Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rododendron
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rododendron

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 15>
Korisnik
Poruka
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 13:56
Moj je već 3 godine u loncu promjera 40cm,ovo proljeće,kad ocvate,bum pogledala kakav je korijen,promijenila zemlju i,po potrebi,stavila veći lonac.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 15:39
Hvala Rain. Malo ću razmisliti. Lijepo bi mi došao na to mjesto. A u četvrtak imamo kavicu u MBM-u, pa eto unaprijed pokušavam smisliti.Big%20smile
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 16:48
rododendroni, azaleje i slično su himalajskog porijekla... dakle normalno im više odgovaraju niže nego više zimske temperature. ja sam pokušala sa 2 prekrasna ali nije uspjelo... znalci su mi rekli da je praktički na razini mora za njih pretopla zima...    
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 19:12
a može li meni netko objasniti zašto je meni gospođa trgovac rekla za biljku da se zove azaleja i ja tek kad sam došla kući vidim da na njoj piše rododendron.
to su oni mali sad puni cvjeta, ne znam da li ih smijem iznijeti vanka. kod njih su bili unutra sa sobnim biljem na temp od 18 stupnjeva, a kod nas sad najavljuju opet zahlađenje, možda čak i snijeg.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 22:34
Botaničari su do 19 vijeka razlikovali azaleje i rododendrone po veličini i tome da li su zimzelene ili polu-zimzelene biljke. U azaleje su se svrstavale biljke koje su bile od 30 do 60cm visoke i jedan dio lišća im je preko zime opadao. U rododendrone su se svrstavale vrste koje su bile od 50 do 100cm visoke i bile zimzelene. Danas se često azaleje svrstavaju u rododendrone, pa je to bio slučaj i kod tebe.
Zbunjuje me da tvoja biljka (azaleja ili rododendron) već cvjeta, jer im je vrijeme cvjetanja u maju ili junu.
Možeš li nam postaviti sliku?
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
more33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 12:05
  Imam 2 rododendrona koji su lani zasađeni. Jedan je na poziciji sjena-polusjena, a drugi ima sunca negdje do 2 sata popoden. Ovaj na suncu je prekrasan i lijepo napreduje, a ovaj što je u polusjeni-sjeni je ostao malen i list mu je polucrn. Napominjem je zimi stalno u sjeni.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 08:27
evo moje japanske azaleje









jel` da je cakani Big%20smile
(sad mu se obraćam u muškom rodu jer spada u vrstu silvester Wink)


Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 18:28

Big%20smileAngrysmile44smile52smile61smile218smile66smile67smile74

cvijet za cvijet=buket
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 18:30
smile151smile75smile56
Originalno poslano od člana rosa2 rosa2 napisao:

Big%20smileAngrysmile44smile52smile61smile218smile66smile67smile74

cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Kika_Almodovar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kika_Almodovar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 18:15
Jel netko ima Variegated Pontus Rhododendron?
Zanima me jel promjena boja lista, koja se širi od ruba i ljubičasto-smeđe je boje, rezultat gljivičnog oboljenja ili preosjetljivosti na svjetlost kao što sam našla na http://www.paghat.com/rhody-ponticum.html?

Moj sada izgleda ovako:


I prošle je godine imao tu promjenu boje lista ali ne toliko izraženu.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 13:42
mome cvjetovi otpadaju, ali zato pušta listove



malo sam čitala o njemu i preporuka je da se ne orezuje
ja se trudim okretati teglu, ali nikako da postigne ravnomjeran oblik
zna li tko kakve bi (loše) posljedice moglo imati pokoje štreckanje škaricama?
Na vrh
Kika_Almodovar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kika_Almodovar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 20:37
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

mome cvjetovi otpadaju, ali zato pušta listove

to je azelea i one često tako ogoljuju. Mislim da možeš malo orezati.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 21:19
Kako je lijepa azalejasmile107
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 14:31
ima li netko iskustva sa pelcanjem rododendrona...tj kako ga uopće razmnožiti....
Na vrh
ruzica dana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruzica dana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 14:44
ja sam kupila jadan rozi previse orezan i jedan crveni neorezan, crveni odlicno napreduje a rozi se muci. izbacio je tek 2 neka jadna cvijetica. cula sam da se njih ne orezuje. vjerojatno su ga u rasadniku orezali za pelcere pa prodali na akciji. probaj pored njega u teglu zabosti grancicu pa se mozda primi. ja sam tako pa cekam sta ce biti.
Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 21:55
Lijepo molim savjet.

Prijateljici je prezimio rododendron ali je bio u nekom čudnom stanju. Grane (ako se tomu nazvati grane) su dosezale visinu nekih 7-8 cm i ona ga je htjela baciti no ja sam ga udomila, stavila ga u polusjenu u zemlju koju sam pomiješala piljevinom. (Samo napomena da s rododendronima nemam nikakvih iskustava).Porasli su novi izboji pa je sada visine do nekih 15 cm.  Ovdje sam na forumu pročitala da se ne smije orezivati na visinu manju od pola metara. Ima li kakvih izgleda da ga spasim? Treba li ga zimi vaditi iz zemlje i spremati u kuću?
Na vrh
Kika_Almodovar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kika_Almodovar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 22:47
Originalno poslano od člana radosnica radosnica napisao:

Lijepo molim savjet.

Prijateljici je prezimio rododendron ali je bio u nekom čudnom stanju. Grane (ako se tomu nazvati grane) su dosezale visinu nekih 7-8 cm i ona ga je htjela baciti no ja sam ga udomila, stavila ga u polusjenu u zemlju koju sam pomiješala piljevinom. (Samo napomena da s rododendronima nemam nikakvih iskustava).Porasli su novi izboji pa je sada visine do nekih 15 cm.  Ovdje sam na forumu pročitala da se ne smije orezivati na visinu manju od pola metara. Ima li kakvih izgleda da ga spasim? Treba li ga zimi vaditi iz zemlje i spremati u kuću?

Jel ga možeš slikati?
Ako je vanjski, nema potrebe za unašanjem preko zime. Inače, za njih je najbolja specijalna kisela zemlja. Ima je za kupiti po centrima i rasadnicima.




Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 19:26
Sliknula sam rhododendron u stanju kakvom je sad. Da li da ga ostavim pa neka raste i je li moguće otkinuti jednu grančicu i ukorijeniti?





Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 02:50
Originalno poslano od člana Kika_Almodovar Kika_Almodovar napisao:

Jel netko ima Variegated Pontus Rhododendron?
Zanima me jel promjena boja lista, koja se širi od ruba i ljubičasto-smeđe je boje, rezultat gljivičnog oboljenja ili preosjetljivosti na svjetlost kao što sam našla na http://www.paghat.com/rhody-ponticum.html?

Moj sada izgleda ovako:


I prošle je godine imao tu promjenu boje lista ali ne toliko izraženu.
Imam ga ja i imam isti problem sa listovima no raste bez problema, iako,  ove mu se godine  sav cvijet posušio, a pored njega suhog su iznikli mladi listovi koji su prelijepi evo ti link moga sličica br. 13
Mislim da je bolje od kada sam ga tretirala modrom galicom i nisam mu kidala listove već bih samo potrgala taj smeđe crveni dio, a ostatak lista ostavila na stablu.
 
I da, nemojte odustajati od kupnje rhodića, njima treba samo kiselo tlo (stavite ga blizu jabuke voćke ili ako je nemate režite mu jabuke i stavljajte u i na zemlju pored), i dajte mu sjenu ili polusjenu! Nagraditi će vas u proljeće tako da ćete ostajati bez daha pogotovo ako ih posadite u nekoliko boja!
Divni, divni su!!!!! smile84 pozdravček svima
 
Poz svima
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 21:54
Da se pohvalim da i moj vrt sada krasi jedan rododendron, svijetlo ljubičasti. Kupili smo zemlju za njega, cvjetovi su opali ali dobrano tjera lišće :) Ne znam treba li se sad prihranjivati i koliko često?
Puno truda smo uložili u njega i nadam se da će još dugo, dugo biti kod nas!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.