Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljka račić - Beloperone guttata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljka račić - Beloperone guttata

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 22:13
imam taj cvjet jednostavan je za održavanje , nevoli baš sobnu temp . neki ga zovu škorpionov rep.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 20:21
e pa onda sam tu pogriješila jer mi je mali i drzim ga na sobnoj temperaturi..sutra ide na presađivanje i u malo hladniju prostoriju 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 20:30
i ja sam je dobila jesenas, čak je formirala neke pupoljčiće, ali mislim da joj fali svjetla i da ih neće (brzo) otvoriti

možda bi bilo dobro ovu biljku preseliti u balkonsko cvijeće, ako nije za sobnu temperaturu
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 20:38
pa iskreno to me je i zbunjivalo najviše,mislila sam ipak je sobna biljka ,bila je u hladnom al sam za ovih hladnoća unijela je u kuću
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 11:45
držim ga na svijetlom i hladnom stubištu, voli malo više vode i primijetila sam da već ima mlade zelenkaste pupoljke
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 12:06
ovo je o biljci sto ja imam podatke:
-ako postane preduga podrezite je u proljece ili pocetkom ljeta da biljka zadrzi grmast oblik
-koristiit kompost na bazi ilovace i premjestiti biljku u posudu za jednu velicinu vecu kad postane prevelika
-biljka trazi veliku vlaznost i stavlja se na podlogu od vlaznog sljunka
-nikad se ne prska
-trazi jako filtriranu svjetlost, ali ne direktno izlaganje suncu
-ljeti joj odgovara sobna temperatura
-pogodna je za spavacu sobu jer ne treba visoku temp i uspjeva na sjevernom prozoru ljeti.
-uzgaja se reznicama

ako je budete podrezivli jel moze jedna reznica plizzz
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:31
nisam znala da beloperone ima tako velik korjen ,danas sam je presadila ,jedav sam izvadila iz teglice,sva je bila popunita žilama 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:44

koliko sam već na forumu, a sad tek prvi puta pregledavam ovu temu. Krasno izgleda ova biljka, i što je najvažnije, Jagoda ju drži vani, znači da bih mogla i ja - naravno ako ju ne pronađem u vrtnom centru, morat ću do JagodeWink

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 00:26
Moon naravno da po reznicu možeš kod mene i to prije nego u rasadnik...Moja je uvijek vani i to joj paše...Ove sam je godine sklonila na dva dana kad je bilo najhladnije i kad je puhala orkanska bura. Sad je naravno vani i ima čak i dva cvijeta-račića...
 
sutra je novi dan
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 00:31
Jagoda tnx smile95
Mene podsjeća na rep od škampa, a škampe baš volim :))
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 02:23
Tako i ja volim škampe i biljku račić - škampić....Moraš me podsjetiti Moon da ti na kavu donesem reznicu...TongueTongue
sutra je novi dan
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 08:04
moja biljka stoji u garaži i još ima ove crvene cvijetove od prošle godine.Ne znam trebam li ih odrezat da potjera nove?
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 08:43
Ja svoje ne režem  sami otpadnu ,preko ljeta je vani i voli sunce  zato što potiće cvatnju cvijeta i  njegovu intenzivnu boju . Kad tuširam sve cvijeće i njega obavezno .Da bi biljka bila grmasta otkine joj se par vrhova, time joj se potiče da bude gušća. Te vrhiće koje otkineš kupi ili ako imaš prah za zakorjenjivanje , zaroni u prah i posadi,  cvijet ti nevoli plivati u vodi gledaj da svaki put ocjediš mu vodu, preko zime je držim na stubištu gdje je temp puno bolja od sobne, zalijem ju kad se sjetim. I sad je cvijet na njemu.
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 13:15
hvala na savjetu.ovih dana ću je presaditi da mi spremna dočeka toplije dane.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 18:12
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Tako i ja volim škampe i biljku račić - škampić....Moraš me podsjetiti Moon da ti na kavu donesem reznicu...TongueTongue
 
LOLJagoda - podsjeti me da te podsjetim LOL    hvala tiTongueBig%20smile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 16:08
Moj račić je momentalno na mojem zagrebačkom  hladnom stubištu i primjećujem da voli da ga koji puta malo više zalijem i mislim da ću ga proljeće malo podrezati:
 
 
a ovako mu  sada izgleda cvjetić:
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 16:59
sara smile71zar je cijelu zimu imo tako fine zelene listiće ..ja sam svog zeznila u toplom,al nije jos izgubljena bitka,bori se za zivot 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 17:09
RSara - krasan ti je račić, ja bih ga isto recnula da sam na tvom mjestu, imat će ljepši oblik Wink
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 17:36
Sara, prekrasan ti je, već ti cvijeta. recni ga da se zgusne, možeš i odmah.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 21:03
Žao mi ga je recnut kada je prepun pupoljakaCry.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,484 sekundi.