Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cikas palma
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cikas palma

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 19:49
Sad sam se sjetio sto sam zaboravio napisati..
u vrijeme rasta cycas cesto zaljevam sa dusikom (jer potice razvoj listova)
i pokazalo se efikasno
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 11:28
hvala Tibore na ovoj informaciji.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 19:11


Da vam pokazem svoje gomolje koje sam u 11. mjesecu otkinila sa stare( majke )cycasice, ovu jednu sam vec ubrala sa listom a ovaj gomolj nije imao nista na sebi.
Drzala sam ih u zemlji tj u pitaru zatrpane dopola i danas sam ih otrpala i imam sta i vidjeti: ovaj sa listom pustio bas fino korjenje . Bas mi je drago.
Narociti mi je drago jer sa sjemenjem nisam uspjela.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 19:24
Pa to je čudo da su se tako brzo zakorjenile, palma će ti biti prva liga.smile55
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 20:37
smile55Dalmax,no de ti meni pojasti to sa gomoljima.To u zemlji ima gomolje??? Imala sam cykasicu prije(pas mi je pojeo)no nisam gomolje vidjela.Nisam ni gledala previše
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 21:15
Eto sve sam vam ispricala a sasha to da ti je pas pojeo cycas me bas nasmijalo :)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 21:21
E i mene bi nasmijalo da je tuđu pojeo,no kad je moju nije mi bilo smiješnosmile39(poslije nje je kaktuse napao,nije ih pojeo nego izvadio iz tegle i zakopao)
Hvala Dalmax na objašnjenju,ja mislila da to gomolji kod korjenja negdje.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 21:44
Koliko dugo si čekala da nikne? Pitam jer sam ja posadila avokado i nikako niknuti,mjesecima. Niknuo je nakon nekih valjda 6mj.  Možda si prerano odustala ima biljaka koje jako dugo ne niču.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 22:11
Te sjemenke sam cekala od pocetka 11 mjeseca i nikako da niknu-ma ni makac-ni nagovjestaj.
Avokado? Za avokado sam guru , sad vise nemam vremena ali pokazacu ti sutra slike mog avokada.
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 18:29
  Jeli taj pas crno-bijeli i male vrste. Pitam to jer mi imamo takvog psa i on vadi amarilise iz zemlje.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 20:38
Ja već tri mjeseca čekam da nikne i nikako pa nikako. Ima li još nade ili da odustanem ? smile43
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 20:42
Ma donicu nam svima izdanke cycasa kad sljedeci put odem tamo.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 20:56
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Ma donicu nam svima izdanke cycasa kad sljedeci put odem tamo.


smile79
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 21:46
Vjeruj mi ide 100%puta brze:

Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 10:48
Jutros sam u šoping centru kupila malu cycas, na akciji. Oduvijek sam si to željela, a uvijek me privlače mlade biljčicek oje treba othraniti i uzgojiti više nego one već "gotove".
 
Ima 2 lista veličine 6-7cm i "deblo" oko 1,5 cm. Posađeno u maloj posudici promjera 4cm.
 
Pitanje za sve vas, ap osebno za tibora:
1. Kako zalijevati (kakva voda, koliko često)?
2. Kada presađivati i ukakvu temlju?
3. Na kakav položaj staviti?
I budući da sam na kontinentu, na kakvo mjesto u kući/sobi je staviti zimi?
 
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 10:49
Ajme, koliko tipfelera, ne zamjerite, jutros se mijenjao sat, pa još nisam naišlaEmbarrassed
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 22:09
ja sam jednom davno prije nekih par godina donesla sa mora isto takvu sjemenkicu , i vjerujte da sam čekala dvije godine da nikne , uz povremeno zalijevanje na svjetlom prozoru. i bila sam presretna kad sam vidjela da je izašla iz zemlje . vjerojatno joj treba puno vremena jer ima tvrdu opnu . . i nakraju su mi klinci zapeli , igrajući se karaj prozora i razbili eglu . bilo mi je jako žao ali šta mogu ,  
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 08:57
Meni nije jasno kako ona moze niknit oko stabla a kod mene joj trebaju specijalni uvjeti,te toplina,te vlaga,te ovo ono...stavila sam neke u vrt cisto onako iz probe i jos stoje nepromjenjene-nista od njih a one koje sam drzala na toplom /na termo peci/ sam bacila jer su pokupile neke sitne bjele crvice /opnu obavezno treba oguliti prije sijanja/
Na vrh
mala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 21:10
I ja imam tu palmu ali se malo osusila
Stavila sam ju prije 7 dana na terasu. Ima li neki trik da ju vratim u zivot?
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 19:32

Nije me dugo bilo, a vidim da ni moje pitanje nije odgovoreno, nema veze. Znam da ste svi bili u proljetnim radovima.

 

Javljam samo da moja mini cikasica tjera svoj prvi listić otkako je kod mene.

 

Držim ju na zapadnoj terasi pod kajsijom, zaljevam kad i balkonske biljke. nema nikakve posebne uvjete.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.