Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cikas palma
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cikas palma

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 13>
Korisnik
Poruka
palma_freak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palma_freak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 22:51
otok - ti tražiš batinesmile155 ne možeš imati toliko lijepih palmi. ja sam ljubomornasmile196
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvetic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 10:40
Hello everybody! smile113
Upijam vase info o palmama, posebno o cikasu. Imam nekoliko ubranih izdanaka i vise posejanih semenki, pa su mi sve informacije o njima neophodne. Upinjem se da odgajim ovu krasotu od cveta, ali ne ide. Nazalost ne zivim na primorju sto je valjda i razlog moje muke. Imala sam veliki cikas koji je na kraju istrulio od previse vode, si si... smile43
Sad imam 5 izdanaka ubranih sa velike palme - doneti sa mora proslog leta, posadjeni, odbacili su liske i miruju. U isto vreme posejah i semenke. Tu nema desavanja. Ipak, ne odustajem! Vase pricice i saveti su mi hrana. Mozda ipak ima nade...
Elem, jutros ste me inspirisali da skoknem do obliznje cvecare i pocastim se jednom osrednjom palmicom koju vec duze merkam.
smile219
pozdrav!
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 11:46
Cycas revoluta - variegata

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 11:48
Cycas revoluta - zlatni cykas,Japan

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 11:50
Cycas revoluta

Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 12:49
otok baš si zločesta...namjerno nam prkosiš sa tim svoji ljepoticama....
muhlenbergija...prekrsne su cikasice ma gdje samo nađe toliko njih na jednom mjestu...
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 20:50
Pozdrav. Vidim da nas ima puno kojima je cikasica tiha patnja.
Kod nas su jako skupe a male, oko 10 cm.
Nadam se da ću ju jednog dana i ja imati.
Ove na okupu su smile227
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
cvetic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 14:07
Uglavnom jesu skupe, ali evo juce sam nabavila jednu za svega 15e. Ima 4 liske od oko 45-50cm.
A ovi kraljevski primerci sa slike verovatno kostaju koliko 2 bubrega i oko...smile101

Negde procitah da cikas voli kiselu zemlju, pa ako nema druge da se s vremena na vreme zalije blagim rastvorom sirceta. Ako znate nesto o tome...
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 18:43
pozdrav svim novim cvjetoljupcima!
 
trebala bih nadodati zemlje lonac u kojem je cikasica....danas sam bila u vrtnom centru u namjeri kupiti kiselu zemlju, međutim prodavač je vrtio glavom kada sam ga pitala  za kiselu zemlju i cikasa. Rekao je da nikako to ne stavljam jer da on nikada nije vidio da "PALME" rastu ispod borova (čitaj u kiseloj zemlji), a meni se čini da cikas nije palma, ....i nisam ju kupila.....
Da li je netko već stavljao kiselu zemlju i kako se cikas ponaša?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 23:41
Mini ja sam je posadila u običnu zemlju pomjesanu sa malo onog kupljenog humusa, nije ona nešto posebno zahtjevna po pitanju zemlje, više je muči ako je u pitaru i ako je previše zaljevaš, onda joj se pojave sitne male bijele točkice po granama.
život je more
Na vrh
cvetic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 10:42
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

danas sam bila u vrtnom centru u namjeri kupiti kiselu zemlju, međutim prodavač je vrtio glavom kada sam ga pitala  za kiselu zemlju i cikasa. Rekao je da nikako to ne stavljam jer da on nikada nije vidio da "PALME" rastu ispod borova (čitaj u kiseloj zemlji)


Hmmm...
Cini mi se da ispod borova obicno ne raste nista, pa naravno ni cikas...
u svakom slucaju, pri presadjivanju sam nove saksije dopunila kiselijom zemljom (ph oko 4.5) pa cemo videti sta se desava.
Inace, zbog losih iskustava sa prodavcima, koji cesto nisu vise od obicnog trgovca (cast izuzecima!), skeptik sam po pitanju njihovih saveta.
Info o kiseloj zemlji sam pronasla na forumu svet biljaka. Covek zvuci kao znalac, a vi prosudite sami.
smile79
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 11:19
Možda ne rastu ispod borova, ali pored borova da.

Moja najstarija cikasica raste  baš ispod bora i stalno na nju padaju borove iglice
Na vrh
cvetic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 11:46
Upravo na vec pomenutom forumu procitah da je dodavanje borovih iglica jedan od nacina da se obezbedi kiselost zemljista.
Kako god, moje su sad u kiselkastoj sredini, pa cemo videti kakva im je sudbina.

Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 13:36

ma znam ja da ovde na našem forumu ima više znanja i iskustva što se kaže u malom prstu nego kod svih njih zajedno na hrpi Wink(mislim "iskusnih" prodavača-čast iznimkama, kako kaže cvetić).

Pomiješat ću malo zemlje humusne, obične i kisele! Poslušat ću sev gore navedeno!
Lijep pozdrav svima!
smile78
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
cvetic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 11:42

 ustajte, zapnite, zivot biljkama udahnite!
 vreme je prolecu!!!
 smile57
Na vrh
palma_freak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palma_freak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 22:27

moja cikasica trpi sve, u zemlji je koja u sebi ima više pjeska i kamenja nego korisnih sastojaka,zaljevam je do iznemoglosi,ovu je zimu preživjela dva snijega i vjerujte da i dalje raste kao da je u super uvijetima,mislim da ju samo treba voljetismile77

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 19:47
Mislim da sam na Flavijinim stranicama pročitala da je ona svoju cikasicu posadila u zemlju za rododendrone i lijepo joj uspjeva
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 11:46
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 19:49
Kiki ko palma i pitar za 10 !

Moja palma je duplo manja.
U trgovini do mene ukidaju vrtni centar . Biljke su ovih dana prodavali 50 – 80 % jeftinije. Kupio sam između ostalog i cikas palmu (Cycas Revolute). Čini mi se da je potrebna presađivanja u veću teglu. Koju vrstu zemlje je dobro koristiti ? pH ? Kako da ju čuvam preko zime, temperatura padne i do – 25 C ? Pročitao sam temu od početka i nisam našao odgovore na ta pitanja.
Mali kaktus je napisao da Flavija koristi zemlju za rododendrone i da joj lijepo uspijeva ? Vidio sam da raste po otočkim parkovima i privatnim vrtovima, to su mi čisto kontradiktorni podaci.
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 20:37
Pinus, ph za cycas R. je oko 6.0 +- 0,5,,,Znači oko neutralnog.Neznam odkud informacije za kiselo tlo,,to ne stoji.Kupi supstrat visoke kvalitete i po mogučnosti crvene zemlje iz Dalmacije.Napravi mix i posadi je,preferiram običan glineni lonac.Cycas ne podnosi toliko niske temperature ali ga možeš držati preko zime u kući kao i ostalo kućno bilje..
Evo jedne ljepotice sa Hvara koja je ove godine dala sjeme

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.