Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mesozderke (muholovka i S. purpurea)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mesozderke (muholovka i S. purpurea)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
Korisnik
Poruka
Cipal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cipal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2010 u 15:35
Bok svima.
Namnožile mi se muholovke, žao mi ih gledati kako se jadne guraju u tegli pa bih ih rasadio.
Ima netko za prodati 3 litre bijelog treseta, a da je iz Zagreba ili Siska, da ne kupujem vreću od 70 litara bezveze jer mi ne treba toliko.
Kontaktirati me možete ili tu na PM ili mailom.
LP

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sakal22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Lipanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sakal22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2010 u 22:41
pozdrav svima interesuje me dali u ovo mogu da sadim Drosera capensis

http://www.hidroponika.com/?id=d9c9ba864cfd92b01715656d2d53473b

http://www.hidroponika.com/?id=f962e28dd9220f50218a50c877968a03

http://www.hidroponika.com/?id=976049f175d95d2d3162c0cf6a5d315f

molim vas javite sta mislite hvala :)
Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 23:05
malo sam tražio po internetu i našo ovu stranicu:
Pa da to znanje podjelim sa drugimasmile57
Na vrh
kiki1000 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kiki1000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2010 u 14:27
imam jedno pitanje nov sam u ovome pa me zanimalo imam venerinu muholovku i na internetu sam čitao da biljku moram zaljevati destiliranom vodom no ja sam je zalio običnom vodom hoče li uvenuti?Confused
Na vrh
arbor View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arbor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2010 u 20:49
Ako si je zalio nekoliko puta, neće. Ali ako je budeš zalijevao duže vrijeme osušiti će se.
Na vrh
giga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Eritrea
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje giga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 11:43
Ja sam svoju muholovku kupila jučer da li je smijem staviti na prozorsku dasku?
Na vrh
arbor View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arbor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 15:35
Da, ali prostorija ne smije biti grijana. Venerina muholovka mora prezimiti na temperaturi na višoj od 15°C, ali ne manjoj od 5°C(nasmije smrznuti).
Na vrh
giga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Eritrea
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje giga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 19:17
hvala
Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2010 u 17:05
Ja sam ih jednom posadio u običnu zemlju za cvječe u dvorištu i prezivjele su godinu i uvenule jer su bile vani a sad imam dvje u kući sad ih ostavljam u hodniku da prezime
Na vrh
Poison_Ivy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison_Ivy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2010 u 21:16
Hej, da li netko zna koliko je pametno presađivati muholovku sad u jesen? Čitala sam da čim ju kupimo da je treba presaditi u mješavinu treseta i perlita pa zato pitam...
Na vrh
Poison_Ivy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison_Ivy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 20:19
Da li je normalno da se listovi sarracenije u ovom periodu počnu sušiti? Kupila sam ju sa malo posušenim vrhovima...
Na vrh
Pavle View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pavle Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 23:57
Da li ima netko ko bi mi prodao semenje venerine mesozderke?
Na vrh
Pavle View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pavle Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 00:06
1:biljke treba stavljati na svetla mesta
2:svaki dan ih orosavati
3:naj bolje ih je drzati na vlaznim mestima
///////////////////////////////////////////




Dodavajte i vi savjete!!
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 21:00
Originalno poslano od člana Poison_Ivy Poison_Ivy napisao:

Da li je normalno da se listovi sarracenije u ovom periodu počnu sušiti? Kupila sam ju sa malo posušenim vrhovima...


Normalno je. Mesožderke umjerenog pojasa (saracenija, muholovka) idu u zimsko mirovanje krajem rujna pa sve do ožujka/travnja, ovisno o tome da li živiš na kontinentu ili uz obalu.
Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 09:59
Mda, to je i mene bilo mučilo je li kod saracenije prirodno ili ne. Naime, ja sam se za sve 3 mesožderke koje imam (muholovka, rosika i saracenija) primjenjivao isto zimsko pravilo: zalijevati tek kad se površinski sloj zemlje počne sušiti. Međutim, dok su muholovka i rosika samo smanjile svoju bujnost (broj lovki), kod saracenije su se lovke počele izrazito sušiti. Niti pojačano zalijevanje nije pomoglo.
Na proljeće sam bio iznio biljke ponovo na terasu, jednostavno odstranio osušene lovke, te počeo ljetni režim zalijevanja (tj. da je zemlja stalno vlažna) , i biljka je počela tjerati nove!
Ove zime se priča ponavlja, tako da mislim da bi to trebalo biti ok (a i Aleksandar potvrđuje Smile)...
Na vrh
Poison_Ivy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison_Ivy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 20:17
Mislim da je moja zbilja uginula:(((... Sve su joj se lovke osušile do kraja, a ne znam zasto... Imam uz nju  3 mesožderke i sve su u redu osim nje...
Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2011 u 08:31
Originalno poslano od člana Poison_Ivy Poison_Ivy napisao:

Mislim da je moja zbilja uginula:(((... Sve su joj se lovke osušile do kraja, a ne znam zasto... Imam uz nju  3 mesožderke i sve su u redu osim nje...


Hmm... Možeš li staviti neku fotku ovdje, da vidimo kako to izgleda (i usporedim sa svojom). Ja ću u međuvremenu staviti fotku moje.
Možda jošnije sve gotovo... Wink
Na vrh
Poison_Ivy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison_Ivy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 17:48
Nažalost nemam kako staviti sliku... nemam kabel za mobitel... Pa bih molila da ako mozes, onda ti postavis sliku da vidim... Makar kažem, mislim da su jako male sanse da je ziva, isla sam joj i korijenje pogledat i stvarno ne izgleda dobro...
Na vrh
Pavle View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pavle Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 20:56
drosera i sarracenia su odlično, muholovka je izbacila predivan cvijet( čitao sam da bi ga trebalo odrezati?)

Mislim da nije potrebno rezati cvjet,jer ko joj u prirodi reze?Mada potrazi jos neciji savjet,jer ja uvek idem na sto prirodniju varijantu.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 17:33
moje su cvjetale prosle godine bas puno i nisam rezala cvijet a trebala sam jer to iscrpi biljku jako jako puno  bila je bas neka mala ove godine 
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,533 sekundi.