Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sofora (Styphnolobium japonicum)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sofora (Styphnolobium japonicum)

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sofora (Styphnolobium japonicum)
    Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 23:21
Zanimaju me vaša iskustva sa uzgojem Soforoe, pogotovo u kontinentalnom dijelu.
Navodno dobro medi pa me zanima u kojem periodu cvate.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 10:54
Cvijeta obično tijekom nekoliko tjedana do kraja srpnja do sredine kolovoza.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 22:09
Dali netko ima koju sjemenku (ili sadnicu) viška? Treba mi za šefa!
Na vrh
Esad View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Esad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 16:43
trazim ove sadnice i dobro placam za njih
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2009 u 12:07
I mi ih tražimo no za sada nemamo nikakvog uspijeha. Zna li netko gdje ih ima, molimo da nam javi.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2009 u 12:42
Probam se malo raspitati pa ako bude bilo sta... javim!!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2009 u 19:56
Toooo, admine.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 04:25
Dobro jutro vrijedni i poštovani dečkovi, nabavila sam sjeme sofore (Sophora davidii) ali sam sve posijala prije mjesec dana i sad je na hlađenju. Ako odgovara javim kad nikne.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 07:33
Dobro jutro Baka Bea. Jedva čekam da nikne i da nam to javite.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 14:56
Božikovune, da li je to ovo stablo, (ima puno mahuna -sjemenja po stablu i ima kao male trnove po granama) ili moramo čekati proljeće da prolista pa da ga onda identificamo






život je more
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 13:52
Lantana, ovako mi je teško procijeniti pošto nisam vidio odraslo drvo u živo.
Evo slike mahuna sa sjemenkama da možeš usporediti:

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 13:55
Sada su mahune suhe, tanke i smeđe i ne mogu usporediti, a pitanje je i da li ta sofora ima malo trnje po granama, jer ovo ima, ja se jedino sjećam da ima ovakve listove, ali sada ih nema.
život je more
Na vrh
moma View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 08:13
Živim pored sofore već 40-tak godina i tek pre neki dan sam saznao da je reč o sofori. Svih ovih godina mislio sam da je reč o "običnom" bagremu bez trnja. Ovih dana cveta i izgleda fenomenalno. Poslaću slike, mislim da će biti najlepše na forumu.E, sad ono najbitnije: Semenki na "kilo", naravno tek na jesen.Tu ispred moje kuće je pre nekih 30-tak godina zasađeno na desetine stabala sofore.Ostalo je nakon izgradnje stadiona FK Smederevo još oko 10-tak stabala od kojih se par komada suše.
Molim da mi neko da savet kako da zasadim semenke sofore, pokušavao sam pre 2 godine u saksijama koje sam držao u podrumu preko zime i nisam uspeo. Ljudima koji su zainteresovani za semenke sofore mogu ih dati besplatno. U komšiluku imam prijatelje iz detinjstva, hrvatske nacionalnosti, koji imaju rođake u Hrvatskoj (Zagreb, Bjelovar) pa možda ih mogu poslati po njima.
Pozdrav, Momčilo
Na vrh
moma View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 14:15
Evo slike:
Na vrh
moma View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 14:16
[/IMG]
Na vrh
moma View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 14:19
Još jedna
[/IMG]
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 16:16
Moma baš je simpa drvo.
Javi kada bude sjemenki a mi ćemo pokušati doznati sve o isklijavanju malih sofora.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 16:25
krasno je, jel miriši?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 16:56
Pčele ga obožavaju pa nemože biti da ima neugodan miris.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 17:19
Uh, ljepote.to mi se dopada sto moze da se gaji u vrtu da ne ide zimi u kucu.,kako doci do sjemena?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,282 sekundi.