Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cikas palma
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cikas palma

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213>
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 13:59
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Naša velika cikasica. Nema još nikakvih cvjetova...


Prekrasna,prekrasanClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 15:14
Belina, hvala. Ostavili smo ih da rastu vani. Nadam se da ova zima neće biti previše oštra..... Velika je prošlu zimu sa snijegom dobro podnijela....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 15:10
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Jeli imaš koju sliku,da probamo postaviti dijagnozu.


Trava, neznam ovog trena u kom djelu zimskog vrta su, da ih poslikam, trebala bi mi mačeta da se probijem do njih, ali sa sigurnošću mogu reči da su 2 kao ova Lovrekova,


 samo bez ovog zelenog djela !  I tvrdi su gomolji !!  Jednog koji je bio skroz mekan i truli, sam bacila  !!



Uploaded with ImageShack.us

Ali zato mi je ovaj tvoj sada, veliki ko planina, i rastapam se od miline kad vidim ovaj "veliki" zeleni listić !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 18:49
zaboga free, ja sam se slatko nasmijala!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 20:02
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Belina, hvala. Ostavili smo ih da rastu vani. Nadam se da ova zima neće biti previše oštra..... Velika je prošlu zimu sa snijegom dobro podnijela....
Milica7,
moj je vani,ali ima 5 listova i ni makac,neznam što ću sad sa njim?molim znalce da me savjetuju,hvala.
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 20:55
Ja sam moje 2 kupila ovog proljeća u posudama i u 6 mj. posadila u južnom vrtu u pjeskovito tlo. Dobro su se primile i rastu. Jedna je dobila 3 nova lista a druga 7. Za veliku ne znam koliko je dobila ali i ona je povećala broj listova. Ništsa im nisam posebno radila jedino sam ih polijevala i jednom dodala nekoga gnojiva, mislim da je bio kan i to nekoli zrna.Ostavili smo ih sve vani u vrtu a sada je dosta kišno i vlažno pa ih ne treba ni polijevati.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2012 u 22:08
mms je jučer kupio


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 17:14
E. nona, prekrasna ti je cikasica. Danas sam gledala "vrtlaricu",  bilo je o zakorjenjivanju cikas palme, došla sam na kraj, ali odvrtit ću unatrag da vidim kako se to radi.
Dali je netko probao?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 17:40
U Vrtlarici je rečeno da se ti gomoljčići moraju odvojiti drvenim nožem, da ne smiju doći u dodir sa metalom.
Moji su došli u dodir sa metalom, sa nožem, a radila je i sjekira (neki su bili jako veliki i nisu se dali drugačije odvojiti). Ipak sam uspjela uzgojiti jako puno cikasica.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 20:11
Stvarno bih volio vidjeti taj drveni nož,to je biće od istog drveta od kojeg se pravi i drvena peć?
Nije nikakav problem ožiliti cikase,uzmite kupovnu zemlju sa više treseta,može se pomiješati i malo pijeska ili perlita radi bolje propusnosti,izdanci-kapule se ubodu samo donjom trećinom u supstrat,umjereno zalivati.Meni se najbolje pokazalo držati ih u šarenom hladu,ispod masline.Treba im mjesec dva da se ožile.Ako ih kontrolirate budite pažljivi,korjenčići su vrlo krti.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 20:51
Hvaka Otok, hvala trava, super je znati da to nebi smio biti već problem. Kako su dosta skupe, to bi moglo biti jeftinije rješenje, uz malo strpljenja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 22:30
I ja sam pratio vrtlaricu...i pomalo razmišljam da se u moj Meksički vrt-doseli jedna ljepotica....ali su dosta skupe!
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 21:10

Bokić,ovo je moja dvogodišnja cikasica.Kad je ovo ljeto izbacila prvi set listova,mojoj sreći nije bilo kraja.Međutim požutjeli su joj neki listovi.Normalno mi je za donje koji bi se trebali otkinuti,ali požutil je i jedan od novih.Na istom je mjestu u dnevnom gdje i prošlu zimu.Kaj ne valja???
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 17:58

Te cikasice su divne, pogotovo poslije šetnje Rovinjom za vrijeme posjeta bebolini, i pogleda na sve te krasne cikasice.....ništa mi ne preostaje nego imati jednu u svom vrtu.

 
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 19:29
 Draga Moon,zajedno ćemo u kupnju cikasiceSmile
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 19:31
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

U Vrtlarici je rečeno da se ti gomoljčići moraju odvojiti drvenim nožem, da ne smiju doći u dodir sa metalom.
Moji su došli u dodir sa metalom, sa nožem, a radila je i sjekira (neki su bili jako veliki i nisu se dali drugačije odvojiti). Ipak sam uspjela uzgojiti jako puno cikasica.
 
 
Ti draga Otok imaš zlatne prstiće,pa ti se sve primaClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 19:55
Belina...ha, ha i ti planiraš cikasicu
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 10:33
Ha-ha, idem i ja s vama, ali moža nam naša Otok može uzgojiti neku malu ili poučiti nas kako da to same napravimo, ali od čije, kad nemamo cikasicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 10:50
Vratite se jednu stranicu unazad pa pronađite tamo sliku koju sam stavila. To sam učila brata kako se uzgajaju cikasice, vidi se da sam ga dobro naučila, sve su bacile listove,  pa ću i valjda i vas naučiti.
A ako budete dobre, jako dobre, i ako on nije baš sve podijelio ......


Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:47
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Belina...ha, ha i ti planiraš cikasicu
 
 
Draga Moon,
imam jedan cikas,,sada je na terasi zamotan,ali vidjeti ću kako će biti...ali namjetavam svakako kada tad,plan imamWink
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.