Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Araucaria araucana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Araucaria araucana

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 15:36
Znam da se teoretski može zakorjeniti, al ostaje blago horizontalno rasti! Jednom sam probao zakorjeniti postranu granu al mi nije uspjelo! 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 18:39
 
Htjela sam podijeliti s vama pogled koji imam na Araucariu araucanu. Slika nije baš najbolja, slikana je prije par dana, možda uspijem napraviti i bolju fotku pa ću ju podijeliti s vama. Znam da je kupljena kao mala sadnica negdje prije 20 - 30 godina, sad je veličanstveno drvo.
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 19:51
Prekrasna, ali možeš li sanam podijeliti njezinu lokaciju. Čini mi se da raste negde namoru.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 19:53

U blizini Rijeke

Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 06:06
Hvala
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 16:04
UPRAVO kopkam dole u vrtu i dolazi moj muž i... iznenađenje!!! nosi mi jedan mali primjerak araucarie oko 40 ak cm velik!!! juuppi!!!
Zajedno ju gledamo već 2 godine dok šopingiramo cvijeće i uvijek zaključimo kak cemo ju kupiti jednom.. A sada je imamo i mi. Već smo ju posadili pa kad ju sliknem ponosno cu vam ju pokazati.
belica,zagreb
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 15:24
 
Htjela sam podijeliti s vama pogled koji imam na Araucariu araucanu. Slika nije baš najbolja, slikana je prije par dana, možda uspijem napraviti i bolju fotku pa ću ju podijeliti s vama. Znam da je kupljena kao mala sadnica negdje prije 20 - 30 godina, sad je veličanstveno drvo.
[/QUOTE] Preljepi primjerakClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 05:14
Evo "varaždinke", lijep je preživjela zimu
http://www.panoramio.com/photo/70205482?tag=Araucarija
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 07:25
sequoiadendron, lijepa Araucaria. Vidim da ponovno putuješ i loviš „kapitalce“ ?

Napisao si da Araucarie prenesejo u Andama do – 20 C. Temperatura tokom zime 1985 je   u mome kraju u dosta dugom razdoblju padala do 27 – 28 C ispod nule. Znam da je to točno jer sam tada radio u skladištu jedne tvornice i smrzavao se.

U okolici rastu krasni veliki primjerci araucaria, znaš i sam.    E sad, ili su araucarie na našim slikama mlađe od 1985 g. i u stvari nisu primjerene za naše krajeve ili one izdrže i puno niže temperature nego što si napisao. Što ti misliš što je točno ?
     
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 07:48
Mislim, da su ove naše kontinteane araucarije sve oko 20 godina, tako da možda ih ovaj mraz iz 1985 nije zahvatio. Pa sta je ovisno izlgeda od mikrolokacije (uz kuču, gde je zaštita)
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 08:17
Ima dva mjeseca da sam posijao araucarie,izgleda da su sve pustile korjen,ali još nema kotiledona,hoće li uskoro?
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 12:43
Pa po mome iskustvu im treba oko 5 tjedana, da počnu da ničeju, korijen puste prije.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 13:40
Predivne Araucarie dečki!
Sretno sa uzgojem Kreos i trava.
moon, imaš predivan pogled. Tongue

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 17:06
Hvala,trebaće im sreće kad ugrije na +35 .
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 11:59
evo i moje male bebe , za sad mi se čini sretan

By belicasmelica at 2012-04-16
jedino što znam da sporo rastu i da ću se načekati godinama za lijepi primjerak.
belica,zagreb
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 17:36
Sadi ima sigurno oko 5 godina. Ma ona če biti za 5 godina visoka sigurno 2 metra.
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 09:19
Moja izgleda nije preživjela.....
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 09:50
Zašto sanja, kako to misliš zimu nije preživjela ili što ?
belica,zagreb
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 09:35
Ne znam, prezimila je u teglici, posadila sam je van u vrt i sad su joj listići posmeđili, nije suho ali mislim da bude. Ne znam vidjet čemo još ali mislim da neće potjerati.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 15:44
Araucaria araucana, koja se nalazi u obližnjem gradiću, 3 km od mene, ispala na kraju sasvim posebna !!  Zašto ??  Godinama znam da je tu, ali nisam obračala malo više pažnje, sada kada znam da ću i ja  dobiti jednu malu, dala sam si truda i poslikala ne jednu već dvije , sa razmakom jedna od druge-tek par kuća !! Pogledajte !



Uploaded with ImageShack.us

U žurbi, uvijek sam samo letimice bacila pogled na nju.....



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
...kad ono, približavajući joj se fotiem, skužim - dvije su - jedna kraj druge (odma mi klikeri proradi i mislim si, koji bi lumen posadio dvije-jednu uz drugu, čak ni ja  ??), a kada sam se približila, vidim iz debla koje je visoko 10-tak cm šire se dvije grane!! 

Pošto gazdarice nije bilo doma, slikajući je uz sinovo dopuštenje, upitala sam mladog gospodina da li bi mogla doći jednom dok je mama doma, rekao je, samo dođite, svako malo dođe netko i pita može li je slikati, a poneko odnese i grančicu!!  Meni srce brže zakuca, i jedva dišući zapitam, a jel bi mama i meni dala jednu grančicu? Svakako, vrlo rado !!  Pa se nadam, uskoro, još jednoj slatkoj strepnji, da li će se zakorijeniti ??  Zna li netko, neku caku, koja bi pospješila zakorjenjivanje? Reznica sa petom, hormon, topli uvjeti za zakorjenjivanje, zaštićena staklenom bocom ??  Sve zajedno - možda, uz puno nade !!



Uploaded with ImageShack.us

I na kraju, ispadne, jedna auaucaria, ali posebna !!


A u istoj ulici, par kuća niže, jedna mlada, stara nekih 13-15 godina !!



Uploaded with ImageShack.us


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.