Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cikas palma
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cikas palma

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 08:10
Jučer sam joj odrezala svo lišće pa ćemo sada vidjeti što će biti...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 08:50
Sve gore navedene probleme imam i ja sa svojim cikasem.Cry
Zato vas pobno pratim!smile113
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 21:52
Cykas neće potjerati prije kraja 5.mjeseca.Dotad strpljenja imajte sa vašim ljubimcima.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 06:44
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Evo par ovogodišnjih klijanaca iz sjemena i izdanaka


Trava,Trava,ja se mogu veseliti samo tvojim CIKASIMA!Što i radim,nauživam se kod tebe ljepote,pa mi je dosta za cijeli dan!Clap














"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 09:55
Da Belina, ove cikasice su da ti zastane dah i još koliko ih je!!!
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 13:17
Belina, jel to imaš spremno za prodaju ???
Divne su
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 21:59
ŽIVA JE! smile128




Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 22:53
I ja sam za svoju u vrtu, obrezanu i skroz suhu , mislila da je gotova, baš sam ju mislila vadit, kad ono pustila više mladih listova.....vidjet ćemo !?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 14:06

Cikasica sa "cvijetom" - ženska



Mlade cikasice, baš su se iskazale, sve imaju listove


Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 15:34
Moje kao da su sa Diokijevim radnicima i nemaju volje ni želje čak ni za životom a kamoli čim drugim !!!Disapprove

Ona Travina kanta ili ovaj niz od Otok, čine mi se daleko kao evropski superbingo od 180 milijuna eura !!  Moram mojima platiti misu ! Možda vidim kaj zeleno !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 17:07
Jeli imaš koju sliku,da probamo postaviti dijagnozu.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 20:06
...vau...koji krasni primjerci, draga OtokClap...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 21:26
Originalno poslano od člana nata07 nata07 napisao:

Belina,Wink jel to imaš spremno za prodaju ???
Divne su
 
Nata,sva ta ljepota je od Trave,nju treba pitati,dali se prodaje!
Ja se često vrtim oko tih cikasaWink
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 08:54
...hej curke...trava nam je ON i njega ćemo priupitati jel prodaje cikaseWink
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 08:44
Čitam o vašim palmicama, gledam slike - stvarno su krasne, blago vama :)
Zalijevam palmu od susjsede, već je dosta visoka, posađena u glinenoj tegli, palma i ja smo u Zagrebu...

Vidim da su jako različiti pristupi tome kako često zalijevati.
Evo mog pitanja - Da li zalijevate u tanjurić ispod tegle ili direktno u zemlju?
Koliko vode joj dajete kod zalijevanja? Hvala svima, uživajte u svojim palmicama.
Na vrh
ivana88 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana88 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 13:06
Pozdrav svima..nova sam ovdje i divim se vasim palmama. Moze li mi netko reci kako da dodjem do njih,raspitivala sam se u svojim okolnim cvijecarnicama i nitko nedrzi,svi imaju one standadne dracene i sl,hvala
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 14:12
Moja malena palma dobila nove listove...


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 14:14
Ovo su palme prije sadnje u vrtu..


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 14:16
Naša velika cikasica. Nema još nikakvih cvjetova...


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
cvetic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 11:08
Zdravo svima!
Kao amater i veliki obožavalac ove božanstvene cvećke mogu samo da poručim svima da ne dižu ruke od svojih cikasa jer će se jednom ipak probuditi. Poenta je ne zalivati ih puno i pustiti ih na miru. Imam više primeraka koji rastu u različitoj zemlji i preko godine su u stanu koji je klimatizovan i sa cg preko zime, a leti ih iznesem na osunčanu terasu. Ove godine su me sve obradovale novim liskama, predivne su i ulepšavaju mi i kuću i život. Za neke sam mislila da su gotove, ali su živnule. Znači, samo ne preterivati sa zalivanjem (ja to otprilike, leti po vrućini i svaki dan po malo, prosto pratim vlažnost zemlje).
Veoma zavidim svima čije ljubimice rastu napolju gde im je i mesto.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.