Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Banana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Banana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 15>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2007 u 21:01
smiley188bumo jeli banane iz svog vrta kad bumo u penziji,samo se nadam da plod nebude previsoko jer bum inače morala neke mlade mišićave dečkiće zvati da mi ih naberusmiley173smiley173
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2007 u 07:42
Kažu da nakon 3 godine plodonose, a za 3 godine bilo bi dobro da budemo u penziji, ali nema od toga ništa... Još puno banana treba da pojedemo...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 08:01


Pelceri banana, ona na prvoj slici je za dva dana toliko porasla
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 09:11
Thumbs%20UpVoki kako brzo napreduje ima nade da prije mirovine probamo koju bananuTongue
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 09:29
Obećao sam kumu u Osijeku pelcere, tako da ćeš imati od ovih banana na jugu 2
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 09:53
obećao si ti i Varaždinu pelcere Vokismiley_149
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 10:10
Ko ? Jel ja?
Naravno shasha, za tebe mora biti.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 10:35
Voki jel ju zimi držiš vani? U dalmaciji ima velikih primjeraka ali nisam baš sigurna da li može prezimiti vani na kontinentu.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 10:57
Ja ove u dvorištu imam prvu godinu, tako da kod mene još nisu prezimile, ali evo kako to radi čovek od koga sam dobio pelcere: Kod njega su banane cele godine u dvorištu. U jesen kada dođu prvi mrazevi zatrpa donji deo stabla sa zemljom, listove prelomi tako da vise uz stablo i sve prekrije folijom. U proleće je otkrije i ako je gornji deo stabla osušen seče do zelenog. Brzo izbaci nove listove u proleće i kod njega su banane visoke oko 6 metara. Svake jeseni nekoliko pelcera unese u kuću, ako slučajno bude tako jaka zima da one napolju izmrznu da ima rezervne, ali kaže da mu nikada one vani nisu izmrzle. Musa basjoo izdržava temperature do -13, a po nekoj literaturi i do -20, tako da uz zaštitu zimi mogu prezimiti i vani u našim uslovima. Sledeće proleće planiram i jednu palmu posaditi u dvorište, pa dok izdrži izdrži. Već je ogromna i nemam gde sa njom zimi.

Ažurirao voki - 28 Kolovoz 2007 u 11:00
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 11:40
Hvala Voki na iscrpnom odgovoru.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 14:59
I ja planiram da nekoliko pelcera odvojin i na jesen ih unesem u kuću, a ove velike ću ostaviti u bašti, pa na proleće da vidimo kako prezimljavaju u kontinentalnim uslovima.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2007 u 18:40
ja sam za kolace
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2007 u 18:29
smiley_66njam njam shashine kolace
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2007 u 08:07

Jedno jutro je temperatura pala na 6-7 stepeni i bilo je i hladnog vetra i sledeći dan sam primetio da su rubovi listova dobili braonkastu boju, pa sam sobnu bananu premestio u prostoriju. Ipak su one mnogo osetljivije od Musa basjo, koje su za bašte. Pored odrasle biljke pojavljuje se novi izboj mlade sobne banane (Musa Cavendichii).
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2007 u 14:26
svaka tebi cast voki
ja se tebi divim sa koliko ti strpljenje ,brige i ljubavi njegijes banane
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 12:13
Ja ću moje u bašti zaštititi folijom i slamom, ali ne još, jer kažu da izdržava i niske temperature.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 19:56
Moja bananica! Susjeda mi isla uciniti uslugu, pa joj ogulila sve stare grane, i lijepo joj ogolila deblo pred zimu.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2007 u 07:13
Nadam se toploj zimi. Bananica mi je u negrijanom plasteniku, gdje je po danu i 35 C, ali nocu padne na vanjsku temperaturu plus 1-2 stupnja.  Lani je prezivjela jer je najniza temp bila 2C.
 
Ova bananica je imala jedan mali izdanak, koji mi je krepao, bas mi je zao.
 
Kolika moze narasti ova vrsta?
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 22:28
Voki, pa mi smo prijatelji, moja i tvoja banana su u srodstvu.I ja sam dobila od Marka.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 14:35
Znam Fatka, zato i pitam kako napreduje. Da li se rođaci obilaze???
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.