Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bambus- porodica trava
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bambus- porodica trava

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 21:11
Nema veze ako se lisće posušilo, jel ako se nisu smrznuli lisni pupovi, prolistat će bambus ponovo dok krene vegetacija! Ako se cijela stabljika smrzla, potjerat će ponovo iz zemlje, zavisno koliko podzemnih stabljika (rizoma) ima. Valja se strpit još mjesec dana pa će mo vidjeti!
Meni na 80% vrsta bambusa se pofurilo oko 100 % lisća, jel je ovo bila za mene najhladnija sibirska zima od kako imam bambuse. Jaki hladni vjetar im je naškodio.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 22:50

I na mom, koji je u velikoj tegli pred ulaznim vratima, se posušilo sve lišće.
Ovo mu nije prva zima, ali se nikad do sada nije tako osušio.
Kaj da sad radim s njim? Da ga porežem do dole ili da pričekam - neznam dal može još potjerati iz tih stabljika?  Confused

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 15:22


Ovo je Tikvićev bambus . . . . .
Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

A ovo Anaidin !!!  je li moguće da ih je moja zima ubila !!!

U podrumu je prezimio još Muhlenbergijin i Franjin iz Malinske, iznijela sam ih van, ali još nema ni jednog mladog listića  !!  Grane se nedaju slomiti, savitljive su !!

Ili zbilja treba još malo sačekati da počnu rasti ??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
bambus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bambus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 16:22
Molim jedan savjet.
Posađen je bambus u vrtu, ali je klima vrlo oštra uz velike udare bura i juga. Naravno, da je mali bambus uvenuo.

Zna li netko ima li li koja vrsta bambusa koja bi mogla preživjeti takve ( nikakve ) uvjete ?

THX
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 20:30
Možda potjera iz kirjena, sačekaj malo. Svi su dosta izdržljivi, odi malo na google i postavi upit pa će te baciti negdje na stranicu, to ti je najbolje.
Rijeka

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 15:24
Moj je isti, žući nemože biti, a ne zeleni se ništa !!  Ali kod sam gledala jel ima kaj novog iz zemlje, kleknula i .....nešto zamirisalo, mahonija, uvijek protrčim pored nje a ona tak lijepo miriše !!  Sada ći malo lakše čekati !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 13:26
Još uvijek isto stanje, ali.... sam se sada malo primirila, jer nakon vožnje oko M. Središća , vidjevši 6-7 bambusa u identičnom hibernetskom stanju, pronaći ću još malo strpljenja za mladice !!!

Dajte malo slikica u kakvom su stanju vaši, pa ne piz... samo ja kaj su moji takvi !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 16:23
Moj je posađen uz ugao kuće i na taj način je dijelom zaštićen. Onaj dio koji viri izvan ugla je poprilično pofuren od hladnog zimskog vjetra no nisam to još ništa orezivala. Ostavit ću još neko vrijeme da vidim da li će možda potjerati mlade listove ili ću te stabljike orezati.
Na vrh
Robby View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Robby Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 09:28

I moj fargesia murielae bimbio je 4 godine živio na terasi u velikoj posudi, bio je predivan,ali ovu zimu nije preživio, tako da sam ga izvadio , ipak se smrzao, sve sam  se nadao da će potjerati, ali ništa.Izdrže oni do - 20 , ali je kod nas u Slavoniji bilo nekoliko jutara i -25 , a to mu je očito bilo previše. Šteta, baš sam  ga volio, ne znam uoće da li da ga ponovno odgajam , kad eto,dogodi se svakih nekoliko god. takva temperatura i onda uzalud sve...Cry

Na vrh
khan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2013
Lokacija: Marsonia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje khan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 20:45
ne zaboravite da su izdanci svih vrsta bambusa jestivi! Sjeme također, ali ono se rijetko razvija.
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 14:12
Počele klijati sjemenke Ph. edulis


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 17:16
Današnje stanje!


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 07:00
Na vrh
BambusArija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BambusArija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 15:59
Divan Aureocaulis koliko je star?
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 16:49
Je da Ph. aureosulcata 'Aureocaulis' Zasađen 2011
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 17:11
Ph. vivax 'Aureocaulis'


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2013 u 23:53
@Kreos, bambusi su ti za čistu peticu!
Ja ih imam posađene u velikim teglama, jer u dvorišti nemam dovoljno mjesta za sve moje želje i željice, a da njega posadim bilo gdje u dvorištu toliko bi se raširio da bi mi pobjego kod susjeda.
Evo mojih.
Zimi ostaju vani (primorje) zalijeva ih kiša, mlati ih bura a njima baš svejednoThumbs%20Up
 
U proljeće izgube poneki list, tada znam da kreću iz zemlje nove mladice i teg ga tad počnem redovito zalijevati
Evo mladica
 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 07:21
Bebolina, odlicni bambusi. Vidim da imate phyllostachys aurea. Moji su isto zasadeni vani, pa im zima ne smeta, samo sto svake godine skracivam rizome za 2 metra uokolo od glavnog busena, da mi ne naprave invaziju po travnjaku.
Na vrh
BambusArija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BambusArija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 20:00
Originalno poslano od člana Kreos Kreos napisao:

Bebolina, odlicni bambusi. Vidim da imate phyllostachys aurea. Moji su isto zasadeni vani, pa im zima ne smeta, samo sto svake godine skracivam rizome za 2 metra uokolo od glavnog busena, da mi ne naprave invaziju po travnjaku.


Bambus uvijek bolje preživi zimo kad je posaden vani nego u teglu jer je transformacija temperature sasvim drukčija.

Dobro, da imate travnjak ;) Svejedno je ako bambus režete on če radit ispod zemlje.

Na ovom linku možete videt ograničenje bambusa (Phyllostachys Green Perfume, Sasa Albostriata, Pleioblastus Distichus, Ph. Vivax).

http://bambusarija.com/prikaz-zasajanja-in-omejevanja-running-bambooja.html



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:04
Hvala na linku Thumbs%20Up jako dobro rješenje za sve invazivne buljke, uključujuć bambus, samo što ja nemam tih nekoliko m2 na raspolaganju, baš zato je kod mene bambus u velikoj tegli i koliko vidim.... dobro mu je.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,233 sekundi.