Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Breza
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Breza

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 12:15
Fala ti OTC. Znala sam ja da buš me razveselila.
No frka me ipak ostaviti ovo stablo jer su kuće blizu, a njoj je statika sad sigurno poremećena. Ak bu rasla samo na jednom patrljku , bojim se da bi s godinama mogla zvisiti na krov. Radije bum probala iz korjena novu pustiti.
Hvala!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 12:52
Šeflera, da se breza "uhvati" sama za svoje stablo, odnosno da zacijeli, (zaraste, spoji se jedan dio s drugim), što se može dogoditi ako se pravilno postupi i deblo se dobro zaveže za nekoliko čvrstih drvenih stupova (kolaca (kao stabla u parkovima kada ih se svježe posadi)), ona nakon nekog vremena ne bi bila nestabilna.
Kada očvrsne, rasla bi jednako dobro kao i prije, i ne bi se naginjala niti na jednu stranu.
Jedini je problem trenutna estetika prostora, jer bi pri mazanju bilo dobro i rascijepljeni dio povezati elastičnom krpom i najlonom (govorim iz iskustva).
A kolčići zapravo i ne bi morali tako neugledno izgledati.
Uvijek se nađe poneko zgodno rješenje za ukrašavanje, (barem sezonsko).
Ja bih učinila tako, ali na tebi je odluka...
Istina, problem jesu kuće uokolo, ali sa svim mjerama opreza ništa se ne može dogoditi...
 
Sretno, ma koju opciju odabereš Smile
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2008 u 19:25
eto kako napreduju moje brezice...
Na vrh
Teehee(R) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Teehee(R) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 21:00
Evo da javim rezultate:

Breze su dio lisca odbacile, a onda na samim deblima je lisce ponovno pocelo rasti. Mislio sam da je to znak da ce se uskoro zakorijeniti.
30tak dana im je lisce raslo, a onda je naglo pocelo venuti i padati, pa sam prema tome zakljucio da od zakorijenjivanja nece biti nista.
Danas sam ih izvadio i bacio...

Steta, ali nije islo! :)
Sesvete/Zagreb
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 18:00
breze ispod mog prozora
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
tomislav_zg View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomislav_zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:18
braza je i meni jedno od najljepsih drveca...predivne su ove slike:)
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 11:21
moja brezica na balkonu:))



dosadna ko tekut
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2023 u 21:49
Veliki sam ljubitelj Breza . Kupila sam nedavno jednu šumu u koju bi posadila Breze . Pošto mi ih treba dosta komada voljela bih znati kako iz razmnožiti sa sjemenom . Kad se bere sjeme i naravno kad i kako posijati ? Bila sam u par šuma gdje ima Breza , ali nisam pronašla mladice . Pa ako netko zna , molim Vas pomoć.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.