Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bambus- porodica trava
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bambus- porodica trava

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
Poruka
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 14:30
Ph. praecox 'Violascens' Zagorje zelene....




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 20:05
teško ga je obuzdati.mi imamo na poslu u dvorištu i širi se po cijelom travnjaku,morat ću šefici predložiti način kako ga obuzdati.vrlo domišljato
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
BambusArija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BambusArija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 20:15
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

teško ga je obuzdati.mi imamo na poslu u dvorištu i širi se po cijelom travnjaku,morat ću šefici predložiti način kako ga obuzdati.vrlo domišljato


Za ograničenje bambusa trebate upotrebit nešto što nije mikro porozno na dugi rok, Inox, baker ili ovi naš material, koji se može dobit od debeline 0d 1mm-2mm i visine 0d 65cm, 70cm i 100cm.
Betonirana škarpa, če ga zadržat ali beton z godinama napuka...
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 10:14

Najbolji način za sprječavanje nekontroliranog širenja invazivnog bambusa je, na prvom mjestu, ne saditi ih. Ako ipak posjedujete invazivnu vrstu iskopajte rov od 40 cm i širine štihače duž bambusa te uklonite svu zemlju. Ako korijenje bambusa još nije došlo do te točke, napunite rov materijalom koji možete lako ukloniti, poput komadića kore. Ako je korijenje ipak došlo do rova, izrežite ga i uklonite.Nakon toga svake zime treba ukloniti komadiće kore, odrezati korijenje i zamijeniti punjenje.

Tajno sprečavanje nekontroliranog širenja invazivnih vrsta bambusa radimo s

vertikalnim ukopavanjem polietilenske folije HDPE (High Density Polyethylene) debljine 1,5-2,5 mm i visine 60-70 cm. Folija se ukopava na dubinu od oko 60 cm tako da gornji rub folije strši 5-10 cm iznad tla kako rizomi ne bi prerasli ukopanu barijeru. Foliju ukopavamo pod kutom od 2o kako bi rizomi rasli prema površini, te tako dodatno onemogućili neželjeni rast. Dva kraja rizomske barijere potrebno je preklopiti te učvrstiti metalnim spojnicama.

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 19:48
konačno imam bambus

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2014 u 07:09
Krasno, nonice, divan ti je novitet! smile55U mom susjedstvu raste na jednom mjestu, svojom visinom napravi lijep hlad.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 16:26
Vec neko vrijeme mjerimo privatne sume po Zagorju, a kad ono...





Visinomjer nije mogo precizno izmjeriti visinu zbog gustog sklopa, al vislji su od 10 metara.

Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 21:00

Kreos, možemo krenuti hraniti pande sa našim bambusima. Japanci inače konzumiraju mlade izdanke pa ih se i na taj način može reducirati.
Prošlo je proljeće bilo osobito povoljno za njihov rast

Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 21:02

Meni rade problem po zimi, kad na njih padne snijeg pa ih savine sve do ceste.


Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 22:28
Draga Carol , a ja sam sretna da se je onaj koji sam dobila od tebe poceo razmnozavati !
Ma bas mi je lijepi , jedino moram paziti da se mladice ne presele i k susjedu  ! To mozda
bas i nebi bilo dobro !
                                         Smileys mini bilder 
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2014 u 03:48
Jep, Carol. Jos malo i pande i budu nase domace zivotinje. Inace bambus vam je mrak.
Oveg proljeca sam prvi put probao mladice svojih bambusa i mogu rec da su mi super. Meni imaju okus ko sparoge.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2014 u 12:12
Nisam niti znala da toliko bambusa ima u zagorskim šumamasmile180
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2014 u 17:01
Danas dosli do drugog nasada, o kojem sam vec pisao prije 3 godine.
Star je 30 godina. Promjer stabljike na 120 cm je 8 cm a visina izmjerena visinomjerom 11.7 metara.





Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2014 u 21:51
Bambus je jako dekorativan. Sviđa mi se i to što njegova gustoća i visina osiguravaju ugodan kutak u hladovini. Može li se bambus saditi u tegle?
Sutra je novi dan.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2014 u 22:01
Manji bambusi manje tegle i obratno. Samo ima vise posla jel im.se mora supstrat stavljat svake 2 godine, jel ga pojedu, te se moraju prorjdivati.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2014 u 22:45
@Kreos, hvala na odgovoru. S cvijećem u teglama uvijek je više posla. Ima li netko od vas bambus u teglama? Ako ima, može slika?
Sutra je novi dan.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2014 u 22:52
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Draga Carol , a ja sam sretna da se je onaj koji sam dobila od tebe poceo razmnozavati !
Ma bas mi je lijepi , jedino moram paziti da se mladice ne presele i k susjedu  ! To mozda
bas i nebi bilo dobro !
                                         Smileys mini bilder 


Draga Fee, eh u kasno proljeće treba gledati gdje budu počele tjerati mladice, treba ih držati pod kontrolom.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2014 u 23:00

moon, dođe ljetos čovjek sa alatom u namjeri da si odsječe par bambusa, trebali mu kolci za grah. Sve to naravno bez pitanja. Kad sam mu obratila pažnju na to da je privatni posjed (makar se to i vidi), veli on meni: "...a ja sam mislil da to tak raste". U Americi bi odmah bilo
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2014 u 23:03

Kreos, točno, primijetila sam da rastu se viši i sve deblji primjerci.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 20:00
Evo mog - jedan ali vrijedan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.