Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cikas palma
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cikas palma

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 13>
Korisnik
Poruka
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 11:11
Zašto ja ne mogu vidjeti Tiborove slike, a ostale mogu?Cry
Sunburst, pošto ti je u tegli trebala bi je zalijevati svaka 2-3 dana,
svakih 15-ak dana dodati tekuće željezo, voli sunce, znači položaj joj
odgovara.
A što se presađivanja tiče, možda bi rebala pričekati proljeće.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 19:57
Kako ja jako volim cikasice ne mogu izdržati, a da vam ne pokažem ove dvije stare sigurno preko 20 godina.

Ona u pozadini puna je mladih


Jedna mlada ispred


Mlada cikas na staroj, raširila bi se, ali je pregusto



život je more
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 20:49
wow Lantana smile93gdje toga ima da dođem u krađusmile96
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 21:17
Moram im reći da je malo prorijede jer se cijela zagušila, ako pristanu bit će mladih.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 08:03
Lantana, bojim se da će biti vrlo teško odvojiti ove mlade cikasice koje su nike uz veliku.
Ja imam cikasicu preko dvadeset godina i uzgojila sam ih zaista puno. Ta stara cikasica ima  zaista puno tih izdanaka-pelcera, ne znam kako bi ih nazvala. One koji su na samom deblu lako je otkinuti, ali one koje izbijaju iz zemlje pored debla teško, pogotovo ako su već veliki i sa listovima kao ovi na tvojoj slici.
 Zato pogledaj da li ima na deblu izdanaka i njih otkini i posadi. U proljeće-ljeto bacit će listove, gotovo svi.
Inače je dobro skidati te izdanke sa debla, jer ako ih se ostavi oni bace listove, pa cikasica dobije više "krošanja", pa se malo izobliči.
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 10:34
I ja znam da treba skidati mlade, ali oni očito neznaju. Probat ću ih nagovoriti da je malo prorijedimo jer sada stvarno ne izgleda lijepo.
Otok da li ti znaš koja je muška, a koja ženska na slici gdje su obje.
život je more
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 10:38
moja seka je uspjela odvojiti mladu cikasicu koja je nikla iz zemlje pored stare i sad ova mlada sasvim lijepo napreduje. Neznam da li je to kod nje bila početnička sreća ali rasteSmile 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 10:59
Po ovim slikama ne znam koja je muška, a koja ženska.
Na njima se povremeno javljaju "cvjetovi". Znači, nekih godina baci nove listove, a povremeno umjesto listova "cvjetove". Ako je cikasica muška u sredini izraste cvijet koji liči na veliki izduženi češer. Ženska cikasica ima polukuglasti cvijet i sjemenke naranđaste boje kao male marelice.
Moja stara cikasica je muška i već nekoliko godina naizmjence jedne godine ima cvijet a druge listove.
Od te muške uzgojila sam puno cikasica , neke su stare i deset godina, ali još nisu cvjetale. Tko zna da li će biti muške ili ženske.
Sjemenkama sam probala, ali nisam uspjela.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 11:01
E da, Tibor je sve to prekrasno objasnio na str. 2 ove teme, sada se više sličice ne vide, da ga zamolimo da ponovi?
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 10:57
šta je sa mojom cikasom.listovi žute i uvijaju se.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 11:41
To se događa kad je u kući, ide za svjetlosću, nemoj je puno zalijevati i stavi je čim bliže prozoru.
život je more
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 11:44
Hvala LantanaSmile
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 13:24
Ovo su najveće koje sam do sada vidjela, kod moje prijateljice, imaju 45 godina kao i ona, visoke su oko 180 cm. Pune su sjemenki, pa ako nekome treba...







život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 13:42
Iz sjemenki (ovo narančasto kao male marelice) izrasti će nove cikasice samo ako je u blizini muška cikasica) koja je oplodila žensku
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 14:01
Mislim da je jedna muška jedna ženska, ali treba čekati da procvjetaju i onda bi po cvijetu znali koja je koja. Hvala ti Otok na informaciji.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 14:14

Lantana, otok je ipak otok, sjeverno ili južno, vrte nam se nekako iste biljke.

Ova koja ima sjemenke je naravno ženska, a sad na proljeće treba pogledati, ako u sredini bude imala nešto slično kao dugački češer, onda je muška. Ali to ne bude baš svake godine, nekada baci novo lišće, a nekada taj plod

 

 

Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 21:01
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 09:44
Moja cikasica je cijelu zimu u zimskom vrtu, koji se ne grije. Listovi su malo požutili i dosta polegli, kao da ju je nešto odozgora poklopilo. Nisam je zalijevala da ne smrzne.
Što mislite hoće li se oporaviti? Dok malo zatopli mislim je iznijeti van.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 10:47
ljiljana, može slika?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 18:13
Evo da se i ja pridružim ljubiteljima cikas palmi,kupila mi ju je moja mama kad je bila na izletu u Petrinji kod Gospodina Bešlića
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.