Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesti i nametnici na ružama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesti i nametnici na ružama

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bolesti i nametnici na ružama
    Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 16:12
NA MOJIM RUŽAMA SU NEKE SITNE BIJELE BAJE KOJE ŠETAJU PO NEKOJ TANKOJ MREŽICI I IMA IH SVUDA ŠTA DA RADIM 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 16:29

EVO BRZINSKIH SLIKA AKO POMOGNU DA RIJEŠIM PROBLEM
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 16:30
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 17:02
u poljoljekarnu po insekticid .... to ti je najsigurnije rješenje
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:21
Imaš i sredstvo na bazi buhača, probala sam i upalilo je. Ne vidim dobro po slici, ali ako su bijele mušice to su ti štitasti moljci, da bi se spriječila njihova najezda bitno je brinuti o dobroj prozračenosti, a kao korisne životinjne protiv njih su pauci i osice najeznice, pomažu i žute ploče (folije).
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:26
NEMA MI DRUGE ŠIRE SE NA DRUGO CVIJEĆE
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:33
SILVE K ONE IZGLEDAJU KAO BIJELA UŠ A NA KARANFILIĆIMA SMEĆKASTE I SPORO GAMIŽU-ŠTA SU ŽUTE PLOĆE
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 00:05
Na žute ploče se lijepe insekti. Vjerujem da bi ti one pomogle, naravno ako su mušice!
Vjerujem da ih možeš nabaviti negdje u poljoprivrednoj apoteci, samo navedi da je za insekte! Wink
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 00:35
hvala andrea01Embarrassed
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 10:14
Ove godine je stvarno ludnica s ušima. Bubamare su im prirodni neprijatelji, ali kod ovakve najezde trebaš neko sredstvo. Preporučam (opet) sredstvo na bazi buhača jer se razgrađuje na svjetlu za 4 sata, tako da se ne moraš brinuti radi otrova nakon 4 sata.
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 15:40
SilveK kupila sam danas pa ću probat a uzela sam i žute ploće kako ste mi rekli. Javim ako šta bude išlo nabolje
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 15:48

ići će...samo budi nemilosrdna prema zloćincima Tongue

Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 16:40
Rat tek poćinje a ko će dobit bitku to ćemo tek da vidimosmile41
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 23:15
Da ne otvaram novu temu, molim pomoć oko hrđe na ružama.
 
Otkinula sam listove na kojima se pojavila, ali mislim da bi je trebalo i pošpricati s nečim. Ali s čime?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 09:10
Primorka ja sam lani kupila neki fungicid - ovo ne bi smjela biti reklama, ali zove se antracol WP 70 - između ostalog spominje se i rđa na ružama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 22:45
Hvala Triša!
 
Probat ću ga sutra kupiti.
Na vrh
Kuštrica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kuštrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 14:19
Primorka, db dan. Htjela sam ti dati savjet vezano za te uši na ružama. Ja imam sedamdesetak ruža čajevki i pri prvoj pojavi tih nametnika uzmi u bilo kojoj polj.apoteci/prodavaonici Sjeme d.o.o.  malu kesicu granula pod nazivom ACTARA. Zatim uzmi jednu plastičnu žličicu od espresso kave (koju dobiješ u kafićima) i nju ravnu uspi u praznu bocu sa raspršivačem, npr. od Arf-staklo, uglavnom da je prozirna, te dodaj 7 dcl vode. To malo promućkaj i onda nakon 10-ak minuta pošpricaj ruže odozgo, odozdo (ispod lišća), ali obično se uši skupljaju oko pupoljaka koji su tek krenuli. To radi popodne, sutradan, ili već drugi dan ruže su ti čiste. Nema drugog načina. Međutim, ja imam još jedan problem,  veći od ovoga. Pa ovom prilikom molim nekog ako zna neku učinkovitu metodu suzbijanja dosadnih zlatara (mislim da se zove i zlatna mara) ili gundeja. Naime, kako su moje ruže sve mirisne, unište mi ih zlatari, jer su stalno naglavačke u cvjetovima dok ih ne rasture. Vrlo kratko uživam u ljepoti cvijeta ruže jer ih oni "pobrste".Angry Eto lijep pozdrav od Lovorke i unaprijed hvala svima koji mi mogu dati savjet o tim nemanima. Još nisam naučila stavljati slike, a htjela bi vam ih pokazati. Pozdrav.Tongue Kuštrica
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 18:07
Kod mene drugi problem, nešto ili neko mi buši pupove, i primjećujem neke crviće ili larve koji se zamotaju u list.
Na vrh
rebula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rebula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 10:45
  ja sm friška sa uzgojem ruža.kupila sam ih nekoliko u konzumu,čajevki i polianti,međutim jako slabo rastu.posadila sam ih u veliku rupu sa mješavinom humusa i pjeskovite zemlje,pognojila kokošjim gnojivom,redovito zaljevam,ali sve su jadne i male,,,molim za savjet..gdje da kupim nove ruže i kako da ih njegujem?hvala!
Na vrh
Kuštrica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kuštrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 11:39
Josipa, db dan. Netko ili nešto što ti buši pupove su najvjerovatnije zelene gusjenice. Ja obično koristim ACTARU za njih i za lisne uši. A možeš probati i sa MOspilanom - to su sve insekticidi.
Pozdrav Kustrica Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.