Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - neznalica traži pomoć - lagano 100% :)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


neznalica traži pomoć - lagano 100% :)

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
nube View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nube Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: neznalica traži pomoć - lagano 100% :)
    Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 13:24
Dakle, ovako, za neke pretpostavljam da znam kaj su, al svejedno molim odgovore znalaca ;) znam, znam, nesto od ovoga je jaaako poznato, al eto...

unaprijed hvala...

01



02



03



04



05



06



07



08



09



10



11


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 14:18
ja ću pokušati ono što mislim da znam
1. grančica
2. čuvarkuća
3. ne znam, ali podsjeća me na muscari - presličicu pa je možda iz te porodice
4. livadna djetelina
5. jako mi  sliči na "slamnato" cvijeće
6. brnestra
7.  sikavica
8. trputac ili travka "mačji rep"
9. ivančice ili dalia ili...
10. astromelie
11. oleander a može biti i bilo što drugo - lijepi dečko, verbena...
(nisam sigurna jer ne vidim list ni ostatak biljke, tako i ovi gore, pogotovo br. 6 - napisala sam brnestra, ali znam da postoji i neka livadna biljka koja ima isti ovakav cvijet, ali njoj ne znam ime iako joj se uvijek divim u proljeće)

eto, toliko od mene, sad nek me nadopune i isprave smile219
Na vrh
nube View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nube Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 14:26
ako treba za neku, mogu postat još koju fotku, od 6 i 11 imam i iz drugog kuta... u svakom slučaju, hvala puno :) ovo je već nešto...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 14:32
11. može biti i onaj ljetni plamenac(mislim da ga Silvek ima u više boja)
za ostatak mislim isto ko i NatalijaWink
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 18:33
Pod 8 je trava, korov ili kako već hoćete - lisičji repak, čini mi se da se tako zove.
Zna mi sestra latinski od toga... Samo dok dođe doma, pa javim.
Trputac ima ipak dosta drugačiji cvijet.
Na vrh
nube View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nube Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 19:37
da, baš sam se iznenadila kad sam vidjela trputac među odgovorima, pa sam išla po netu tražit trputac, a on izgleda malo drugačije... ovo pod 8 je nešto vezano uz travu, al ja ne bih znala što točno... pa ako ima neko ime, hrvatsko ili latinsko, super :)
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 21:28
Ne znamo ni sestra ni ja točan latinski naziv toga pod 8, ali ziher je trava, korov.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 21:44
e to je onda taj mačji rep ili lisičjiu, kako je netko spomenuo

a 11. je onda phlox, mislim da je to naziv za plamenac
Na vrh
nube View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nube Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 21:58
da, ovo pod 11 bi mogao biti neki plamenac, a 8 je valjda trava il mačji rep :)
zapravo me najviše zanima broj 9... prekrasan je cvijet, ima debele, mesnate latice u nekoliko slojeva, a ovo što se vidi na ovoj fotki završava dolje na jednoj dugačkoj grani... ivančice koje nađem na netu su uglavnom jednoslojne i ne tako guste. ne znam... možda nekakva margareta ili nešto slično? ili stvarno ivančica ako ivančica može biti slojevita...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 22:00
A 9. bi rekao da je margareta - krizantema
Na vrh
nube View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nube Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 22:16
hvala :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.