Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sofora (Styphnolobium japonicum)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sofora (Styphnolobium japonicum)

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
moma View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 10:25
Nekoliko dana sam bio u poseti rodbini, te nisam mogao da se uključim u forum, jer nemaju internet. Što se tiče mirisa ne mogu ništa određeno da kažem u svakom slučaju čini mi se da miris nije jak kao lipin, ali pčele ga stvarno obožavaju. Na internetu možete naći da ga i pčelari preporučuju za sadnju. Pomenuo sam ranije na forumu da ću seme sofore poslati "forumašima" besplatno. Imam prijatelje koji putuju u Hrvatsku bar jednom godišnje kod rodbine, pa ako oni budu hteli poslaću ih po njima. Ako ne budu išli za Hrvatsku ove jeseni onda ih mogu poslati poštom. Od nekih ljudi čuo sam da se seme sofore, pre sadnje, drži u vreloj vodi par minuta. Nisam siguran da je to dobro ali probaću na jesen. Puno pozdrava.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 12:11
Puno ljudi zamijeni soforu za bagrem, pa je ni ne zamijete kad prođu kraj nje. Mali "trik" sofora ima zelene izbojke dok bagrem ima klasične smeđe :-)

Jako lijep primjerak Sophore japonice kultivar ' Pendula' ima za pogledati u Botaničkom vrtu pmf-a u Zagrebu 
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 19:23
srecom pa bar ovog vrlo medonosnog  drveta ima u mom gradu pa cu moci ubrati sjemenja i ako netko zeli i poslati. a u međuvremenu ako neko do sada ima konkretnog znanja kako ju najbolje razmnoziti i kada se bere sjemenje?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2010 u 21:57
Medoman, bilježimo se za sjemenke sofore.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2010 u 16:37
I ja bih sjeme ako ima.smile143
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 02:02
Može! biće! Baš sam danas (sad već jučer) dobio 5 vrsti sjemenja od jednog pčelara pa sam sav dobro raspoložen, dio još nisam stigao posijat. danas. Pozz
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 08:08
Medoman, nije u svezi s temom no sigurno će ta zanimati:
Medonosno bilje Hrvatske
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2010 u 08:17
Hvala B0žikovine! već sam to proučio, ali sve nove informacije su dobor došle. hvala još jednom!
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2010 u 08:39
medomann mogu li se i ja ogrepsti za malo sjemenja Sofore?
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 16:43
a šta neb' moglo!!Wink
 
kad bude javim..
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 17:27

Pozdrav!

obavještavam da je sofora uspješno procvjetala Clap(ma nemoj), ima je po svuda pa će biti i sjemena!
Morat cu vas malo razočarati, jučer sam u razgovoru s jednim ljubiteljem medonosnog bilja i pčelarom saznao da sofora cvjeta tek nakon 12god. mozda je rekao 10, nisam 100% siguran ali uglavnom treba dugo čekat. Saznavši to odlučio sam u rasadniku kupiti jedno stabalce da bar jedno drvo počne cvasti "dok još sam mlad.."
kod mene su u firmi posadili par stabala visine oko2.5m i mogu vam reći da jako sporo raste, mozda nekih 30-ak cm/god.
da je jednostavnije stavit sliku na forum poslikao bih i stavioAngry
 
sada bi samo molio da netko napiše, tko naravno zna, kako je najbolje sjeme posijat, ako nije standardni postupak, da skupno ne pogriješimo... TNX
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 20:28

Pozdrav svima! evo javljam da sam neki dan otišao do sofora provjetiti što se dogadja. mahunice se tek formiraju, kad bude šaljem

Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 11:02
dal netko zna di ima za kupit sophora japonica pendula??? prekrasna je onako viseća, meni treba za ukras, cvijetanje mi nije bitno...
il da odem u botanički uzet sjeme kad ocvate???
Tena 28.3.2010
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 14:08
dina, za pendulu ti ne vrijede sjemenke jer je ona cijepljena i zbog toga je viseća, tako da ju moraš kupiti u rasadniku.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 21:52
aaaaaaaaa zato ona grbica na stablu. a ja mislila da s vremenom počne spuštat grane. uf onda u potragu. thanks medomann. onda niš od botaničkog, jedino možda da se divim.... i da mi bude lakše zamislit buduću okućnicu Smile
Tena 28.3.2010
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 16:26
Pozdrav! ponovno malo čačkam po temema i vidim da sam obećao sjeme sofore. evo da ne ispadnem loš stiže povratna informacija. išao sam 3 ili 4 puta gledati jesu li mahunice počele opadati. Nije ih bilo za primjetiti čak i kada se na stablu vidjelo da ih nema. Tražio sam onako čučeći, samo je povećalo falilo i jedva pronašao par mahuna sa ukupno manje od 10-ak sjemenki. To je daleko manje od onga što sam planirao posijati, a i još poslati kome treba na forumu. Te sjemenka sam stavio u auto ispod ručne i moj dvogodišnji terminator ih je pogubio jer ih nisam odmah maknuo. Tako da smo nazalost svi ostali bez sjemenki. Ove godine ću proći u Karlovac, tamo uz Koranu ima park i tamo ih ima, ovog sam se prekasno sjetio, pa ćemo konačno nešto ove godine i posijati.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 20:07
Pozdrav!
 
Izgleda da ću morat potpisat kapitulaciju. Prezatrpan sam sa teglama, kašetama, raznoraznim posudama prenamjenjenim za biljke, nemam više snage to sve hvata, mislim da ću kupit koju gotovu Sophoru pa ako ima netko informaciju o kojem rasadniku gdje ih ima osim rasadnika "Ive" gdje je cijana 186kn+PVD, ne znam koja je veličina, ak je preko 2m onda ok..
Pregooglao sam što sam mogao i samo u tom rasadniku pronašao, a mora bit u nekom kojeg nema na netu, ali ga netko sa Foruma zna, jel da!?
 
I dalje ću pokušat na jesen prikupit sjemena za Forum i vjerojatno i sam posijat unatoč obećanju samome sebi da neću..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,223 sekundi.