Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mesozderke (muholovka i S. purpurea)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mesozderke (muholovka i S. purpurea)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
Korisnik
Poruka
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 17:34
tako da odrezi cvijet nije bas nesto (ako mislis na venerinu muholovku)
sarracenije ne rezem cvijet jer mi je bas lijep poseban
Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 10:14
Pozdrav Poison_Ivy! Evo, ovako je to izgledalo u ožujku 2010 (dakle, kada sam ju prvi put bio iznio nakon zime ponovo van):




Kao što vidiš, mnoge su se lovke bile posušile pri vrhovima. Funkcionalno, i dalje se fotosinteza može odvijati preko njih, no ne i "lov" kukaca... Ja sam ih bio (ove najviše "pogođene") jednostavno odstranio, i biljka je počela tjerati nove. Dva mjeseca kasnije, to je izgledalo ovako:



Sad, u vezi odstranjivanja lovki/cvijeta: u načelu se slažem s Pavlom - u prirodi nitko ne reže iste, no s druge strane u prirodi biljke imaju više kvadratnih metara zemlje oko (i nekoliko ispod) za crpsti vodu, dok su joj u kalju prostor (a time i mogućnosti) ograničene, pa mislim da je ljudska intervencija ipak potrebna; ako ih netko želi zasaditi u vrtu (pored nekog vrtnog jezerca ili na kakvom drugom vlažnom području) - onda druga stvar. Osobno sam ZA rezanje cvijeta, ako je biljka (očigledno) preslaba (obično prva godina, nakon kupovine), no opet ostavljam svakome izbor neka sam proba...  (i naravno, izvjesti nas o rezultatima!)
Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 10:47
Što se cvijeta konkretno venerine muholovke tiče, ovako je to u proljeće 2010. (muholovkina 2. godina) izgledalo kod mene:





Zanimljivo je koliko je energije utrošeno na dugačku stapku (da potencijalne oprašivače ne bi sama pojela... :-))))

U svakom slučaju, prilično impresivan (i jako lijep) cvijet... Big%20smile

Rosika i saracenija mi nisu (još) cvjetale, tako da me baš zanima... Smile

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 13:19
da takav je cvijet i moja imala i to jos dvije stabljike iz jedne i mislim da ju je to bas izmorilo tako da ove godine necu pustiti da ima cvijet

saraceniej mi imaju predivan cvijet ja imam sa zutim i nekim crvenkastim trebala bi samo zemlju nabaviti  :( neznam di
takod a ako je netko voljan prodati  nek se javi
Per aspera ad astra.



Na vrh
Poison_Ivy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison_Ivy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 11:17
Pozdrav aleks!
Slike tvojih biljkica su mi potvrdile da ipak moje sarracenije nisu zive... Moje su se osusile do kraja, ne samo gornji dio njih:(... Ne znam što je pošlo po krivu s obzirom da sam se za njih brinula kao i za ostale mesožderke...
Ali hvala što si mi pokazao slikice...
Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 14:17
Hmm, pa ipak probaj NE-odustati. U mojem slučaju, bio sam odstranio gotovo 80% lovki (samo najmanje, crvenkaste su bile ostale) i nakon što sam ju iznio van u ožujku, biljka se prosto uzdigla iz mrtvih! Dakle, s krajem veljače (ako ovako topli dani potraju) iznesi ju van, pa ćeš već vidjeti... Smile

Inače, što može biti: pretpostavljam da si se pridržavala ovih smjernica:
1) zalijevati isključivo kišnicom i/ili destiliranom vodom za pegle, auta itd.
2) zalijevati odozdo (u pliticu), ne izravno na površinu zemlje
3) zimi zalijevati tek kada se površinski sloj počne sušiti (ne previše, dakako... Wink)
4) biljku držati na što svjetlijem mjestu (najbolje južni prozor)
5) na drugoj je temi (http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5502) Pavle još stavio da ih je dobro svakodnevno orosavati - ja svoje nisam do sada, no primjenit ću ovo pravilo, pa vidjeti rezultate... Smile

Eto, još jednom ponovljenih nekih pravila, da ne bude zgoreg...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 15:47
ne mora znaciti da je uginula probaj ju u prolejce iznesti van po mozda potjera mlade iz korijena niej niti to iskljuceno ja svoju i pustim da  joj se osuse stare pa onda potjera mlade van
Per aspera ad astra.



Na vrh
marinjo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinjo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 00:34
ima li ko malo perlita i treseta za donirat ili prodat? treba mi cca 20 dk svakog. Treću sezonu mi je Dionaea u istoj posudi, čak se sama podjelila na 3 biljke. Sad su dvije pred odumiranjem zbog gustoće (doduše jedna i nakon cvijetanja...), pokuša bi spasit šta se spasit dade...

Lokacija je Zg. Unaprijed hvala...
Na vrh
nemanjav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nemanjav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 21:03
da li je neko sadio seme ? koliko joj traba da iznikne ?
prosle su dve nedelje od sadjenja i jos se nista ne vidi . . . .   ima li nade ili ne, mozda sam samo nestrpljiv . . . .
Na vrh
_Aurora_ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje _Aurora_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 11:03
I ja sam posijala sjeme prije dva i pol tjedna pa još ništa...
znam da sam pogriješila što sam zemljom pokrila sjeme,
ali ipak se nadam da će nešto izniknuti....:)
Na vrh
nemanjav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nemanjav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 15:46
ha . . . skotovi koji su mi poslali seme nigde nisu naveli da se seme ne pokriva . . . . dodje mi da vristim . . . .sad cu ga iskopati ne zvao se ja dusko dugousko :-)
Na vrh
nemanjav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nemanjav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 21:16
seme mesozderke mozes kupiti tj naruciti hm najprostije ti je ti dam link . www.hocuto.rs kosta 650 din sto ti dodje 6,5 eura plus dostava ja sam je tamo nasao.u paketu ide 5 kom semena, mini saksija, kompost , i malo uputstvo za sejanje. napomenucu ti ono sto ja nisam znao- SEME SE NE SADI VEC SE STAVI NA POVRSINU KOMPOSTA ,a priprema ti je objasnjena uputstvom. zelim ti puno srece. ukoliko niko zna gde se moze kupiti iznikla venerina muvolovka bio bih zahvalan za adresu ili link. nemanja
Na vrh
muhožder xD View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhožder xD Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 11:46
novi sam i imam par pitanja...
kupujem 100 sjemena sarracenie i 20 Drosera aliciae
pa kakva treba zemlja i to,presađivanje...
sve detaljno objasnite.

hvalaBig%20smile
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 11:50
Originalno poslano od člana muhožder xD muhožder xD napisao:

novi sam i imam par pitanja...kupujem 100 sjemena sarracenie i 20 Drosera aliciaepa kakva treba zemlja i to,presađivanje...sve detaljno objasnite.hvala[IMG]smileys/smiley4.gif" align="absmiddle" alt="Big%20smile" />




 

edit: tekst obrisan

Ti nisi ni ovu temu prostudirao kako spada, samo tražiš gotova rješenja!

 

 
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 12:37
Pošto vi novi ne vidite pravila za pročitati bila sam slobodna iskopirati pravilo ovog foruma
3.) Otvaranje novih tema podliježe dolje opisanim pravilima.
Molimo vas da prije nego otvorite novu temu prvo PRETRAŽITE forum jer postoji mogućnost da je netko već postavio isto pitanje i dobio odgovor. Time sebi skraćujete vrijeme čekanja tražene informacije. Također, strogo je zabranjeno spamanje izvan sekcija predviđenih za to i postavljanje više poruka istog sadržaja za redom unutar iste ili različitih tema u svrhu ''isticanja'' nekog zahtjeva. Nije nam u interesu da forum postane zatrpan i nepregledan te vas stoga molimo da umjesto dvostrukog slanja poruka (jedna za drugom u nizu unutar iste teme).
 
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 21:19

Moje su vani na balkonu ,na direktnom popodnevnom suncu.

Da li je to dobro za njih ili bolje da ih malo sklonem sa sunca ?
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 21:38
pozeljno je da budu na juznoj strani ali mora uvijek biti vode u tanjuricu da se ne isuše ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 16:45
Moje su na zapadnoj strani ,vode imaju stalno u tanjuriču.
Al već sam ih kupila samo što ne propadnu. Dobro se drže ,zato i pitam .
Hvala Zvjezdana Embarrassed !
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 09:08
dobro mu ej i na zapadnoj tamo isto ima dosta sunca :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 13:55

Evo ih :

 
Ova se izgleda zdravao.Tongue
 
 
 
 
 
 
Ovoj su listovi osušeni na vrhovima Unhappy
 
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.