Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Talog od kave
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Talog od kave

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Talog od kave
    Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 17:46
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Zamolila sam dečka koji  čisti aparat za kavu u firmi da mi sprema ostatke taloga kave iz automata.

Cijelo sam ga proljeće bacala oko vrta.

Nisam ove godine imala puževa!!!!

 
Hoya odlična idejaClap
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Bjezim na selo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bjezim na selo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 16:08
Ajoooj, sad sam vidjela da su mi mali puzevi s kucicom (koje sam prije dvadesetak dana primjetila "samo" na gladiolama),naselili smokvu, ukrasne grmove,cak i staru ogromnu vinovu lozu. Moje je iznenadjenje tolikim naseobinama tim vece sto 30 godina ih nisam imala niti se ko iz okoline zalio da ih ima.Jedu sve, zato sutra hitno po puzomor :(
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 13:39

ništa moram se zaletit po otrov,... ovo više nema smisla... nema me za vikend i već vidim da ću se vratit na prazan, izjeden vrt... :(((

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 10:32
Ja sam probala sve narodne lijekove,ali ništa ne pomaže kao hemija.Imaš kupiti bio pužomore,koji ne štete psima i mačkama...Ja sam uzimala obični pužomor i napokon sam se riješila tih  napasti..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 00:34
Upomoc!!! napali mi puzevi vrt... probala sam s pivom,... bilo je premalo za sve njih... a kad sam shvatila sa je svakih par dana onda je ispalo preskupo... probala sa vapnom ali drugi dan su se vratili... na nekih dva kvadrata sam ih pokupila bar 30ak komada...
sta da radim... ovo je strasno... :(
imam pesa, maltezera...ako stavim neki otrov bojim se da ju ne otrujem... ima li jos koji narodni lijek???
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 17:19
Ja sam prošloga ljeta skupljala talog u jednu manju kantu i povremeno time zalijevala oko cvijeća, pogotovo oko kadifica koje puževi vole. Zimi i sada sa proljeća, ga zajedno sa ostalim kuhinjskom otpadom bacam u kompost.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 11:16
Ma ja ti sa tim talogom zaljevam i kućne i uredske biljke i sve se drže super, znači ne može odmoći.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2010 u 13:29
I moja baka je zalijevala cvijeće na taj način,Proljeće!Kod nje je sve bujalo uvijek,i kaktusi  baštenske biljke i druge sobne!Ja talog isto sipam u baštu u cvjetnjake  i u komposište u koje odlažem otpad od voća,povrća,jaja i kartona!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2010 u 09:41
Što se tiče taloga od kave, ja u njega naspem vode do vrha i zaljevam cvijeće, nisam primjetila da je bilo što uginulo, dapače, čini mi se da biljkama godi...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 01:05
Super savjet Hojčeka. I Hvala na kavi, i talogu od kavesmile78
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 16:35
Evo kako puževi polude kad osjete miris kofeina. Ovo crno na kamenu je talog od kave, a ono na kraju kamena puž na pužu - bježe što dalje, a nema dalje ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 20:16
Ovo sa talogom od kave mi se sviđa. Ja ga inače bacam u kompost. Puževa ima kod mene jako puno, jer je iza mene "dječje igralište" ili bolje rečeno neuredna livada, koja se rijetko kosi, a s obzirom da je sa svih strana okružena okućnicama, koje su podignute, to je veći dio godine jedno veliko jezero, gdje se očito množe puževi.
U jednom časopisu sam čitala da puževi ne vole kadifice, ali to nije točno, one su im poslastica.
Ja skupljam ljuske od jaja, osušene ih zdrobim i posipam po zemlji, jer navodno to puževima smeta, reže ih. I tu ima jedan ali .... ljuskice vole ptičice, onda se one namjere na mlade biljčice .....
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 13:42

Zamolila sam dečka koji  čisti aparat za kavu u firmi da mi sprema ostatke taloga kave iz automata.

Cijelo sam ga proljeće bacala oko vrta.

Nisam ove godine imala puževa!!!!

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 13:30
domingo, pokušala ih i ja brati sa rukavicama, ali oni su tako skliski i ljigavi da mi je na kraju bilo zlo, brrr...  Confused 
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 19:19
Moja teta ima veliki travnjak koji kosim......bilo je puževa jedne godine...baš onih smeđih. Nismo ništa koristili osim kante s vodom. Gumene rukavice i pokupili ih pa s njima u vodu.....hehe...puževi ne znaju plivatiYing%20Yang
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 16:52
dali kvasac i voda moraju malo stajati ili se omah zaljeva?Probat ću i ja.
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 11:11
a sad moja glupa pitanja: treba li soc bit friški(ne pijem baš puno kave pa sam misla skupljat--pa dok nemam dosta)? kolko soca npr. na teglu od 30cm? jel to za sve biljke dobro ili nekima škodi?
Na vrh
VITA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VITA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 13:06
Čitam ove vaše svjete pa sam u nedoumici. Dali vapno pomiješati sa zemljom ili samo posuti po zemljismile48
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 22:59
Puno ti hvala Sasha,meni su puzevi prosle godine pojeli sve suncokrete
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 16:09
mislim da nema potrebe stavljati pepel, bolje je ovaj savjet od hele, ili neko drugo odgovarajuce gnojivo stavljati za prihranu.
 
Ja pepel stavljam na zemlju koju kompostiram, te ponekad stavim i malo pepela!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.