Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ophiopogon planiscapus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ophiopogon planiscapus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 10:32
ma niti ja nemam crnca, ali to je zato što već dugo nisam bila tamo gdje ga ima  Wink zelenu varijantu imam i super je, jako zahvalna 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 12:17
i ja imam zelenu varijantu, a crnu nemam zato što mi nikad nije baš na "must have" popisuLOL, ali, da je lijep, je...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 12:45
Moj crnac (sa prve stranice ove teme) koji je slučajno postao stanovnik moga vrta, u dvije godine nije baš puno narastao. Cvjetao je. 
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 17:19
OTOK, imaš li sliku u cvatu.
imam ga i ja!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 19:04
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

ma niti ja nemam crnca, ali to je zato što već dugo nisam bila tamo gdje ga ima  Wink zelenu varijantu imam i super je, jako zahvalna 
 
 
Konte, susedni breg ti nije bas daleko WinkWink
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 06:57


belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 06:40
uhhh !!! To je prvo što moram sada ovdje reći !!! Malo me jad sad uhvatio, jer svi znamo da ovog gore više nema... ali obožavala sam ga doslovno, uspijela sam spasiti komadić ...


belica,zagreb
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2014 u 10:05
Ophiopogon planiscapus "Nigrescens" - mada se u većini literature za ovu biljku preporučava sjenovito do djelomično sjenovito mjesto, moja je cijeli dan na suncu, doslovce od izlaska do zalaska, i sa sigurnošću mogu reći da su grmovi veći i ljepši nego kad su bili u hladovini. Smile






"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2014 u 20:53
Divan je nadam se da ga neću dugo tražiti.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2014 u 21:20


Rajski vrtovi, tvoji su prekrasni "grmići". Moj je u kamenjaru i jako slabo se razmnožava. Moram probati staviti jednu travkicu u gredicu, kao kod tebe, možda mu bude tamo bolje pasalo.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2014 u 22:44
Imam zelenog ophiopogona već nekoliko godina, minijatura od 15-tak cm, divan, ali jako sporog rasta. Posađen je u običnu vrtnu zemlju s dobrom drenažom. Očekivala sam da će se u vremenu od 3 godine raširiti, postati busen. Ali nije!
Sutra je novi dan.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 02:25
Ovo je moj škuri....



A ovo su zeleni i to nakon presadnje koju sam napravila zbog ukrasne djeteline čije su lučice bile udobno smještene u korjenju. Presadila sam ih u 03/14, a ovo je slika iz 06/14. (moš' mislit' kako sam sredila djetelinu Angry)...



A ovo iz 11/14. Čini mi se da se dosta zgusnuo u ovih 5 mjeseci?


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 07:02
Najprije sam tražila značenje riječi "škuri" jer sam isprva mislila da znači nešto kao mali, sitni. Ali nije (škuri = tamni). Lijep je NinettA, a ovi zeleni su pravi čupavci. Ovako mi je teško procijeniti ali izgleda da su rastom manji od "škurih" (tko zna jesam li  dobro deklinirala ?!) Wink
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 12:32
Moj jedan - tamniji (škuriWink), tek mrvicu je narastao za godinu dana
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 22:55
@Ninetta, pa ti si u samo nekoliko mjeseci dobila travnati tepih od ophiopogona!!! A moji ni makac godinama. Jesi li ih čime dohranjivala?
Sutra je novi dan.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2014 u 01:23
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Najprije sam tražila značenje riječi "škuri" jer sam isprva mislila da znači nešto kao mali, sitni. Ali nije (škuri = tamni). Lijep je NinettA, a ovi zeleni su pravi čupavci. Ovako mi je teško procijeniti ali izgleda da su rastom manji od "škurih" (tko zna jesam li  dobro deklinirala ?!) Wink


LOL Rajski, evo još jedna nova riječ u tvom rječniku...

Imam ih samo tri, ali strpljen-spašen.. Već na proljeće ide dijeljenje u sitnije jedinke, na ne preveliku udaljenost (ljepše im je u društvuBig smile) jer od kada sam im pokazala tvoje... zainatili su se da ih dostignu LOL...

A zelene su travke po širini upola manje, samo su slikane s visine (da ne priznam da sam aparat stavila na škuroga samo da bude veći Wink....)

Deklinacija Thumbs Up
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2014 u 01:25
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Moj jedan - tamniji (škuriWink), tek mrvicu je narastao za godinu dana


Meni se čini da Ophiopogon-i vole "društvo". Kad ih je više na "kupu" brže zgusnu...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2014 u 01:40
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

@Ninetta, pa ti si u samo nekoliko mjeseci dobila travnati tepih od ophiopogona!!! A moji ni makac godinama. Jesi li ih čime dohranjivala?


Što se tiče dohrane, e ja sam tu malo nemarnaOuch, kod ovih pogotovo, oni su dobro pasali (prošli) jer sam im mijenjala zemlju i to 10-15 cm zbog ukrasne djetelineAngry. Sve sam ih izvadila, svakome korijen pregledala i očistila od sitnih lučica i onda ih popicala u novu zemlju. Tek kada sam ih nedavno slikala, uočila sam, naravno uspoređujući stariju sliku, koliko su se razmnožili.  Već sam napisala u prethodnim postovima da mi se čini da ako se kupčići razdvoje i posade jedan kraj drugoga, nekako brže napreduju.
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2014 u 22:09
Onda ću i ja svojima na proljeće promijeniti zemlju, možda im sama vrtna zemlja baš i ne odgovara.
Sutra je novi dan.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2014 u 09:08
Crnci su vam predivni. Kod mene raste jedan zeleni, posađen je na dijelu vrta u kom se izmjenjuje sunce i sjena i raste sporo, gotovo da i nije ništa narastao od proljeća kad je zasađen. 

Gdje ste nabavile svoje crnce, molim? Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.