Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bambus- porodica trava
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bambus- porodica trava

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2011 u 16:31
OK!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tomo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 12:47
ovo je prva godina da imam u svom vrtu bambus(Fargesia murielae) pa me zanima da'l ga treba zaštititi kroz zimu i kako?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 15:55
Navodno je otporan do -25° C.Vrlo lijep bambus nižeg rasta,pogodan za živice.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 17:06

Kada sam prije jedno pet godina kupovala moj bambus nisu mi znali točno reći vrstu.

Do sada je sve zime bez problema prezimljavao. Jedino, ako jako dugo puše hladan vjetar zna se desiti da se najistaknutiji listovi malo "pofure".

Evo kako izgleda zimi







Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 21:00

Jel to onaj kojem ne treba rizomska brana? Koliko naraste u visinu?
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 21:07

Ovome treba rizomska brana. Ja sam ga posadila u jednom ćošku između stepenica i betona pa mu rizomi ne mogu pobjeći.

Visina mu je negdje oko 2,5 do 3 metra.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 21:12
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Ovome treba rizomska brana. Ja sam ga posadila u jednom ćošku između stepenica i betona pa mu rizomi ne mogu pobjeći.Visina mu je negdje oko 2,5 do 3 metra.

Onda mozda spada u Phyllostachys rod, poznatiji kao rastrkani i brzorastuci bambusi! Slika mladica u proljeće bi pomoglo u determinaciji ili slika stabljike pri dnu biljke!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 21:38

Evo, izvukla sam sa jedne slike dio gdje se vide stabljike pri zemlji. Inače, mladice u proljeće su jako tamne, gotovo crne, odmah debele kao stabljika, vrlo brzo rastu...




Vjerojatno ti je ovo premalo za determinaciju. Ali, zapravo mi i nije bitno koja je vrsta. Bitno mi je da podnosi kontinentalnu zimu i da je to zaista jedna nezahtjevna biljka. Kod mene raste na mjestu gdje nema sunca, u komadiću zemlje između betona, na samom rubu padine učvršćene žardinjerama - pa gdje ćeš nepovoljnije mjesto.


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 23:54
Ja sam u ljeti dobila za rodjendan "Gluecksbambus" , imam ga jos uvijek u vazi , ima korijenje kao vunene konce . Da li se on moze posaditi ili ga mogu tako dalje u cistoj vodi uzgajati ? Imate savjet za mene ?
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 06:19
Gute Fee, mislim da imate dracenu. Ako je lijepa i zdrava neka ostane u vodi.
Na vrh
anta 188 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 11 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anta 188 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 09:55
može neki savjet za neiskusne ko ja...vidjela sam u konzumu u velokoj vazi u vodi štap bambusa i ja bi si to kupila kako da ga posadim i dal da ga drzim u kuci ili vani
Na vrh
BambusArija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BambusArija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 11:04
Pozdravljeni,

biljka u vodi sa jednom štapom ili več zove se Dracena Sanderiana, zbog členkastog stabla dobila je ime LuckyBamboo.
Ako se vam sviđa, samo jo kupite.
Na vrh
BambusArija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BambusArija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 11:07
Pozdravljeni Cimicifuga,

možete dat sliku stabla? Koliko se vam je razširio u ovih pet godina?

Hvala.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 15:20
Do prije 2 godine sam mislio da je bambus trava koja kod nas na kontinentu moze narasti do 6 metara. No ove godine sam posjetio nasad star 27 godina u Hrvatskom zagorju, točnije Velika Erpenja. Stabljike su od 9-11 metara visine, te vlasnik nasada jede friške mladice!
Možda za koje desetljeće i ja okusim mladice svojih bambusa!

Evo par slika:

Ph. bambusoides 13-15 metara (Opatija)




Zagorje ( Ph. praecox 'Violascens' aka Ph. violascens)











Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 20:39
Dobila sam rizome crnog bambusa (Phyllostachys nigra) i neznam dali da ih zasadim u važ ili direktno u zemlju? Možete mi pomoći?
Rijeka

Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 19:44
Možete rizom posaditi direktno u zemlju ili u teglu, nema neke velike razlike, ako je zemlja rahla. Ne zaljevati previšw da se rizom ne uguši.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 13:37
Hvala Kreos Smile
Rijeka

Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 14:19
Naš bambus posađen jesenas se je skroz posušio, da li mu ima spasa i da li postoji šansa da će potjerati koji izdanak iz korijena?
klasa optimista
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 18:24
Mihaela, i kod mene je ista situacija sa bambusom.Listovi se osusili ja sam malo makazama sisnula nekoliko vrhova, nazalost i to je suho.
Na vrh
tomo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 20:49
mojima se osušilo nekoliko listova. to sam danas porezao i usput primjetio da će uskoro doći velik broj mladica iz zemlje :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.