Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Araucaria araucana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Araucaria araucana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 16:31
Prekrasne su. Što se tiče vegetetivnog azmožavanja iz grančice, mislim, da če to biti malo teže. No, ona prva araucarija sa dva stabla, i ja imam pokoju mladu araucariju koja če imati 2 stabla. Ponekad sjemenke kliju sa 2 vrha. A di rsatu ove dvije ljepotice ?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 12:14
Ove dvije ljepotice rastu u Murskom Središću, u svijetomartinskoj ulici !!

Seguoiadendron, gdje si nabavio sjeme araucarie?  I da li si posijao sve sjemenke, ni jedna ti nije ostala ?
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 02:10
Posijao sam sve sjemenke. Ali ima mlade araukarije. Odakle si ? Ponekad sam u Varaždinu.
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 12:03

i meni je to jedan od najljepsih primjeraka crnogorice uz sekvoju ucila sam o njoj u srednjoj školi na satovima dendrologije , al nazalost u skolskome arboretumu nema nijedne posađene vec je bila samo  jedna na ulasku u zbornicu stara jedno 8-9 god.  posađena u teglu ,ako ces imati koju viska za prodati javi se ja bi jednu kupila.

cvijet za cvijet=buket
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 22:28
A odakle si ?
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 12:27
iz Lepoglave
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 21:20
A, blizu si, ja sam iz Slovenije, tačno Majšperk kraj Ptuja. Ako budem šta išao kraj Lepoglave, iamt ču je sa sobom.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 22:48
Kod mene jučer izvirila jedna,danas još dvije araucarie,nadam se da će sve lijepo niknuti.
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 20:52
Originalno poslano od člana sequoiadendron sequoiadendron napisao:

A, blizu si, ja sam iz Slovenije, tačno Majšperk kraj Ptuja. Ako budem šta išao kraj Lepoglave, iamt ču je sa sobom.
ok hvala ,onda se cujemo
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 11:32
Trava, gdje ste nabavili sjemenke i imate li možda još koju. Je li teško nabaviti sjemenke, jer e-bay ne koristim?
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 12:00
i mene zanima gdje se mogu nabaviti sjemenke
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 07:48
Evo varaždinske araucarije opet.
http://www.panoramio.com/photo/70205482
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 22:43
Sjemenke sam dobio od jednog forumaša,sa jednog drugog foruma.Ali ima ih u prodaji ,ima više raznih firmi koje prodaju sjemenje,npr. RarePalmSeed.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 21:59
Od 12 sjemenki imam 10 odnosno 11 malih araukarija,jedna je izbacila duplu klicu.Sequoiadendron,znaš li koliko se dugo malci hrane iz sjemenke,odnosno kada ih treba početi prihranjivati,posijane su u čisti treset.
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 06:41
uH TO JE LIP USPJEH. jEDINO SADA PAZI, DA IH NEČE PREVIŠE NATAPATI KIŠA AKO IH IMAŠ NA OTVORENOME. JER MENI PRIJE 2 GODINE KREPALO KREPALO PREKO 100KOMADA TAKO U PARA DANA. oDMAH NAKON PRESAĐIVANJA, SAM IH DAO VANI, SLIJEDILA JE PREVIŠE KIŠA I ODMAH SU POČELE DA PREOPADAJU SKORO SVE .
KADA SE OSUŠI ONA DVA "SPOJA" IZMEĐU SJEMENKE I BILJČICE, ONDA SIGURNE NEMA VIŠE HRANE U NJOJ. JA SAM SVOJE PRESAĐŽIVAO OVE GODINE. NO, JA SAM IH SIJAO JOŠ U LANSKOME 1.DECEMBRU, PRVI SU PROKLIJALI 08.01.2012 A PRESADIO SAIH U POČEČTKU APRILA SVAKU U SVOJU POSUDICU. DODAO SAM IM KOD PRESADŽIVANBJA ORGANSKOG BRIKETIRANOG GNOJIVA OKU RUBA POSUDICE. I TO JE TO.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 09:02
Imaju mjesto ispod ruba tende,ujutro malo sunca,popodne u hladu,a teško da će im baš puno kiše pasti u našem kraju.Rastu u kontejneru,svaka rupa je 18 cm duboka,tako da vjerujem da će im to biti dosta prostora za razvoj do slijedeće godine.Ili smatraš da im treba veća posuda?
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 11:48
MIslim, da če biti ok . Nije dobro da je natapa kiša samo prvih par mjeseci nakon presadživanja. A di če ona to asrti, negde uz more ?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 13:47
Pa nije baš uz more,oko 2 km od mora.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 14:43
Originalno poslano od člana sequoiadendron sequoiadendron napisao:

Posijao sam sve sjemenke. Ali ima mlade araukarije. Odakle si ? Ponekad sam u Varaždinu.


Ja sam iz okolice Čakovca, pa . . . . javi kada budeš u VŽ ili okolici !!

Čitam da kupujete sjemenke araucarie preko veba, a jel problem skupit biljke sa araucarie ??Confused  Malo čudno pitanje, ali . . . . da li je jedna araucaria samooplodna ili moraju biti muška i ženska biljka ?? Wink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 22:20
Misliš sjemenke od araucarije, da bi ih skupio. Pa, one koliko mi je pozna.to su muške i ženske i sjeme polagano pada na tlo, pa je potrebno više puta iči pogledat jeli je što napadalo, ali nisu sve klijave. Imam prijatelja u Belgiji, koji ih na takava način skuplja, ali ima dosta stabala ali malo sjemenki.
Gle, ako bude mi došao bratič na posjetu, mogu mu dati sa sobom, pa je možeš dobiti u Varaždinu, ako ja ne budemo išao prije u Varaždin.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.