Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kore od banane
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kore od banane

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 22:24
Triša, kod zalijevanja kora od banane može biti samo 24 sata u njoj...
A ja se potrudim da ne uspije se zasmrditi, zalijevem tamo gdje planiram i gdje ne...
A i zakopavanje u zemlju sam koristila, posebno oko korijena ruža! Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pauchak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pauchak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 17:12
Po vasim savjetima i ja sam pocela da koristim koru od banane kao gnojivo mojim biljkama i za sada ne mogu da govorim o nekom iskustvu jer je to kratak period, ali me muz zeza da banane vise ne kupujem zbog nas nego zbog biljaka!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 19:09
Andrea, ja sam za sada zakopala , tamo gdje su mi gomolji dalije, ali imam desetak ruža, e sad si mi dala posla.
Pauchak, počele smo u isto vrijeme, pa ćemo razmijeniti iskustva.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 20:49
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Andrea, ja sam za sada zakopala , tamo gdje su mi gomolji dalije, ali imam desetak ruža, e sad si mi dala posla.
Pauchak, počele smo u isto vrijeme, pa ćemo razmijeniti iskustva.

Clap Ekipo, vjerujte mi da će vaš trud ruže nagraditi!!!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 14:29
i ja koristim nasjeckanu koru od banane,kao prirodno gnojivo za moje, kako sobne tako i vanjske biljke...i zadovoljna sam...takodej listove svojih ljubimica poliram korom od banane,čak sam polirala i samom bananon...stavila sma bananu,u gazu,koja je jako tanka,i polako premazala listove fikusa,yuke....super se sjaji,ali kasnije imam posla jer se prašina brzo nakupi,na listove pa ne izgleda baš lijepo...i ljuske od jaja koristim,to sam naučila od svoje bake..ona bi ih potopila u vodi 24 sata i tom vodom zalijevala biljke...drugo gnojivo nije ni koristila sem ovih prirodnih a biljke su joj uvijek bile kao sa izložbe..napredne,sjajne i bujne
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 01:18
Dosao je rujan, mene zanima svi vi koji ste experimentirali sa korom babana i ljuskama jaja ovo ljeto kakvi su rezultati? Jel' 'ko primjetio neku znacajniju razliku?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 21:25
Ovo sve je b aš dobro i upotrebljivo, pa ponešto ću i ja probati.
No moram priznati da sam oko svih ruža ukopala kore od banana u dovoljnim količinama - doduše samo jednom, pa ne mogu reći da sam nešto posebno primjetila. Ruže su bile kao i uvijek, a uobičajeno sam ih moralatretirati protiv onih zelenih ušiju.
Drugo nisma ništa, ali sada mi listovi imaju neku hrđu, suše se i opadaju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 14:58
Ja godinama koristim vodu u kojoj se namaču kore od banane za zaljevanje pelargonija, surfinija, hortenzija... samo radi bujnijeg cvjetanja.
 
Rezultati su očiti, ali je redovito pretjeram i kao rezultat su mi žuti listovi.
 
Nakon toga moram dohranjivati sa željezom.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 15:25
D to je ustvari problem količine kalija koji biljka eventualno dobiva od kore od banane, pa onda nastaje problem željeza.
Probala sam svašta, pa sam odlučila da neću eksperimentirati nego tu i tamo prihraniti s gotovim preparatima za dohranu i gotovo.
Mene puno više brinu razne boleštine, ali to ovdje nije tema.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 08:09
Poučena vašim iskustvom i ja sam oko svojih ruža ukopala kore od banane.. nadam se dobrom rezultatu ipak banane im ne može škoditi!
A ovo s ljuskama od jaja ću probati sljedeče godine!
Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 13:38
Čitam i upijam Wink 
Ovo za koru od banane sam već čula prije, ali za prihranu ljuskama jajeta i kvascem nisam
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 15:15
Ja sam kore banane stavljala oko banane, nisam ih ukopavala, nego samo isjeckala i kao malč stavila oko korijena. To sam pročitala u jednom časopisu, veli čivjek, imam dvije, oko jedne sam stavljao kore banane, oko druge ne, ova oko koje sam stavljao je bila puno ljepša i veća.
I ja sam pokušala i moja banana je bila velika, e sad da li je to razlog ili što je nakon više godina mučenja u tegli posađena u zemlju, neznam.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 12:42
Našla sam koristan film o korama od banana
 


 
 
 
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2014 u 23:36
Ja sam ove godine pri sadnji oleandera usitnila kore od banane, pimiješala sa zemljom i tom mješavinom napunila manje od polovice tegle. Ostatak tegle sam napunila kupovnom zemljom i u to posadila oleander. U cvatnji je bio neumoran, listovi lijepo zeleni. E, sad... opet ne mogu tvrditi, ali činjenica da se kora banane u zemlji brzo razgrađuje, moguće je da je ipak djelovalo.
Sutra je novi dan.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2014 u 08:42
Ja sam kore od banana stavila u korjen pasiflore i tada je počela sa cvjetanjem a do tada je samo bujala u grane i lišće.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2014 u 18:38
Ja radim ovako kao što je ovdje prikazano:
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2014 u 18:45
Ovo o kori od banane ja nisam znala ! Vrijedno isprobati !       Bananen bilder
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2014 u 19:35
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Ja radim ovako kao što je ovdje prikazano:
Drago mi je da sam ovo vidjela. Možeš li nam napisati u kojem omjeru razrjeđuješ s vodom i koliko često zalijevaš cvijeće s ovim pripravkom.

Sutra je novi dan.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2014 u 19:58
Koliko dnevno pojedemo banana toliko kora stavim u Vitamix( blender) , nalijem do maksimuma vode, izblendam i zalijem neku biljku ( taj dan) po mom izboru. Ujedno zalijem ju dodatno s još vode jer uvijek na vrhu zemlje ostane traga od taloga koje kore ostavljaju, čisto da se bolje upije u zemlju. Znači, nemam određeno koliko često zalijem pojedinu biljku. Rekla bih da napravim krug zalijevanja, pa ne znam točno kad mi ponovo dođe na red biljka koju sam prvu zalijevala

I da, da dodam, nisam zalijevala biljke u cvijetnjacima, nego one u vrtu. 
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2014 u 23:17
Hvala moon, ovo ću sljedeće godine svakako probati.
Sutra je novi dan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.