Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kore od banane
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kore od banane

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kore od banane
    Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 18:02
Dobila sam savjet da kore od banane stavim u vodu i s tom tekućinom gnojim lončanice. Dali je netko možda probao, koje vitamine cvijet može dobiti na ovaj način?
Moja mama je to prije čula već dugo, dugo, i kore od banane je stavljala oko korijena grmolike ruže, samo jedne. Ta ruža joj je najljepša.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 20:16

to je zbog kalija koji se nalazi u banani. i ja sam čula da je to dobro za cvijeće, ali da budem iskrena, nisam još probala, ali budem.

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 20:18
Evo ja dodala petunijama kojima nikako da nabavim prikladno gnojivo!
Pa vidjet ću!!! Ćak sam načula da neki dodaju i germu, ali s njom nisam ništa probala!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 22:53

Kora od banane oživljava boju cvijeća.

Boju cvijeću daje kalij,mineral koji je posebno važan za fuksije, petunije i geranije,a izvrstan izvor kalija je kora banane.
Prije upotrebe koru treba posušiti,može se brzo i 15-20min u pećnici,a suhu usitniti i posuti po zemlji lončanice ili u cvjetnjaku i odmah zaliti.
Andrea,ja sam prošlih godina stavljala kvasac u vodu umijesto prihrane(sad sam se opskrbila prihranom kad sam zemlju kupovala pa još imam)i cvijeće je bilo sasvim ok,nije bilo neke razlike .ProbajWink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2007 u 10:43
Koru banane,ne treba je sušiti,staviti u kantu vode i kad voda potamni zaljevati biljke.Dobro je i ljuske jajeta staviti sa korom.Thumbs%20Up
Na vrh
tratinčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tratinčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2007 u 22:20
Ja sam ove godine počela zalijevati cvijeće s vodom u kojoj su odstajale ljuske od jaja i s vodom s korama banana i moram reći da mi vodenike nikad nisu bile bujnije, pelargonije isto bolje cvatu, maćuhice od jesenas sam iz tegli presadila u vrt jer se nikako neće smiriti, cvatu li cvatu... Ali bez obzira na takvo gnojenje dajem im i umjetno gnojivo.

Ažurirao tratinčica - 06 Lipanj 2007 u 22:21
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2007 u 00:17
Ostavila sam kore preveć dana u vodi, voda je dobila slatkasti okus, i naravno pojavile se neke mušice koje sada tjeram od svojih ljubimica... Cry
Zato ipak sam mišljenja da ne više od 3 dana držati koru u vodi...

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2007 u 11:20
Pa koliko si ti to držala? Općenito se to drži dan ili dva sve preko 3 dana je već  jače gnojivo koje treba razrijediti vodom.Naravno da zavisi i o količini  ,kod tebe kore banane,i vode.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2007 u 21:34
Ma, naravno, razrijedila sam ja sa vodom, uvidjevši da sam ih predugo držala (jednom davno se netko opekao sa nerazrjeđenom koprivom, pa zato ja pazim), ali tako se teško izgubi onaj slatkasti miris! Embarrassed
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2007 u 20:00
jeli se to smije mjesati sa drugim đubrivom
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2007 u 21:03
Kako to misliš Dina?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2007 u 21:43
Dina, nikad nisam probala mješati sa gnojivom, ali 1 tjedno dodajem željezo, 1 ovu mješavinu, a 1 gnojivo za cvijeće... Malo rasporediti da nije baš sve dan za danom, doduše ove godine tek sad počinjem, ali kiša učini svoje...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2007 u 21:45
Ma rano je još Andrea,bude se cvijeće oporavilo.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2007 u 10:37
Ja škrtica nisam vam to prije rekla.Ok,nije da to znam godinama al znam možda 2mj. Prije desetak dana sam stavila sliku difenbahije i raspravljale smo kako su joj sjajni listovi.Onda sam mislila to ovdje ubaciti al sam zaboravila.Evo sad ispravljam.
Ovako:gledala sam kod prijateljice njenju(difenbahiju) i predivna je,listovi su ko umjetni,sjajni,i pitala je čime ih polira a ona veli:KOROM BANANE
Kako ima klince koji tamane banane,uvijek ima kore doma a i ne mora misliti koliko je vremena prošlo od zadnjeg poliranja(ko sa onim sprejevima za lišće).Ona ih "polira" korom kad stigne(kad ima veliko čišćenje)
Evo zato su mi listovi sjajni,uzmem koru,naravno svježu, ne suhu i polako premažem listove.Ko kad ih krpom brišem.I ne pojavljuju se kasnije mušiceWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2007 u 20:02
ja sam danas nasjeckala koru od banane i stavila oko difenbahije
mozda sam pogrjesila trebala sam je pokiseliti u vodu
ili moze ovako
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2007 u 07:54
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Dobila sam savjet da kore od banane stavim u vodu i s tom tekućinom gnojim lončanice. Dali je netko možda probao, koje vitamine cvijet može dobiti na ovaj način?
Moja mama je to prije čula već dugo, dugo, i kore od banane je stavljala oko korijena grmolike ruže, samo jedne. Ta ruža joj je najljepša.
da, zbog kalija, samo ja nisam koru stavljao u vodu nego ju izrezao na komadiće u  zakopao oko biljke u trglu, doduše nešto revolucionarno nisam primjetio, ali niti je škodilo.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 08:43
Ivane,mislim da je sa korom banane isto ko i sa večinom ,nazovimo ih, domaćih gnojiva.Sve to daje rezultate no puno sporije.
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 16:25
savjet u vezi prihrane banana korom.nemojte bacati koru banane jer je ona odlično gnojivo boghato mineralima, naročito za ruže. prije nego sadite bilo koje cviječe odstranite trule dijelove biljke  ili lukovica  , posadite je u lonce  ili tegle  . koru od banane izrežite na komadiće i umetnite u zemlju  . prekrijte je sa malo zemlje i lagano zalijte . kora će se rastopiti u zemlji i dati vašoj biljci dovoljno hranjiva  bez dodataka .  također za one koji neznaju isto možete napraviti i sa ljuskom od jajeta , to će vašoj biljci biti odličan vitamon . koji se  ne plaća a dostatan je svakodnevno . ljusku od jajeta ostavite par dana u vodi  i sa tom vodomzalijevajte biljke  jednom tjedno . bit će vam vrlo zahvalne  ništa ne košta . Thumbs%20Up 
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 20:46
Da li ljuske moraju biti svježe ili može i od kuhanih jajca?smile222
...štihača je zakon...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 22:09
Branka ovo s korom od banane zakopanom u zemlju je super ideja, jer kad se to moči u vodi užasno smrdi nakon nekoliko dana, pa mi se tvoja ideja puno više sviđa.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.