Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pozdrav iz Svicarske
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pozdrav iz Svicarske

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pozdrav iz Svicarske
    Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 23:04
Dio Svicarske u kojem zivimo nalazi se na samom njenom istoku, na granici sa Liechtensteinom i Austrijom.
Stanujemo u jednom od malih mjesta, kakvih je Svicarska prepuna. Mjesto se zove Trübbach, sto bi u prevodu znacilo "mutni potok". I zaista kroz selo tece jedan mutni potok i mjesto je po njemu dobilo ime iako je po mom misljenju zasluzilo neko puno ljepse ime jer brda koja ga okruzuju puna su bistre planinske vode.
Samo mjesto ima oko 2500 stanovnika, cijela opcina, kako bi mi to nazvali, ima oko 5000.
Trübbach je poznat kao vjetrovito mjesto, rijetki su dani kad uopce nema vjetra, a cesti oni kad navali "fen" - topli vjetar slican nasem jugu. Taj kad pocne, ne prestaje danima i tada se na prozorima i automobilima nadje sitna zuta prasina tj. pjesak kojeg nam fen donese iz Sahare.
Mjesto je jos poznato i po Martini Hingis....ovdje je zapocela svoju tenisku karijeru.

Da vas ne davim dalje sa pricom, evo i malo slika. Ovo je pogled iz naseg stana ili sa terase na Trübbach.



....ista slika ali u zimskom ruhu....


Vrhovi koji se vide na slikama zovu se Gonzen (onaj lijevi - 1833 m) i Alvier (onaj desni - 2343 m).
Gonzen - malo blize...


Alvier...


A nije tu bas uvijek snijeg...zna biti i zeleno....


Pogled iz spavace sobe na brdo Pizol - poznato skijaliste.


Ovako je izgledalo jednog zimskog jutra....smrzla sam se dok sam ovo slikala...LOL




Pogled na Liechtenstein...mjesto Triesenberg....ispod njega uz samu rijeku Rajnu nalazi se mjesto Triesen i tvornica Swarovski...



Ovo nam je iza ledja...planine Liechtensteina...Ova planina se zove Sokolov vrh. I stvarno ih ovdje ima puno.



U samom podnozju nalazi se mjesto Balzers, to nam je susjedno mjesto, od njega nas dijeli rijeka Rajna. Dvorac na slici je kuca Gutenberg.




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 23:13
Prvi pohod na Gonzen....
Autom smo isli do restorana .... na slici oznacen slovom R LOLLOL


Pogled odozgor na Rheintal - dolinu Rajne...sa lijeve strane rijeke je Svicarska, sa desne Liechtenstein.



Pogled na vec spomenuti Balzers...


Tu kod ovog spicastog brda zavrsava Liechtenstein...dalje je opet Svicarska sa obje strane Rajne.


Alvier iz druge perspektive...


Ovo je znacilo: kad - tad .... Smile



Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 23:20
Od restorana dalje smo isli pjeske....dio uspona....





Tu smo na povratku kupili alpskog sira...



Malo ambijenta...Alvier je inace moj omiljeni motiv....






Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 23:28
Pogled s visine na Rajnu, Vaduz (gl.grad Liechtensteina) i dalje prema Bodenskom jezeru.


Mi stanujemo tu gdje je strelica.


Evo nas na vrhu...1833m




I da ne bi mislili da sam zaboravila Alvier....jednostavno mi je predivan...


Pogled s druge strane brda na gradic Sargans.


Auto-cesta za Zürich...


Mels - trzni centar


I di bi se ja drugo slikala nego tu...


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 23:33
I evo za sada jos samo pogled na Gonzen iz gradica Sargansa....tu gdje je strelica, tu smo bili.


Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 00:47
Super;sve pohvale
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 07:39
ne mogu se oteti dojmu planina ,brega i jednostavno prekrasnosmile71
sutra je novi dan
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 09:03
JOOOOJELEEIHHIII!
Jel me čuješ- urlam sa našeg brega!

Prekrasno!smile107
Ima li runolista?
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 09:04

Ti stvarno uživaš u Šveicu ( Švicarska)!!!

Okolina ti je stvarno fenomenalna...ali moram spomenuti Boden see!!!

Tamo sam dvije godine ljetovala i moram reći da mi je bilo super...

Okolina to jest brda, kuće, vrtovi - prelijepo ali samo jezero dosta mutno...

Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 09:08
Edelweiss, Edelweiss
Every morning you greet me
Small and white, clean and bright
You look happy to meet me

Blossom of snow may you bloom and grow
Bloom and grow forever

Edelweiss, Edelweiss
Bless my homeland forever

http://www.youtube.com/watch?v=6t2Og_gZpLw&feature=related

Nisam mogla odoljeti!
Big%20smile
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 09:12
Predivna brda i planine. Predivna priroda. Sve predivno. LOL
Ja sam dijete sreće
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 09:24
Šeflera jesi primjetila kako smo blizu s brojkama postova!!!
smile121Idemo mi to malo proslaviti!!!
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 09:41
Moram reci da je ovo mjesto gdje sad stanujemo, barem nama, najljepse od svih gdje smo do sada bili. Ima ljudi koji kazu da bi se medju ovim brdima osjecali kao u kavezu. A mi smo zaljubljeni u sve ovo ... evo vec drugu godinu za redom provescemo i godisnji ovdje. Ima se toliko toga lijepoga za vidjeti.

Proljece, Bodensee je prelijepo jezero...ali bas bistru vodu tamo tesko mozes ocekivati. Ako hoces bistru vodu, moras se popeti na malo vecu nadmorsku visinu...tamo jezera imaju bistru vodu ... ali i hladnu...brr...tu kupanje mozes zaboravit.

Seflera....seflerrraaaaa......cujem te, cujemmmm....

Koliko god smo isli u setnje po ovim brdima okolo, runolist nisam nigdje vidjela. Ali kad smo isli na Alvier, vidjela sam ovo:



To je lista zasticenih biljaka u svicarskim Alpama (bez kantona Tessin i Wallis) - ne znam zasto nisu i tamo zasticene.
Uglavnom, skroz dolje pise:

Pristojnost i zakon zabranjuju  branje i cupanje biljaka.
Drugim rijecima: ako uberete i jednu biljcicu i netko vas vidi i prijavi, to ce se znatno odraziti na stanje u vasem novcaniku. A ako mislite da vas tu nitko ne vidi, varate se jako...u ovim danima kad su lijepa vremena, sve vrvi od setaca i planinara.
A mislim da nema ni potrebe nositi te biljke iz njihovih prirodnih stanista jer sjemena ili rasadi ovih biljcica mogu se kupiti u gotovo svakom vrtnom centru.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 10:04
Aurora, sve je to divno i krasno...ja sam eto imala sreću malo obići Europu a Njemačku pogotovo, ali meni osobno nigdje nije lijepo kao na našem Jadranu!!!
U Španjolskoj sam bila na jednoj predivnoj kilometarskoj pješčanoj plaži i bilo mi je lijepo, ali je stalno puhao neki vjetrić i nosio pijesak, koji nisam toliko primjećivala dok se nisam vratila sa godišnjeg.Knjiga koju sam nosila na plažu bila je duplo deblja i puna tog pijeska...imam ga još uvijek u knjizi za uspomenu...
A Holandija je opet priča za sebe..njihovo Eisel Meer možeš skoro pjepješačiti kako je plitko, što mi se također ne sviđa, ali eto - bila - vidjela i sada mogu više cijeniti naše prirodne ljepote!!!
 
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 10:31
-
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 12:19
Prekrasno! Daaavnooo bila sam u Luganu, to je sve sto poznajem od Svicarske.
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 21:39
Proljece, i ja najvise volim Dalmaciju, moj Sibenik i moj Pasman. Ali eto, zivot me odveo u drugom pravcu, i to ne samo na proputovanje. Smile
Mogu slobodno reci da se i ovdje gdje jesam osjecam da sam kod kuce. Ne kazem da je sve idealno i savrseno - nije ni Svicarska ono sto je nekad bila i ni tu se ne zivi bas lako, ali sto se prirodnih ljepota tice tesko je reci koja je zemlja ljepsa...svaka zemlja ima nesto svoje, tipicno i specificno. Mi oboje jednostavno volimo ovo gdje jesmo...iako srce uvijek vuce prema jugu...

A ono o pijesku te potpuno razumijem....da mi netko ponudi da izaberem putovanje gdje god hocu, nikad ne bi izabrala palme i pjescane plaze...zelja mi je sjever: Finska, Norveska, Laponija ... jednom u zivotu vidjeti Auroru!
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 22:25
Prekrasan krajolik i odlične fotke!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 12:55
Aurora slažem se sa svime što si napisala, i ja sam tip svugdje pođi ali svome domu dođi...
Sada na žalost ne putujem toliko jer moj sin je ipak još mali, ali neće ni to uvijek trajati...još malo...
A što se tiče Švicarske, osobno nisam nikada bila ali po slikama ti  dajem totalno pravo, što se tiče ljepota, a vidiš da se i Tiljo oduševio...
 
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 19:33
Smile Idemo jos malo u planine, ovaj put na onu drugu stranu (ono "kad-tad" nisam dugo cekala).
Evo malo panorame i ambijenta....










Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.