiskoristivi komadić sapuna stavite u kutiju s alatom kako biste njime podmazali vijak ili škripava vrata. Ili ga možete otopiti u pastu i staviti na mjesto na kojem ste uočili mrave.

i ovo

PEPEO HRANI BILJKE
Komadići ugljena u pepeljari upit će neugodan miris, a nakon toga jednostavno ga istresite u vrt. Pepeo tjera bube, a ugljen hrani biljku.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Krasula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Krasula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 19:45
Čime mogu uništiti mrave i biljne uši na balkonskom cvijeću, a da ne uništim cvijeće? U zadnjih par dana sve mi je počelo venuti i jako sam tužna. Prvo sam mislila da je od previše kiše jer mi drenaža nije bila dobra, ali sam danas vidjela hordu mrava na cvijeću :((((
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2011 u 13:40
Probaj  u litru vode dodati par kapi detrđenta za suđe i time pošpricati toliko puta koliko je god potrebno.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 17:56


- u mravinjak zapiknuti štap i po njemu zaliti mravinjak otopljenom vrućom sapunicom

-u blizinu staviti posudu s otopinom sapunice i šećera (oni idu na zašećerenu vodu, a sapunica ih ubije)

- po cvjetnjaku ili vrtu postaviti flaše do pola napunjene zašećerenom vodom i umjesto čepa pričvrstiti papir (običnom gumicom). Na sredini papira napraviti malu rupicu (štapićem za ražnjić, npr). Mravi se uvuku unutra a nemogu van...

- pobacati već pomalo pljesnjiv limun- on odbija mrave

- posipati po mravinjaku prašak za pecivo- isto im smeta
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 15:29
Mi smo u novom vrtu zatekli cijele horde mrava... i to ispod lavandi gdje ih ,navodno , ne bi trebalo biti, a i svuda po vrtu ih ima jer nije par godina obrađivano. Više nisam znala kaj raditi tako dugo dok baka od MM nije rekla da ona na jesen skupi suho hrastovo lišće i namoči u vodu par dana i time zalijeva površine gdje ima mrava. I ona stvarno nema mrava u vrtu. Ja ih sad zalijevam čajem od kadulje jer još nemamo hrastovog  lišća
"Chi pianta un giardino semina la felicità"

Amelia,It
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.