Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Talog od kave
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Talog od kave

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Talog od kave
    Objavljeno: 29 Svibanj 2007 u 23:32
Prvo hvala Adninistratoru na "temi"Clap
Kako sam ja molila za temu,pa ću na brzaka ubaciti nešto.
Mislim da svi,ili skoro svi,pijemo kavuWink,pa kud sa talogom!?
1. Puževi ne vole talog kave jer je u većoj koncentraciji za njih otrovan.Zato je dobro oko biljaka osjetljivijih,koje puževi"vole" zaliti krug talogom od kave.
2. Pomješan s vrtnom zemljom kao zamjena za treset,talog daje zemlji kiselost koja posebno pogoduje agrumima,azelejama borovnicama i paprati.
3.Talog od kave na kompostu omiljen je kišnim glistama
4.Posut po površini zemlje lončanica,talog blago gnoji zemlju,a istovremeno tjera mušice.
5.Posipan po mravinjacima,talog oslabljuje osjetilo njuha  životinja.
Eto par savjeta,naravno nisu moji ja ih prepisala,no možda netko ne zna a dobro bi mu došloBig%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 08:33
Hvala shasha to se zove spojiti ugodno s korisnim.
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 10:45
nisam probala, ali sam čula da je i germa razmućena u vodi dobro gnjojivo za vrtno cvijeće
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 10:52

Ovo svakako moram provjeriti, pogotovo dio koji se odnosi na puževeExclamation 

Stvarno su neumorni u grickanju baš meni najdražih biljčica - hosta, kadifica, nevena...

Da, mislim da si baš ti Shasha napisala da si puževe posipala solju što je naštetilo biljčicama.

Pa evo još jedan mali savjet - puževi se zaista sole ali ne tako uokolo i po biljčicama već ih je potrebno sakupljati u neku posudu (npr. staklenku ili vrečicu) pa ih tek tako sakupljene posipati solju.
A prije nekoliko dana moja susjeda je na puževima isprobala još jedan recept - posipala je oko biljaka živo vapno (onako u prahu) i kaže da je bilo efikasno. Puževi su nestali (samo da to nisu sad njezini u mom vrtuDead).
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 19:15
evo jos jedan
sa vodom u kojoj sam predhodno oprala rizu obicno zaljevam samo sobno cvijece koje cvjeta
naprimjer ljubicica
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 22:59
Dina,to sam čula da je jako dobro sa tom vodom zalijevati cvijeće.Čak i kad se skuha riža onaj ostatak ohladiti i dodati cvijeću.
Da Artemisia,ja sam solila puževe,no na sreću jako kratko.Brzo sam vidjela da mi šteti biljkama pa sad solim samo betonski dio a ostale sakupljam u kantu sa soliBig%20smile.
E a kud da ja pospem vapno kad mi je jedna biljka na drugojErmm. Ja koliko mogu talogom a ostale berem i "usoljavam"Evil%20Smile
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2007 u 08:41

Shasha, imamo isti problem - gužva u vrtuWink pa nema mjesta ni za vapnoLOL! Evo, koliko sam ja vidjela, susjeda je posipala i po biljkama i po travi i po zemlji, a i nakon 10-ak dana biljke su sasvim OK - vapno im nije naštetiloExclamation

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2007 u 23:56
Hvala Artemisia no mene je malo strah.Probat ću negdje sa strane staviti
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 23:43
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Hvala Artemisia no mene je malo strah.Probat ću negdje sa strane staviti

            Meni je "buduča svekrva" zalila vapno u rupu, a ja sam u nju kasnije posadila kuriku. Ne znam da li je povezano ali ta mi je najbolje napredovala. Inače, ovo s talogom mi je super jer imam puno puževa golača (skupljam ih rukavicom pa posolim u smeču).
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 07:29
Originalno poslano od člana artemisia artemisia napisao:

Ovo svakako moram provjeriti, pogotovo dio koji se odnosi na puževeExclamation 

Stvarno su neumorni u grickanju baš meni najdražih biljčica - hosta, kadifica, nevena...

Da, mislim da si baš ti Shasha napisala da si puževe posipala solju što je naštetilo biljčicama.

Pa evo još jedan mali savjet - puževi se zaista sole ali ne tako uokolo i po biljčicama već ih je potrebno sakupljati u neku posudu (npr. staklenku ili vrečicu) pa ih tek tako sakupljene posipati solju.
A prije nekoliko dana moja susjeda je na puževima isprobala još jedan recept - posipala je oko biljaka živo vapno (onako u prahu) i kaže da je bilo efikasno. Puževi su nestali (samo da to nisu sad njezini u mom vrtuDead).


E, i sta cu sa njima kad ih posolim?? I zasto da ih solim??  Ja sam dijete iz grada, ne kuzim ovo. smile42A pitam jer mi se cini da ovuda ima dosta puzeva.


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 09:21
Zato jer se puževi vole hraniti našim cvijećem,znaju cijelu biljku pojestismile181
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 10:28
Vapno i pepel rahle zemlju, a iz vapna ostanu hranjive tvari u zemlji i nije čudno da bolje uspjeva . ( tako mi je rekla stara susjeda koja svaku drugu godinu stavlja vapno u svoj vrt, a ne moram vam pričati kakav je. Slikati ću ga na proljeće. A vapno i ubija gamad.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 19:23
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:


Da, mislim da si baš ti Shasha napisala da si puževe posipala solju što je naštetilo biljčicama.E, i sta cu sa njima kad ih posolim?? I zasto da ih solim?? 



              Soliš ih zato da uginu, a što češ s njima - po izboru. Ja u smeče.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 22:10
Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:


Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:


Da, mislim da si baš ti Shasha napisala da si puževe posipala solju što je naštetilo biljčicama.E, i sta cu sa njima kad ih posolim?? I zasto da ih solim?? 

              Soliš ih zato da uginu, a što češ s njima - po izboru. Ja u smeče.



Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 22:52
Aurora,napisala sam da sam ih solila i da mi je sol štetila biljkama.Onda sam samo beton okolo solila a po biljkama i travi ne,tu sam uzela kanticu sa malo vode i dosta soli,i kupila puževe i stavljala ih u tu kanticu.poslije sve to bacim.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 00:56
 treba li i u Dalmaciji stavljati vapna u tlo ( s obzirom da je i samo vapnenačko) - nisam sad valjda rekla neku glupost smile42
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 19:57
hehe Frida,ne znam jel treba il ne i jesi li glupost izvalila, ali tlo bi bilo vapnenasto a ne vapnenačko(samo gramatički neispravno).Ostalo bude neki stručnjak odgovoriosmile187
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 21:50
 Da, dok sam pisala u mislima mi je bilo "vapnenačkog porijekla" pa sam valjda napisala samo vapnenačko...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 22:07
ma sve ok,al baš mi je fora to vapneničko,pa sam te morala zezat maloLOLLOL
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 08:22
ako nisam šta preskočila, vidim da je talog dobar protiv puževa
 
A šta je dobro protiv osa i bumbara?
Nikako ih se riješiti
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.